• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1 (1:32) Amerykański sen

Łukasz_C

Nowy użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Kilka tygodni temu dostałem zlecenie na wykonanie amerykańskiego spalinowozu manewrowego, a mianowicie General Motors Electro-Motive Division model SW1500 i pomyślałem,że warto pokazać małe co nieco.

emd_sw152.jpg emd_sw151.jpg
Model w założeniu miał być statyczny, jednak ostatecznie będzie w pełni funkcjonalny. Podstawową techniką wykonania jest druk 3d, bez wyposażenia całość waży obecnie około 940g.
cab.jpg


Najprawdopodobniej model będzie śmigał po ogrodzie , więc klient zrezygnował z zasilania przez szyny na rzecz akumulatora. Dodatkowo do sterowania posłuży autorski sterownik oparty o arduino ( kontrola jazdy , sprzęgów, oświetlenia, wentylatora).
1.jpg 2.jpg 3.jpg

Równolegle powstaje drugi spalinowóz , choć ten to prawdziwy kolos ( 98 cm) również od General Motors dda40.jpg
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#2
No ladnie, ladnie. Czy to jest faktycznie skala 1:32? Pytam poniewaz amerykanski tabor jezdzacy po torach o rozstawie 45mm, jest w wiekszosci w "skali" 1:29. Ot taka anomalia amerykanska. Tylko nieliczne normalnie dostepne modele amerykanskich lokomoktyw sa w skali 1:32. Ciekawy bedzie projekt "Centennial";)
 

yamato26

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Równolegle powstaje drugi spalinowóz , choć ten to prawdziwy kolos ( 98 cm) również od General Motors
Działasz jeszcze coś w tym?
Czy masz dokumentację lub ich część, która by mi się mogła przydać do mojego projektu? http://forum.modelarstwo.info/threads/emd-sd45-skala-g-1-29-usa.26021/#post-926868
Potrzebuje dokładniejsze rysunki i wymiary-ramy, kabiny, wózków przekładni, hamulców i pozostałych dupereli:confused: do mojej SD45, albo lokomotyw takich jak EMD SD38/39/40/45/50/60.
Z góry dziękuję.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#8
Nie chciałbym być złośliwy, choć lubię:mad: ale tu się kończy Twój amerykański sen, no bo nie będzie "kwitów" a żądasz nieomal pełnej dokumentacji technicznej, pewnie nikt w naszym ukochanym kraju takowej nie posiada, a jeśli to Ci nie udostępni, no bo to taki kraj.
Znajdź inne hobby, ja gram na nerwach moim prezesom, polecam, wielce odprężające.:p
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#12
Działasz jeszcze coś w tym?
Czy masz dokumentację lub ich część, która by mi się mogła przydać do mojego projektu? http://forum.modelarstwo.info/threads/emd-sd45-skala-g-1-29-usa.26021/#post-926868
Potrzebuje dokładniejsze rysunki i wymiary-ramy, kabiny, wózków przekładni, hamulców i pozostałych dupereli:confused: do mojej SD45, albo lokomotyw takich jak EMD SD38/39/40/45/50/60.
Z góry dziękuję.
Undecorated Drawings - By Type
http://trainiax.net/mescaleloco-list.php?dtype=UT&scale18=1&scale36=1&scale55=1
Raczej z takimi lokomotywani jest najmniej problemu, chleb powszedni.