• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Ciągnik do lokomotyw Breuer (Brawa)

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#1
Brawa produkuje w skali 0 taki oto ciągnik do lokomotyw firmy Breuer, idealne wyposażenie parowozowni. Model jest oczywiści spatynowany i wysoce uszlachetniony realistycznymi dodatkami. Fabrycznie wyposażony jest w dekoder dźwiękowy i dobry UPS. Jeździ perfekcyjnie. Oczywiście loka nie uciągnie, ale...

$_57.JPG $_57-6.JPG $_57-2.JPG $_57-3.JPG $_57-1.JPG $_57-5.JPG $_57-4.JPG $_57-7.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
#2
Fajny pokrak zbieram materiały do tego wynalazku chciałbym go sobie w 1/35 zrobić. Jak ktoś posiada jakieś plany rysunki chętnie przyjmę, sam mam coś wygrzebane z netu ale szału nie ma.
Pozdrawiam Tomasz Blaut
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#3
Loka to on może i by uciągnął, tylko ten lok musiał by być na luzie, a to jest raczej nierealne. Naprawdę fajna maszynka, tylko ona pasuje do większej parowozowni, bo w takiej powiedzmy 2-3 stanowiskowej raczej nie był używany.
Na tym filmiku od 4 min 47 sek. widać taką maszynkę która wpycha Gagarina do szopy, nie wiem czy jest to ten sam typ VL co pokazał Konrad, ale parowozownia jest duża. Uciąg takiej maszynki był do 350 ton.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#4
Loka to on może i by uciągnął, tylko ten lok musiał by być na luzie, a to jest raczej nierealne.
Dlaczego? Jeżeli "ręczny" nie jest uruchomiony, to lokomotywy i wagony są na luzie po niedługim czasie postoju bez podłączenia do zasilania powietrzem w przewodzie głównym.
Na tym filmiku od 4 min 47 sek. widać taką maszynkę która wpycha Gagarina do szopy, nie wiem czy jest to ten sam typ VL co pokazał Konrad...
Nie, to nie ten typ. To jest ASF popularnie zwany Adolfikiem.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#5
Ale mnie chodziło bardziej o luz w napędzie modelu, a nie w prawdziwej lokomotywie, bo jak odłączymy zasilanie to i tak koła nie będą się kręcić, na przeszkodzie będą zębatki połączone z silnikiem.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#8
Nie, nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Nie ma możliwości jazdy na luzie jeżeli napęd realizowany jest poprzez przekładnię ślimakową, a tak jest w większości modeli. Na szczęście nie w moich. ;)
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#11
Każdy zestaw kołowy ma swój silnik, to mam pytanie, czy po odłączeniu zasilania można przesunąć ten wózek, tak jak wózek od wagonu towarowego, nie używając zbyt dużej mocy w rękach?. Po prostu popchnąć go, jaką odległość przebędzie. Czy silniki nie będą stawiać oporu.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#12
Ja mogę przepchnąć lokomotywę inną lokomotywą. Ale też bez przesady, przekładnia i silnik stawia opór i wózek będzie się toczyć dopóki będzie się go pchać.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#13
Czyli nie ma opcji [wrzuciłem luz]. Powiedzmy, ten Adolfik może popchnąć 2-3 wagony towarowe, mówię tu oczywiście o modelach, ale nie przestawi żadnej lokomotywy, mówimy tu o modelach, ze względy na opór stawiany przez napęd. Teraz mi powiedz, jeżeli przepychasz jeden swój model drugim, to czy podczas tego przepychania koła w popychanej lokomotywie się kręcą, czy też tylko się ślizgają?. Ale żeśmy dorwali temat, przynajmniej coś na forum się dzieje.
 

uboottd

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 0 0
#17
Mnie zaciekawiło jak z hamowaniem u Ciebie? Ja też kiedyś zastosowałem taki napęd ale w zerówce i lok miał dość spory wybieg. Nie mialem okazji sprobować tego z wagonamia,ale cały skład to pewnie musi się niezły kawałek toczyć.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor specjalistyczny 26

Podobne wątki