• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EMD SD45 Skala G (1:29 USA)

yamato26

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich serdecznie.
Dopiero zaczynam w modelarstwie kolejowym, a zaczęło się od ET22 ale nie było na to ani czasu, ani pieniędzy.
Projekt czekał 2 lata, wielokrotnie był modyfikowany: jaka skala, jakie materiały, poziom dokładności, a nawet z modelu na model ET22 na EU07.
Cały ten pomysł budowania modelu mi się znudził, jednocześnie znalazłem modele ARISTOCRAFT, później nieco się sytuacja poprawiła, to pomyślałem że jak uzbieram to sprowadzę ze stanów taką ciuchcie (SD45 SOUTHERN PACYFIC)
znalazłem za $320, ale uproszczone wózki, w tym zastosowana przekładnia ślimakowa psuła by mi przyjemność z zabawy.Uwielbiam przen. napędu 79:18 (ET22,EU07), no i nie mam pewności co do ceny pewnie będzie dwa razy
wyższa.
sd45_truck_opened.jpg
sd45_gearbox_guts.jpg

Kilka dni temu postanowiłem zbudować po swojemu, ale mam ograniczoną dokumentacje, podszebne mi plany wózków i ostoi lokomotywy. Czy któryś z uczestników forum może takie plany dołączyć mogą też być inne informacje, jeżeli nie to model powstanie z uproszczeniami.
Z góry bardzo dziękuję.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#2
Zerknij na moj watek w dziale Skala 1:32. Slabo szukales, bo akurat moje modele sa robione od podstaw z napedami takimi jak w rzeczywistosci.
Zapraszam tez tutaj www.koleje.of.pl
 
OP
OP
yamato26

yamato26

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Właśnie zaczynałem przeglądać jak odpisałeś.:p
Przeglądam forum od kilku tygodni, skale 1:32 też odwiedziłem.
A te loki i wagony z twojej stronki podobają mi się :)
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#4
Jakiej kompanii ta lokomotywa będzie, bo było kilka faz i są różnice w ostoi, skrzyniach pod kabiną (battery box) i osadzenie samego nosa.

Takie ogólne coś na początek www.nprha.org/Diesel Diagrams/EMD SD-45 3600-3629.jpg
 
OP
OP
yamato26

yamato26

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Po dłuższej przerwie wracam do projektu.
Oszalałem na punkcie WoWs-a który miał premierę w 2015r., i trochę też w WoTa grałem, a zawiodłem się na Trainz TANE.
Obecnie to raczej WG mnie irytuje i dlatego już nie będę w te gry tak maniaczył:podstepny:
Zapoznałem się też z wątkiem Meggido i po wielu przemyśleniach i cięciach budżetu, zamierzam zacząć pracę nad tym lokiem w 1:32, dlatego że i tak 1:29 jest pod tory 45mm.
Jakiej kompanii ta lokomotywa będzie, bo było kilka faz i są różnice w ostoi, skrzyniach pod kabiną (battery box) i osadzenie samego nosa.
Prawdopodobnie Santa Fe albo Southern Pacific(sorki ze tak długo czekałeś na odpowiedź;)). Ma być z podwójnymi lampami z przodu i z tyłu.