• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BR86 Piko -pytanie absolutnego nowicjusza

kozaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
825 2 0
#1
Witam.
Bardzo nieśmiało próbuję rozszerzyć swoje doświadczenia modelarskie na modele kolejowe.

Niestety początki bywają trudne. Potrzebuję kilka absolutnie podstawowych porad.

Jak zdjąć obudowę BR86 Piko?
Czy można bezpiecznie rozebrać układ przeniesienia napędu; wiązary itp.? Czy to są rozbieralne elementy?
Czy element zaznaczony strzałką na załączonym zdjęciu zawiera ten zestaw szpilek:
http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=123
(górny rząd)?
Jeżeli tak, to może ktoś ma na zbyciu taką szpilkę?

Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi.
 

Załączniki

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#2
Od góry w zbieralniku pary jest śrubka mocująca obudowę. Szpilka do korbowodu - część o którą pytasz - jest w tym zestawie, te mniejsze są do mocowania wiązarów. Te szpilki to PIKO-wski standard, pasują do prawie wszystkich parowozów i jeżeli planujesz jakieś przeróbki to warto zakupić cały komplet - łatwo się łamią.
 
OP
OP
kozaa

kozaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
825 2 0
#3
Bardzo dziękuję za podpowiedź. Nie wiem jak ja patrzylem, że nie widziałem wcześniej tej śrubki. Czy jest jeszcze cos na co powinienem uważać lub zwrócić uwagę w tym modelu?
 

Podobne wątki