• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa zwrotnic - pytanie o szablony

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.352 37 2
#1
Cześć,
czy ktoś zetknął się może z szablonami służącymi do konstrukcji rozjazdów w skali H0? Kiedyś były dostępne zestawy firmy Weller, ale ona już chyba nie istnieje.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
P.
 

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
#2

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
258 2 1
#7
A co za problem siasc do CAD i samemu cos wysmarzyc? Zmajstrowalam sobie zwrotki "niemodelowe" do makiety domowej o łuku zblizonym do R1 piko i skosie 15stopni.
Inny pomysl - SCARM i druknac toto z wlaczonym widokiem podkladow i na podstawie tego lutowac. Tez 2 zwrotki na tym popelnilam.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.418 72 3
#8
A co za problem siasc do CAD i samemu cos wysmarzyc? Zmajstrowalam sobie zwrotki "niemodelowe" do makiety domowej o łuku zblizonym do R1 piko i skosie 15stopni.
Inny pomysl - SCARM i druknac toto z wlaczonym widokiem podkladow i na podstawie tego lutowac. Tez 2 zwrotki na tym popelnilam.
Z CADem sam też działałem... Nawet coś wyszło.

Pozdr,...
 

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
#9
Cześć,
czy ktoś zetknął się może z szablonami służącymi do konstrukcji rozjazdów w skali H0? Kiedyś były dostępne zestawy firmy Weller, ale ona już chyba nie istnieje.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
P.
Wiele osób poświęciło swój czas modelarski, żeby Ci pomóc. Ale Ty nawet nie potrafiłeś odpowiedzieć i podziękować.
 

Jaco3011

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 52 0
#10
A jak wycinacie podkłady? Próbowałem dremelem ciąć tą taką płytkę do trawienia - śmierdziało i pyliło, do tego trudno o wystarczającą precyzję.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.418 72 3
#11
Jacek, PCB to laminat + miedziucha i ten typ tak ma... Będzie pylić i lepiej chroń drogi oddechowe...
A co do cięcia..., zmontuj sobie obsadę do "dremla" na wzór typowej dla stolarni piły stołowej(właściwa nazwa wyleciała mi ze łba:mad:).
Dziś nie dam rady, może jutro cyknę fotę o co chodzi...
Generalnie idzie ogarnąć temat...

Pozdr,...

ps. co do ochrony dróg oddechowych... mogą wystarczyć ostatnie (s)hity sezonu...
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
258 2 1
#12
NArzedzie dremelopodobne, tarcze marki motyl z alledrogo - sa takie 4cm srednicy i 0,5 lub nawet 0,3mm szerokosci, odpowiednia prowadnica, gdzies obok wlot weza do odkurzacza i jechane. Wroce do domu pokaze moj zestaw.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.418 72 3
#15
IMG_20220504_210236.jpg ...

IMG_20220504_213741.jpg ...

U mnie wyglada to tak... Łoże, po którym ślizgają się sanki z cietym materiałem. Chwilowo brak listwy ograniczającej wysuw materiału do cięcia na.pożądany wymiar ...

Pozdr,...


PS. Cięcie podkładów i podrozjezdnic do 0f'ki odbywa się na takim zestawie...
Material to ok 3mm grubości ścianki ze skrzynek po owocach z marketu...
IMG_20220504_214927.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki