• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Bielsko-Biała Główna

OP
OP
KamilW

KamilW

Aktywny użytkownik
Reakcje
62 0 0
#42
Dzięki :).
Nie, granatowy sypialny to wypust Tilliga.
Natomiast wagon bezprzedziałowy 2 klasy to przeróbka/przemalowanka.
 

Załączniki

  • 198,3 KB Wyświetleń: 127
  • 199,7 KB Wyświetleń: 127
OP
OP
KamilW

KamilW

Aktywny użytkownik
Reakcje
62 0 0
#46
Dzięki, robię co mogę.
Na forum naszej skali zwrócono mi uwagę na listwy podłączeniowe skręcane - żeby ich jednak unikać bo sprawiają kłopoty.
Ciekaw jestem jakie Wy macie doświadczenia w tym względzie i jak robicie połączenia elektryczne i siebie?
Chciałbym aby stacja miała swoją premierę na zlocie w Sosnowcu 2014 (planowany termin marzec lub kwiecień), później na 100% będę na targach w Bielsku w czerwcu, o ile uda mi się otrzymać powierzchnię niezbędną do rozłożenia całej makiety (10 x 2 metry).
Co do sprzęgów to jest to Tillig dla skali TT, sa całkiem przyzwoite ale na dużych nierównościach potrafią się rozpiąć, tu lepiej spisuje się Kuehn, który jest modyfikacją tych sprzęgów z dołożonym wąsikiem, który trzyma sprzęgi razem w płaszczyźnie pionowej.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#48
Dzięki, robię co mogę.
Na forum naszej skali zwrócono mi uwagę na listwy podłączeniowe skręcane - żeby ich jednak unikać bo sprawiają kłopoty.
Ciekaw jestem jakie Wy macie doświadczenia w tym względzie i jak robicie połączenia elektryczne i siebie?
Staram się jak najwięcej lutować, ale połączeń skręcanych też mam sporo. Połączenia skręcane trzeba po prostu sprawdzać jak w elektryce w skali 1:1 i napięciu 230V. Poza tym są one bardzo wygodne w przypadku konieczności wymiany jakiegoś odcinka, dodania elementu lub wymontowania w celu naprawy. Wszystko przy braku konserwacji sprawia kłopoty. Jak się dba to się ma:). Myślę, że o kłopotach mówili ci co chcieliby raz zrobić i mieć na zawsze. Powodzenia(y)
 
OP
OP
KamilW

KamilW

Aktywny użytkownik
Reakcje
62 0 0
#58
Też o tym myślałem, ale gdzieś doczytałem, że administracja robi to automatycznie po rozpoczęciu budowy :)
Też bym prosił, jeśli któryś z moderatorów lub administratorów tu zagląda o przeniesienie tematu.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#59
Sieć wspaniała (y) pół bramki to wręcz rewelacja. Coś mi umknęło, co to znaczy "drukowane"? Chciałem też tylko przypomnieć, że w Polsce słupy i maszty kratownicowe zasadniczo maluje się na szaro. Do rozważenia pozostają jeszcze przewody w skali N. Wydaje mi się, że można je zaadaptować do skali TT z niewielką ingerencją w skrajne wieszaki. Ich zaletą jest średnica i brak potrzeby samodzielnego łączenia wieszakami przewodu nośnego z jezdnym.