• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja 24-ka w robocie - irokez46

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Prace przy obu terenówkach stanęły. Czekam aż farby i lakiery idealnie wyschną. Tymczasem na warsztat wjechał wóz większych gabarytów, Iveco Magirus drabina. Model bardzo już wiekowy i wydawany wiele razy przez Italeri. W dodatku był wydawany z kabinami Dafa, Volvo oraz Renault. Iveco jednak najczęściej wychodzi we wznowieniach. Sam model już jak pisałem dość wiekowy co sprawia że pracy nad nim będzie dużo a szpachli pójdzie wiadro. W planach mam zrobienie wozu z polskiej jednostki, w grę wchodzą Siedlce, Sosnowiec, Polkowice czy Kędzierzyn Koźle.
Gdyby ktoś dysponował zdjęciami wnętrza pojazdu używanego, w którejś z tych jednostek to będę wdzięczny.
12 001.JPG
12 002.JPG
12 003.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Magirus czeka aż uda się skompletować dokumentację zdjęciową. Tymczasem na warsztat wjechał Nissan Skyline GT-R KPGC10.
Jako że Nissan 2000 GT-R podobał mi się od dziecka to i tej wersji nie mogło zabraknąć w kolekcji. Początkowo miał być czerwony metalik, ale mam spore problemy z lakierem Tamiyi i wnętrze już musiałem odbarwiać w związku z czym ostatecznie decyzja zapadła że karoseria będzie w kolorze Titanium Silver.
Zastanawiam się jeszcze nad detalami takimi jaj osłony reflektorów, klatka i pas przy tylnych światłach czy robić w czerni czy może iść nieco dalej i np. w niebieskim kolorze. Jako że samochód ma być do użytku na drogach a nie na tor muszę skombinować lusterka bo w zestawie nie było. Gdyby ktoś posiadał zbędne lusterka w 24ce to proszę o kontakt.
10 001.JPG
10 002.JPG
10 003.JPG
10 004.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Z poprzednich dioram zostało mi nieco płyt, trylinki i obrzeży chodnikowych zatem zamiast trzymać to w pudle postanowiłem wykorzystać.
Powstała mała podstawka pod kolejny model, który jedzie prosto z angielskiego Ebaya.
1 001.JPG
1 003.JPG
1 004.JPG
1 005.JPG
1 006.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Nic mi o tym nie wiadomo. Do sklejania to na 99% nie ma, ale w dobie wydawanych modeli kolekcjonerskich w różnego rodzaju wydawnictwach wszystko jest możliwe tym bardziej że Fiat 600 jest robiony.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:24 9
Skala 1:24 15
Skala 1:24 13

Podobne wątki