• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

coś z polskiego taboru 401z

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Tp4 ... !!! Cieszę się, że dojrzewa w Tobie myśl o przeróbce parowozu !!!!
Pawle....on jest kupiony tylko i wylącznie z tą myślą....tylko po kolei jak na kolei. Nie wszystko na raz. Teraz chcę pokończyć to co się wala po szufladzie aby poszło do gabloty i było miejsce na kolejne. Sam wiesz że miejsca u mnie mało na modele.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Szymon, dla mnie to jest rewelacja. Jaką masz grubość ściany?

Jak dobrze pamięfam to w rejonie okien mam grubość ok 0.6 mm. To wynik tego aby okna seryjne weszły na lico.

Reszta ścian to grubość między 1-2mm. Dach jech gruby. Wzdłuż dołu pudła od wewnątrz idą wzmocnienia aby usztywnić pudło.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
Szymon super to wychodzi.
Z ciekawości ile kosztuje wydruk takiego wagonu? Może pokusiłbym się o TT. Trzeba by tylko przeskalować. Np takie 401z by były niezła gratką
 

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
Chciałem się bawić w zgadywanie ale doszedłem do wniosku że zbyt dużo jest do zgadywania... Ilość materiału orientacja wielkość wagonu...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Coś mi nie pasuje w tym zielono-kremowym - kremowy pasek na jest ciut za gruby?
Nie wiem... według mnie nie. Starałem sie aby proporcje paska pod oknami i na dole pudła były podobne jak na royginale
https://vik87.flog.pl/wpis/9602215/wagon-111a
jednakże biorąc pod uwagę skale.... te proporcje się inaczej odbiera, z uwagi na to że cały wagon jest nie wiele mniejszy jak cygaro ;) Tak czy siak już tego nie zmienię ;)
 

holosal

Aktywny użytkownik
Reakcje
93 0 0
Po przygodzie ze skalą 1/700, z którą i tak się nie rozstanę, również do mojej kolekcji w jedynie słusznej podziałce Z, właśnie dołączyły dwa wagony wykonane z zestawów przygotowanych przez Szymka. Chciałoby się rzec: czekamy na kolejne projekty rodzimego taboru.
:) IMGP_9613.JPG IMGP_9614.JPG IMGP_9616.JPG
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Po przygodzie ze skalą 1/700, z którą i tak się nie rozstanę, również do mojej kolekcji w jedynie słusznej podziałce Z, właśnie dołączyły dwa wagony wykonane z zestawów przygotowanych przez Szymka. Chciałoby się rzec: czekamy na kolejne projekty rodzimego taboru.
Kilka innych jest dostępnych na Shapeways - Bipa, gruszki, węglarki, ryflak ...