• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Cysterny.... głównie dla Lotosa

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#1
Od jakiegoś czasu draznilo mnie że model BR285 Lotosa nie ma czego ciągnąć. Z chwilą otrzymania zestawów wagonów cystern PKP od minitrixa stwierdziłem ze pare z nich trzeba przemalowac na GATX.

Dzięki koledze @Zdrada69 udało się pozyskać kalki z logiem GATX i Lotosa. Udało sie przemalować moje cysterny na to co chciałem.
IMG-20200223-WA0020.jpg
IMG-20200223-WA0022.jpg
Zdaje sobie sprawę że te wersje cystern odbiegają od tych oryginalnych.... ale jestem człowiekiem kompromisu i akceptuje ten stan rzeczy.


Starając się jednak odmienić troszkę wersję posiadanych cystern, zdecydowałem że zrobię na próbe jedną gładką w brązowych barwach i z logiem GATX.
20200228_213913.jpg
Jeszcze jej brakuje paru kalek.... ale to już niedługo się zmieni.

Całość prezentuje sie całkiem przyjemnie dla oka i mega mnie to cieszy.
IMG-20200228-WA0019.jpg
Planuje takich cystern róznych sobie zebrać ok 15-20 sztuk.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#2
Kiedyś to byłaby profanacja, zepsuć jedyny prawie rozsądny zestaw cystern PKP, żeby je przemalować na coś innego.
Biorąc pod uwagę jego ówczesną dostępność.
W sumie można było dopaść analogiczne cysterny w malowaniu innym niż DEC - zepsułeś zestaw kolekcjonerski, który za 50 lat będzie kosztował tyle co przedwojenny blaszany Maerklin ;-)
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#3
A później po naszej śmierci nasze żony, dzieci czy wnuki wyprzedadzą je za półdarmo :ROFL:

Szymon chyba nie wyjaśnił do końca - do przemalowania poszły cysterny EVA z tego zestawu. Ja sam się ich w tym celu pozbyłem.
;)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#6
Kilka więcej torów, kilka cystern i tory zakładowe Rafinerii jak znalazł...
W pełni rozumiem potrzebę tego by BR285 miała sprzęt na hak.... Tyle że u mnie i cysterny i BR trzeba było zrobić ale dzięki temu kalki dla Szymona to była pestka. No ale żeby podkręcić atmosferę ...

vtg-lotos.png


PSX_20190115_171805.jpg


railco-lotos2.png


nacco-lotos.png
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#10
A taki GATX brązowy z Lotosem występował czy to jedynie luźna interpretacja ?
Wydaje mi się że kiedyś mi mignął na filmie jakich masę oglądałem na YT.... ale głowy sobie uciąć nie dam.... tyle wersji widziałem tych wagonów że już sam nie wiem co widziałem ;) Tak czy siak wagon mnie rajcuje. Jak nie potwierdzę swojego malowania to najwyżej zamaluje logo LOTOSA ;)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#11
Twoja fotka ? :) Szymek sorry za offtop, ale poznałem - moje kochane Wejherowo :D
Znalezione w Internecie.

Wydaje mi się że kiedyś mi mignął na filmie jakich masę oglądałem na YT.... ale głowy sobie uciąć nie dam.... tyle wersji widziałem tych wagonów że już sam nie wiem co widziałem ;) Tak czy siak wagon mnie rajcuje. Jak nie potwierdzę swojego malowania to najwyżej zamaluje logo LOTOSA ;)

Jak znajdziesz - daj znać - może też sobie taki zrobię tylko mniejszy ...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#13
Jako że na wielu filmach i zdjęciach widać cysterny z rodziny 406R, postanowiłem się zmierzyć z tym tematem. Na razie jestem na etapie testów i przymiarek baniaka do seryjnego podwozia wagonu trixa w barwach DB Schenker(ten sam typ co PCC widoczny na zdjęciu)
20210330_000847.jpg 20210330_000120.jpg
Czekam terqz na blaszki i na kalki. Niebawem jakieś kolejne wieści z realizacji tego pomysłu.
 
Reakcje
438 294 188
#14
Jako że na wielu filmach i zdjęciach widać cysterny z rodziny 406R, postanowiłem się zmierzyć z tym tematem. Na razie jestem na etapie testów i przymiarek baniaka do seryjnego podwozia wagonu trixa w barwach DB Schenker(ten sam typ co PCC widoczny na zdjęciu)
Zobacz załącznik 804720 Zobacz załącznik 804721
Czekam terqz na blaszki i na kalki. Niebawem jakieś kolejne wieści z realizacji tego pomysłu.
No jak ładnie opisane aż miło się czyta
A nie jakieś dyrdymały o samolocie gaśniczym