• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1 (1:32) Budowa modeli w skali 1:32

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#1
witam wchodzę na te forum dość często i dopiero teraz znalazłem post o modelach w skali O i 1(pomijając modele Jacka Wysockiego bo te akurat znam)i chciałem się dołączyć do miłośników tych większych modeli z napędem
Budowałem modele do gablot a teraz buduje takie z napędem jestem w trakcie kończenia modelu pociągu ratowniczego który stacjonuje w Stargardzie tzn SM 42 dźwig EDK 1000/4 i dwa wagony techniczne na bazie wagonów osobowych całość to około 4m
SM -ka ma napęd adoptowany od Marklina V100 po zmianie rozstawów osi i wózków i zmiany średnicy kół, dźwig ma wszystkie napędy i będzie sterowany RC i może się poruszać po najmniejszych łukach w tej skali R 1020mm ale nie jest za bardzo estetyczne
na razie tyle myślę że miłośników tej kali będzie przybywać
 

Załączniki

OP
OP
spur 1

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#5
może mi ktoś podpowie w jakim odcieniu zieleni najlepiej by ja malować bo co fotka oryginału to inny odcień może to wina oświetlenia i jakości fotek ale wydaje mi się że tak naprawdę to każda inna
 
OP
OP
spur 1

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#6
prace nad SM42 dotarły do szczęśliwego końca za tydzień gotowy będzie dźwig EDK 1000/4 i zostaną do zrobienia dwa wagony techniczne i pociąg ratunkowy będzie gotowy (do końca roku )
 

Załączniki

D

Dariusz

Gość
#7
Piekny model. Ile spedziles czasu przy tej SM?
Mowi sie, ze dopiero w skali 1:32 mozna zrobic realistycznie wygladajacy model.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#10
Model jak dla mnie wykonany super .
Gdyby nie te tory to trudno by go odróżnić od oryginału.
To teraz czekamy na pokaz dżwigu .
A może jakaś mała makieta dla lepszej prezentacji tych cacuszek modelarskich.?
 
OP
OP
spur 1

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#11
27 sierpnia będę z SM42 i z dźwigiem EDK 1000(w dzwigu pozostało tylko podłączyć regulatory i nawlec wszystkie linki) w MUZEUM ZABAWEK W KIELCACH gdzie do 11 września jest ustawiona duża makieta w skali 1 i będę tam śmigał swoją SM-ką wszystkich zainteresowanych z bliska i daleka zapraszam
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#12
O to ekstra że w tej skali powoli coś zaczyna się dziać.
A makieta to tam na stałe czy tylko będą rozłożone tory do pojeżdżenia.
Kiedyś w Warszawie na wystawie były pokazywane parowozy w tej skali , oj było na co popatrzeć.
 
K

Konrad 0

Gość
#17
Brawo, wspaniałe modele, jakże naturalne.
Nawet mucha na zdjęciu DSC00035.JPG załapała się jako odniesienie skali :!: :!: :!:
Pozdrowienia od skali 0, mam nadzieję że kiedyś staną obok siebie SM'ki w trzech skalach 1 / 0 / H0 a nawet w czterech + TT.
 
OP
OP
spur 1

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#19
wróciłem z Kielc gdzie pojeździłem swoimi modelami na torach ułożonych w Muzeum Zabawek przez Pana Piotra Górskiego no i kilka fotek z tej jazdy
 

Załączniki