• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

3 lipca 2021 Spotkanie zamknięte PGM w Orli

Marcus-Polonus

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 2 0
#1
Cześć,

W imieniu Podlaskiej Grupy Modelarskiej zapraszam serdecznie na pierwsze pełnoprawne spotkanie przy naszej makiecie w skali H0! Będziemy przede wszystkim testować nasze moduły i ich sterowanie, co nie znaczy, że nie będziemy się nimi bawić cały dzień. :cool:

Mamy przygotowaną makietę stacji Bielsk Podlaski z wyprowadzeniem z jednej strony w kierunku bocznicy, a z drugiej do stacji technicznej. Zapraszamy zainteresowanych zapaleńców z modułami -> więcej szlaku = więcej zabawy. :D

Jako, że generalnie nie ma obecnie tego za dużo, będziemy bawić się jeden pełny dzień 3 lipca (to jest sobota). W piątek 2-go zaczniemy już nasze przygotowania.
Niestety nie gwarantujemy noclegu, ale postaramy się zapewnić jedzenie na cały dzień.
Spotkamy się w szkole w miejscowości Orla położonej niedaleko Bielska Podlaskiego. Dokładny adres miejsca, gdzie się zobaczymy wyślę wkrótce.

Co do samej zabawy:
- używamy modułów w standardzie FREMO,
- sterowanie taborem przez standard LocoNet (FREDy),
- sprzęgi oczkowe lub ich odmiany (Marklin/Trix oraz Roco żabki) na końcach składów i lokomotywach,
- bawimy się w dużej sali gimnastycznej więc będzie mnóstwo miejsca do zagospodarowania,
- możliwe, że nasze moduły zostaną udostępnione na godzinkę lub dwie dla gości.

Zapraszamy też kolegów w skali TT - im więcej nas się spotka tym lepiej, prawda? ;)

Po więcej informacji i chętnych do wzięcia udziału namawiam do pisania bezpośrednio do mnie w wiadomościach prywatnych.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#4
Panowie! Prosimy jak najwięcej zdjęć! A może będzie i film? Pokażcie jak manewrujecie i w ogóle wszystko. Bielsk Podlaski to klucz do salonów modelarskich - Mega Super!!
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#14
Takich par zwrotnic do sprzężenia jest więcej. W urządzeniach przekaźnikowych takie sprzęganie to norma. Ponieważ na stacji Bielsk są odwzorowane chyba takie urządzenia (jedna nastawnia, brak pędni), to nierealistyczne jest pozostawienie takiej pary zwrotnic w położeniu jedna na wprost, a druga na bok, bo w realu one zawsze przestawiają się razem. Na fotkach zaznaczyłem zwrotnice, które powinny być ze sobą sprzężone. Nie jestem pewien, czy na pierwszym zdjęciu, w oddali za nastawnią jest przejście krzyżowe, czy tylko jedno połączenie torów, dlatego dałem znak zapytania. Jeżeli jest połączenie krzyżowe, to obie pary zwrotnic powinny być sprzężone.

Bielsk 1.jpg

Bielsk 2.jpg
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#16
Przyłączam się do pytania Kolegi tomekkor o te płotki , właśnie czyja to sprawka ? Pierwszy raz widzę tak filigranową siatkę , na dodatek raz wzdłuż ,raz w poprzek montowaną , dokładnie jak w życiu - obłędnie to wygląda .
 
OP
OP
Marcus-Polonus

Marcus-Polonus

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 2 0
#17
@tomekkor @Hoart Właściciel zamówił wycięte laserowo ramki i słupki płotu w dwóch warstwach, a pomiędzy warstwy wkleił drobniutką materiałową siateczkę.

Nie wszystko da się kupić od razu wyprodukowane. ;)
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#18
Dzięki za odpowiedź, jasne ,że nie wszystko da się gotowe kupić , ale taką na przykład siateczkę to już trzeba kupić wyprodukowaną i właśnie odnośnie tej siateczki mam pytanie , czy można się dowiedzieć jak nazywa się fachowo ten wyrób (ta siateczka) , po prostu czy ma jakąś handlową nazwę ?
Ja dowiem się jak się nazywa ta siateczka , którą kiedyś znalazłem w handlu i dam tu znać.
Ja jakiś czas temu kupiłem podobną (chyba ,że to ten sam wyrób) w kształcie ok i filigranowości , ponoć mniejszej już się nie produkuje , taką uzyskałem odpowiedź w hurtowni materiałów (Wrocław ul .Robotnicza) , w powiększeniu do skali TT 1:120 wygląda ta siateczka tak , na fotce nie jest niczym jeszcze malowana , niestety w powiększeniu takim już widać dwuwątkowość , ta siateczka jest w kilku kolorach z tego co pamiętam .
Jeżeli Kolega spróbował się dowiedzieć czegoś więcej o tej siateczce , byłbym bardzo zobowiązany .




na zdjęciu owa siateczka niczym nie malowana , którą kiedyś kupiłem na tle koleby Auchagena w skali TT
 
OP
OP
Marcus-Polonus

Marcus-Polonus

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 2 0
#19
Szukaj tkanin, a nie "modelowych" siateczek.
Kolega dostał od swojej znajomej kawałem takiego materiału, który miał iść do śmietnika, a zamiast tego zrobił sobie płot.

Tyle w temacie.
 

Podobne wątki