• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO models - Syrena Bosto

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#1
Witam wszystkich ponownie,
jako że chwilowo nie mam warunków warsztatowych do dłubania w przeróbkach na rc, tudzież car system, ani tym bardziej na robienie dioramy, a natura nie lubi próżni, postanowiłem spróbować swoich sił w typowym statycznym modelarstwie. Ale oczywiście nie byłbym sobą, gdybym dłubał w masach plastycznych, glinach itp.
Zatem pozostaje modelowanie 3d. Oczywiście w moim ukochanym Lightwave 3D.
Zamysł jest taki, by wymodelować w 3d bryłę, wydrukować ją, obrobić poprzez szlifowanie, szpachlowanie itp. Następnie zrobić formę i kilka odlewów w żywicy. Detal oczywiście w blaszkach - przygotowanie wzorów nie powinno nastręczać wielkich problemów. Dysponuję programami cad, w których takie rzeczy przychodzą mi niezwykle łatwo i mam nadzieję, że znajdę metodę konwersji pliku do corela, bo chyba takie są obsługiwane przez większość zawodowych wytrawiaczy.
Jeśli wyjdzie mi coś sensownego i nie będzie wstyd pokazać, przygotuję jakąś serię na odsprzedanie, o ile będzie zainteresowanie oczywiście.
Na pierwszy rzut pójdzie tytułowa Syrenka Bosto - głównie z sentymentu, gdyż było to nasze pierwsze rodzinne wozidło w latach 80-tych. Później plan jest na inne warianty Syrenek, Uaza, Nyski, Żuka, Poloneza, być może Fiata 125... czyli ogólnie rzecz ujmując PRL. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Liczę na komentarze z Waszej strony, gdyż przy takiej geometrii czasem nie widać własnych błędów.
Dodam, że każdy model będzie wyposażony w skrętne koła, być może oświetlenie led, a na pewno pojawią się wersje z silnikiem do car system. No bo jakże by inaczej...

No to zaczynamy. Oto efekt ok. 3 godzinek zabawy.

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#2
Projekt niczego sobie, ale ostatnio można zaobserwować spory ruch w projektach syren, fiatów itp.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#3
Projekt niczego sobie, ale ostatnio można zaobserwować spory ruch w projektach syren, fiatów itp.
A pewnie. Bo na aukcjach pe-er-ele calkiem nieźle sobie radzą. Ale mi akurat nie zależy na zysku, być może na zwrocie kosztów choć też nie do końca. Raczej na zrobieniu fajnych modeli, spróbowaniu swych sił. A przy okazji np na przygotowaniu co niektórych do ożywienia w faller car systemie by nie kupować cudzych i brutalnie ich nie modyfikować, tylko własne już pod tym kątem przygotować.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
#4
A pewnie. Bo na aukcjach pe-er-ele calkiem nieźle sobie radzą. Ale mi akurat nie zależy na zysku, być może na zwrocie kosztów choć też nie do końca. Raczej na zrobieniu fajnych modeli, spróbowaniu swych sił. A przy okazji np na przygotowaniu co niektórych do ożywienia w faller car systemie by nie kupować cudzych i brutalnie ich nie modyfikować, tylko własne już pod tym kątem przygotować.
Pomysł dobry i do FallerCarSystem taka Syrena byłaby hitem, ale pamiętaj, że jest zapotrzebowanie na te modele w wersji stacjonarnej i naprawdę jest szansa na zapełnienie luki...
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#5
Pomysł dobry i do FallerCarSystem taka Syrena byłaby hitem, ale pamiętaj, że jest zapotrzebowanie na te modele w wersji stacjonarnej i naprawdę jest szansa na zapełnienie luki...
Pewnie tak, ale nie wiadomo co też mi z tego wyjdzie i czy będzie czym zapełniać lukę :D
Z drugiej strony zwykle jak coś chcę zrobić to mi się na ogół udaje. Ten faller mnie kusi ale nie sądzę aby było jakieś duże zainteresowanie. Może kilka osób.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#6
Witam ponownie,
poniżej efekt kolejnych trzech godzinek w Lightwave 3D - poprawiłem geometrię na styku maski, drzwi i słupka przedniego, dodałem charakterystyczną (przeskalowaną) listwę boczną, kierunkowskaz, poprawiłem też wcięcia połączeń drzwi z korpusem, maski z korpusem i kilka innych bzdetów.
Aż nie mogę się doczekać jak to wyjdzie w druku... Bo generalnie będzie to maleńkie autko i nie wiem jak miałbym w nim zmieścić bebechy od faller car system-u... tj. silnik, skrętne koła, baterię, płytkę systemu car-stop, rezystory do diod...

Wygląda jak syrena bosto? bo dopadają mnie wątpliwości...
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#7
Wow, to plany kolega ma bardzo ambitne, więc pozostaje tylko życzyć ich zrealizowania ku uciesze autora jak i nas kibicom tego projektu. Etap projektu jak widać poszedł gładko i szybko(y)
Liczę więc, że pojawiające się schody na drodze do produktu finalnego, pokona kolega równie szybko i gładko;)
Czekam z ciekawością na fotorelacje z kolejnych etapów postępu prac:)
Oczywiście piszę się na zakup takowej w wersji podstawowej.
 
Ostatnio edytowane:

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#8
Chyba jedyna osoba na tym forum która jak sie uprze to zrobi, i zrobi to od razu a nie po 2 latach :D Trzymam kciuki za projekt bo juz wyglada cudnie a znajac Ciebie, lipy nie zrobisz :)(y) Trzymam kciuki i pisze sie na jedna stacjonarna od razu :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#11
Wow, to plany kolega ma bardzo ambitne, więc pozostaje tylko życzyć ich zrealizowania ku uciesze autora jak i nas kibicom tego projektu. Etap projektu jak widać poszedł gładko i szybko(y)
Liczę więc, że pojawiające się schody na drodze do produktu finalnego, pokona kolega równie szybko i gładko;)
Czekam z ciekawością na fotorelacje z kolejnych etapów postępu prac:)
Oczywiście piszę się na zakup takowej w wersji podstawowej.
Dzięki, ale etap projektu to jeszcze sporo ma przed sobą. ;) pewnie i niejeden schodek się jeszcze pojawi.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#12
Chyba jedyna osoba na tym forum która jak sie uprze to zrobi, i zrobi to od razu a nie po 2 latach :D Trzymam kciuki za projekt bo juz wyglada cudnie a znajac Ciebie, lipy nie zrobisz :)(y) Trzymam kciuki i pisze sie na jedna stacjonarna od razu :)
Patrząc po tym co mam w robocie to z tym terminem różnie może być :) ale dzięki za wsparcie i wiarę
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#19
Niechce być nei miły, ale co tu tak cicho? Gdzie dalsze postepy prac? Czemu kazesz nam tak długo czekać! :D
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#20
haha, wczoraj zrobiłem drzwi tylne i powygładzałem skorupę, ale po 2 lampce czerwonego Chile poplątały mi się oczy i ręce i poszedłem spać :) Teraz dłubię układ skrętnych kół - własny patent, bo gotowiec mi nie wejdzie jak należy i myślę jak zrobić uniwersalne podwozie dla ruchomych i statycznych modeli.
Dodam, że już 1,5 lampki czerwonego Izraela poszło w przełyk i pomału zaczynam się kiwać, to w przód, to w tył... równolegle robię jakąś wizualizację dla koleżanki i klepię tu bez opamiętania w klawisze... :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 1260
W robocie 24
W robocie 51

Podobne wątki