• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa 3,2,1....0 start:)

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
2.082 16 2
Co prawda to prawda. Ale myślę, że z czasem może się to zmienić. Ci którzy kolekcjonują sam tabor w pewnym momencie docenią detale zerówki. Co co "makietują" no cóż- ogranicza ich miejsce. Ale ja sądzę, że w naszym kraju może być więcej mniejszości "skalowej" niż większości. :D
 
K

Konrad 0

Gość
Ale z tego co widać , zdobywacie coraz więcej zwolennikow tej skali :)
Sami się przekonują, jak zobaczą 0 na własne oczy i wezmą we własne łapki. Tak samo było z każdym z nas, włącznie ze mną, kiedy to Irek Parowozik wręczył mi Donnerbüchseny i cysterny Lenza po konwersji na PKP.
A to KKu w wydaniu 0 ( model cały z mosiądzu, a słoje w deskach podtrawiane w blasze mosiężnej )

KKu..jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
2.082 16 2
Wchodzę na forum i widzę ooo znowu Hico coś wstawił i wiem, że zaraz doznam szoku.
Wchodzę w wątek....
Nie myliłem się. W tej większej architekturze jest jakaś moc która sprawia, że budynki wyglądają jak żywe. Może lekka patyna na cegłach by się przydała ale mimo to wyglądają super.
 
OP
OP
Hico

Hico

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Wchodzę na forum i widzę ooo znowu Hico coś wstawił i wiem, że zaraz doznam szoku.
Wchodzę w wątek....
Nie myliłem się. W tej większej architekturze jest jakaś moc która sprawia, że budynki wyglądają jak żywe. Może lekka patyna na cegłach by się przydała ale mimo to wyglądają super.
Jest tylko aparat nie łapie i zdjęcia są trochę za jasne ale jeszcze będzie patynki trochę, czekam na zestaw MiGa:)dziękuje za słowa uznania. Za tydzień zacznę wątek jak można cegłę zrobić od Stangela.
 

zbych

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Prawidłowo. Jest to standard dla starych slupów drewnianych z czasów
przed wojennych i do lat 50-tych z dużym hakiem.
Drzewa korowano, następnie moczono w oleju. Te które nie mieściły się
260mm a 280mm szły na deski oczywiście przed moczeniem.:)
Słupy 9m, 8m miały średnicę 210mm, a od 7m do 4m w tym też telegraficzne
od 200mm do180mm. Oczywiście jak to bywa, występowały hybrydy i odchyłki
od normy, które w niektórych zakątkach Polski straszą pewnie po dzień dzisiejszy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 16
Buduję makietę 35

Podobne wątki