• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy Oskarpaj

Reakcje
120 0 0
#1
Na samym początku chciałbym serdecznie powitać wszystkich użytkowników ! :) W tym wątku będą pojawiać się moje modele autobusów w skali 1:87. Gdy zacząłem kolekcjonować modele to w szczególności myślałem nad jakimś konkretnym schematem malowania. Chciałem wzorować się na jakiś firmach ale po głębszych przemyśleniach stwierdziłem, że może lepiej zrobić coś swojego ;) Tak więc powstało fikcyjne przedsiębiorstwo i barwy biało-czerwone. Po jakimś czasie stwierdziłem, że lepiej będzie z kolorem kremowym. Tak więc od paru tygodni nowe modele maluję na kremowo-czerwony, a starsze trafiają do poprawek lakierniczych i przy okazji biel zamieniam na krem. Na pierwszy strzał postanowiłem wrzucić dwa piętrowe MANy SD200 wykonane przez firmę Wiking. Jednocześnie są to moje najświeższe nabytki.
MAN-1.jpg
MAN-2.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#5
Witaj, kolejny pozytywnie zakręcony forumowiczu ;)
Zajezdnia fajna, przewoźnik fikcyjny, więc można zatrudnić każdy model(y), dobra idea.
To jeszcze pomyśl nad logo, a są tu tacy co Ci pomogą to przenieść na kalki ;)
 
OP
OP
Oskarpaj
Reakcje
120 0 0
#7
Witaj, kolejny pozytywnie zakręcony forumowiczu ;)
Zajezdnia fajna, przewoźnik fikcyjny, więc można zatrudnić każdy model(y), dobra idea.
To jeszcze pomyśl nad logo, a są tu tacy co Ci pomogą to przenieść na kalki ;)
Hehe ;) Loga już do mnie jadą od kolegi Fapo :) Fikcja ma swoje wady i zalety... Ustaliłem sobie jakie marki mnie interesują ale często kuszą mnie jakieś inne... Dlatego też docelowo miały być same Ikarusy i Mercedesy, a aktualnie mam Ikarusy, MANy, Mercedesy, Setry i Solarisy :p
 
OP
OP
Oskarpaj
Reakcje
120 0 0
#11
Dzięki za miłe słowa ;) Dużo mam jeszcze do poprawy zarówno w modelach jak i na "zajezdni" ;) Dzisiaj postanowiłem wrzucić zdjęcie Mercedesa O305. Podkusiło mnie i postanowiłem zrobić mały wyjątek. Mianowicie pomalować go w nowe krakowskie barwy. Linię okien oraz drzwi zrobiłem "po nowemu" czyli na czarno :) Pierwsze ujęcie przedstawia tak jakby drugą część zajezdni na której znajduje się hala naprawcza i małe biuro ;) Docelowo ma ona służyć wyłącznie dla autobusów turystycznych.
Merc-1.jpg
Merc-2.jpg
 
OP
OP
Oskarpaj
Reakcje
120 0 0
#15
W dniu dzisiejszym postanowiłem wrzucić dwa zdjęcia Mercedesa Travego. Model standardowo został przemalowany w zakładowe barwy. Jest to zarazem pierwszy model oklejony w logo, numery taborowe oraz tablice rejestracyjne. Myślę, że aż tak źle nie wyszło... Troszkę zabawy z tym miałem ;) W lewym rogu tak zwany oddział zakaźny czyli odstawiony przegubowy MAN oraz fragment pociętej Karosy :p
Merc-1.jpg
Merc-2.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Oskarpaj
Reakcje
120 0 0
#18
Dzięki za miłe oceny i komentarze! :) Idąc za ciosem postanowiłem pokazać wam najświeższy nabytek, który dzisiaj opuścił lakiernię i pozował do zdjęć. Jest to model Ikarusa 260 wyprodukowanego przez firmę Modelltec. Troszkę czasu spędziłem nad tym modelem ale wiąże się to poniekąd z moją fantazją :) Postanowiłem więc zrobić roletę przeciwsłoneczną, srebrne elementy atrapy oraz listew, a felgi pomalować stardardowo w kremowym kolorze. Zrobiłem coś na wzór wyświetlaczy ale na zdjęciu tego nie widać ;) Znajdują się na tylnej szybie oraz przedniej po lewej stronie.
Ikarus-przod1.jpg
Ikarus-tył1.jpg
Ikarus-tył2.jpg
 
OP
OP
Oskarpaj
Reakcje
120 0 0
#19
Dzisiaj zaprezentuję wam kolejny model mianowicie jest to Setra S319 GT-HD. Model nabyłem parę lat temu i przyszedł do mnie bez lusterek oraz tylnych świateł. Pierwotny jego kolor był czerwony później zdecydowałem go pomalować na biało-czerwono. Natomiast jakość malowania nie była zbyt dobra więc postanowiłem odświeżyć mu malowanie. Dodatkowo dostał lusterka oraz tylne światła. Miałem jednak problem z przednim zderzakiem gdyż podczas rozbiórki model pękł i musiałem jakoś go dosztukować :) Troszkę czasu mu poświęciłem, a efekty sami oceńcie ;)
Setra2.JPG

Setra1.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki