• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Dekoder Piko 56405

Reakcje
8 0 0
#1
Witam serdecznie.
Kupiłem dekoder Piko 56405 SmartDecoder 4.1 sound plux 22 do lokomotywy S230.
Miały być w nim wgrane dźwięki do ww lokomotywy Piko.Po wprowadzeniu adresu pojawiły się następujące funkcje :
F0 światła przód
F1 jakiś pisk
F2 światła czerwone przód
I jeszcze inne kombinacje świateł,a dźwięku nie ma.Mam w innej lokomotywie dekoder Piko i jest wszystko ok.
Może jest uszkodzony dekoder?
Proszę o pomoc.
Paweł
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#3
Może problem tkwi w głośniku ( jego brak, uszkodzony lub przerwany obwód pomiędzy dekoderem a głośnikiem)?:niepewny:;)
 
Ostatnio edytowane:

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#5
Też o tym pomyślałem i napisałem, ale skoro pod F1 jest pisk to głośnik działa.
Może być uszkodzona membrana i też będzie "piszczał". Piszę to z własnego doświadczenia, (miałem podobnie).;)
Wyjmij głośnik, wepnij (chwilowo) sprawny, a wtedy się dowiesz. Dekodery tak szybko się nie psują.
Spróbuj lekko czymś miękkim nacisnąć mega delikatnie na membranę i docisnąć do magnesu. Jeżeli jest to wina membrany lub magnesu to (na chwilę) zadziała.
 
Ostatnio edytowane:

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#8
To świetnie że ustaliłeś przyczynę braku dźwięku. :)
Posiadam na swojej makiecie ponad 25 szt. dekoderów sund. Po raz pierwszy czytam o możliwości ich nie prawidłowego zaprogramowania.:niepewny: Ilekroć mam problemy z dźwiękami, to każdorazowo winny był sam głośnik lub połączenia pomiędzy nim i dekoderem. (zerwane przewody). Nie dawno miałem problem z dekoderem sund w Pikowskiej ET21, ale w tym przypadku wszystkie funkcje działały, prócz możliwości zmiany adresu.:(
 

Podobne wątki