• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Butelka do siania trawy

BaFe

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Niestety podczas siania trawy padła mi sadzarka z muchołapki. O tej porze roku na bazarze prędzej dostanę lampki na choinkę jak nową łapkę, mam zatem pytanie.
Czy dałoby się ją zastąpić taką butelką plastikową NOCHa do siania statycznego? Czy to tylko taki gadżet ewentualnie coś do dosiewek? Powierzchni do siania nie mam jakoś dużo. Trawa jakiej używam to NOCH 2,5-6 mm.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
402 8 0
#3
Spokojnie butelka wystarczy. Sekret jej użycia polega na długotrwałym potrząsaniu zawartości, żeby się naelektryzowała. Tak z parę minut przed wysypem. Na zdjęciu widać jak stoi u mnie. Najlepiej trawka 2-3 mm.
IMG_20170502_063431_copy_3328x2496.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#5
Zaryzykuję tylko czy to się podobnie nie skończy. Lekkie zetknięcie się sitka z szpilką spowodowało iskrę i skasowanie całego ustrojstwa.
Napisz do kolegi @Grzes, on ma świetne sadzarki do trawy. Cena może nie jest tak mała jak łapki na muchy, ale sadzi trawę od krótkiej do bardzo długiej. Ja ostatnio próbowałem na trawie 10mm i stawała bez problemu.
----------
Edit
Tu jest wątek kolegi @Grzes z ofertą sadzarek - klik