• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aktywny generator dymu esu 35410.sp.07

SzymonG

Aktywny użytkownik
Reakcje
98 1 0
#3
Cześć.
Tutaj możesz pobrać instrukcję dekodera. Jeśli język jest nieprzystępny, można przetłumaczyć przez Google. Da się potem coś z tego zrozumieć

https://www.uhlenbrock.de/de_DE/service/download/handbook/de/archiv/

Tutaj instrukcja generatora ze strony ESU. NIE ZNALAZŁEM KONKRETNIE TWOJEGO TYPU.
https://www.esu.eu/en/downloads/instruction-manuals/accessories/
Też ew. Google translator...
Można wyczytać "z obrazka", że do generatora:
GND - black
U+ (power supply) - red
AUX1 (data transfer from the decoder) - yellow
wheel sensor input - green
AUX1 dla dekodera ESU.
W Twoim wyjście A1.
Z tego, co zrozumiałem, informacje dla generatora wystarczy przenosić "żółtym", dekoder generuje wszystkie potrzebne informacje. Zielony podłączany jest ew. do czujnika Halla (i nie musi go być).
Nie wiem, czy standardowe ustawienia w dekoderze są zadowalające (czasy, odstępy, intensywność itp.) - to można programować, ale to "wyższa szkoła jazdy "

Może coś pomogłem, ale mam nadzieję, że sprowokuję doświadczonych kolegów do rzeczowej pomocy.

Pozdrawiam. Szymon.
 

SzymonG

Aktywny użytkownik
Reakcje
98 1 0
#4
Cześć.
Mija już 11 dni od utworzenia posta przez kolegę MedykaBahn. Nie widać ŻADNEJ odpowiedzi ze strony zainteresowanego, czy sprawdzał, próbował, działa, nie działa, nie miał czasu... Poza tym NIKT nawet nie spróbował odnieść się do tematu.
A gdyby to były dobre informacje? Komuś przydatne? Należałoby dla innych taką wiadomość zostawić.
W związku z (moim zdaniem) martwym wątkiem, proponuję aby moderator usunął całość wpisów. Tworzenie śmietnika na forum nie jest nikomu do niczego potrzebne.
Pozdrawiam. Szymon.
 

Podobne wątki