• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Boczniaki Lenza

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#43
Tak.Napewno.Zdjęcia z tamtych czasów,Ci z wiadomych powodów nie przedstawię.:(
Jeździły (jak pamiętam) wagony klasy 1,2 i 3.Dwu i trzy osiowe.Jeżeli mnie pamięć nie myli,jak pamiętam kolej wycofała definytywnie wagony w moim rejonie zamieszkania gdzieś pod koniec lat 70 tych.
Też ze względów sentymentalnych sam zakupiłbym modele tych właśnie wagonów,nawet tylko po to by stały w gablocie a dziadek mógł pokazywać wnukom jak wyglądała "za jego czasów"kolej.;)
"Pamiętam 3 klasę" Mhh.
W każdym razie jak jeździły boczniaki 1 i 2 klasy, to już nie 3ciej. Natomiast jak na powojennym PKP była 2 i 3 klasa, to 1 nie było [już i jeszcze {po likwidacji systemu trzech klas}].
Rozwieję jeszcze raz obawy Jana. Owszem na PKP były boczniaki dwuosiowe. I to nie tylko budowy DRG, ale także i pruskiej [jak te modele], oraz saksońskie, plus różne rodzynki. A zdjęcia są tu i tam, np. w "Kolei transwersalnej".
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#48
I tu kolego Bolesław 102 jest ten problem, że tę czynność oznakowania takich wagonów w skali 0 na PKP należy wykonać we własnym zakresie. Obecnie mam 3 wagony osobowe oraz 1 wagon bagażowo-pocztowy, które będę chciał przerobić na PKP. Taki skład składający się z 4 wagonów w zupełności mi wystarczy. Wagon z II epoki pozostanie w niezmienionym stanie, bez przeróbek. Ten wagon w kolorze oliwkowym wygląda przepięknie.