• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Br140 poszukuję zdjęć, planów, rysunków

Reakcje
43 4 0
#1
Cześć. W zasobach Internetu jest dużo fotografii tytułowej lokomotywy, jednak zdecydowana większość to niezbyt wyraźne zdjęcia całej lokomotywy i ciężko dopatrzeć się szczegółów. Interesują mnie najbardziej fotografie, rysunki itp przedstawiające wózki napędowe, wnętrze przedziału maszynowego np. w czasie remontu, przeglądu itp. operacji technicznych. Wpisywałem w wyszukiwarkę rozmaite frazy określające dany element konstrukcyjny z nadzieją na odnalezienie głębiej "zakopanych" perełek. Do tej pory z mizernym skutkiem, co jest bardzo dziwne zważywszy liczbę wyprodukowanych egzemplarzy (ponoć ponad 800szt) .
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#2
No, coś tam można znaleźć, np. tu. Polecam zwłaszcza dwa pdf-y, do których linki są na górze pierwszej strony. Jest też trochę literatury papierowej, ale oczywiście w internecie tego nie znajdziemy.
 

MariuszU

Aktywny użytkownik
Reakcje
306 2 0
#3
Cześć. W zasobach Internetu jest dużo fotografii tytułowej lokomotywy, jednak zdecydowana większość to niezbyt wyraźne zdjęcia całej lokomotywy i ciężko dopatrzeć się szczegółów. Interesują mnie najbardziej fotografie, rysunki itp przedstawiające wózki napędowe, wnętrze przedziału maszynowego np. w czasie remontu, przeglądu itp. operacji technicznych. Wpisywałem w wyszukiwarkę rozmaite frazy określające dany element konstrukcyjny z nadzieją na odnalezienie głębiej "zakopanych" perełek. Do tej pory z mizernym skutkiem, co jest bardzo dziwne zważywszy liczbę wyprodukowanych egzemplarzy (ponoć ponad 800szt) .
Jak interesuje Ciebie seria DB E40/140 to polecam monografię z wydawnictwa Eisenbahn-Kurier pt. Die Baureihe E40 - 352 strony z opisami, zmianami konstrukcyjnymi, rysunkami, zdjęciami, statystykami każdej lokomotywy z tej serii. Wydanie 2013 - ISBN 978-3-88255-172-3
W sumie wyprodukowano ich 879 sztuk w różnych konfiguracjach.
Pozdrawiam
 
OP
OP
Martinez74
Reakcje
43 4 0
#4
Stronę poleconą przez Kolegę znam już dobrze, ale dziękuję serdecznie za odpowiedź :) Czyli będę musiał rozejrzeć się jednak za literaturką, Ewentualnie rozeznać się też gdzie u sąsiadów posiadają oryginały w ekspozycji muzealnej itd. i samemu zrobić jakąś fotorelację.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje innych krajów 5

Podobne wątki