• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chmielowy warsztat

OP
OP
Kamil Ch

Kamil Ch

Aktywny użytkownik
Reakcje
931 0 0
Próbuję zrobić coś nowego, co jeszcze po SMM nie jeździ. Zapadła decyzja stworzenia cysterny na podstawowym podwoziu Fallera. Aktualny stan prac poniżej. Będę miał nieco zabawy z wnętrznościami. Muszę pozbyć się płytki drukowanej i przerobić układ na kable, gdyż brakuje mi 2mm wysokości, aby zamknąć beczkę z bateriami w środku. Kontaktron również będzie niefabryczny i ukryty pod szafą z armaturą.

Czy macie jakieś propozycje malowania? Orlen, Oktan, lotos, a może coś innego?

20231015_222112.jpg
20231015_222122.jpg
20231015_222159.jpg
20231015_222411.jpg
20231015_222557.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Super zaczyna wyglądać.
Co do barw, to najlepiej jakaś stacja benzynowa. Właściwie do wyboru są trzy: Orlen, Shell i BP.
Wszystkie trzy są już na modułach.
 

FH-12

Znany użytkownik
Reakcje
1.929 5 1
Zależy czy chcesz by był to realistyczy pojazd czy fikcyjny znanej firmy, zwracający uwagę Jeżeli ten pierwszy to pokusiłbym sie o jakiegoś prywaciaża zajmującego się sprzedażą i transportem paliw, jeśli opcja numer dwa to najlepiej wywołujący wiele emocji wśród narodu Orlen. ;)
 
OP
OP
Kamil Ch

Kamil Ch

Aktywny użytkownik
Reakcje
931 0 0
Powiem wam szczerze, że mógłbym zrobić coś bardzo precyzyjnego i to nawet z mojej okolicy. Jest taka firma, która nazywa się SAD-OILi ma same FH i FM z przyczepami, wszystkie na alusach i wariantach 540 koni, ale jak mawia MAFO "one by zginęły". Model, który robię nie będzie, aż tak precyzyjny, bo bazuję na gotowym podwoziu Fallera (rozstaw osi jest ciut za duży), a zabudowa to stara Herpa, a nie nówka Stokota. Reasumując, chyba ozdobię go barwami "narodowej" "tanksztelli", co by model był zauważalny na wystawach przez przypadkowego Kowalskiego.;)

Póki co Volvo stoi w miejscu, muszę dogadać z Maćkiem szczegóły niezbędnej elektroniki, a później przeanalizować temat z kolegą, który para się z tym na co dzień. :niepewny:

Jako, że nawiedziła mnie taka popularna choroba i ostatni tydzień pracowałem z domu to udało się odgrzebać z zapasów naczepę od Elbe modellbau. Jest szansa, że będzie skończona. :ROFL: Ciągnik docelowy na zdjęciach, sklecony dosłownie wczoraj, aczkolwiek jeszcze jakieś bajery dojdą.:cool:


20231028_183643.jpg
20231028_183657.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki