• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1/18 Kolekcja aut + ciężarówka * Paweł

autofanauto

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 1
#1
W dziale H0 (1/87) przedstawiam swoją kolekcję w takiej właśnie skali, natomiast w dziale 1/18 chciałbym przedstawić swoją kolekcję modeli w skali 1/18. Będę wklejał zdjęcia na bieżąco.



 
Ostatnio edytowane:

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#7
Modele kapitalne, ale ciągnik poprostu wypasiony ! Cudo !
Daj znać co to za producent i gdzie takiego wyhaczyłeś pierwszy raz widzę taki sprzęt
 
OP
OP
A

autofanauto

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 1
#8
Witam ponownie. Actros jest firmy NZG. To piękny model. Bardzo polecam go miłośnikom ciężkiego sprzętu, ponieważ jest dobrze wykonany. Nie jest tani, ale to duży ciągnik z ruchomymi elementami. Mogę się mylić, ale wydaję mi się, że nie ma większego modelu ciągnika siodłowego z otwieranymi elementami. Można mieć Actrosa w skali 1/14 od firmy Tamyia, ale z tego, co wiem, to nic się nie otwiera. Fajnie, że jeździ, ale niestety nie otworzymy drzwi i innych elementów. Naczepa Actrosa w skali 1/18 jest produkowana przez firmę z Rumunii (chyba ojciec i syn je wykonują). Można znaleźć ich ofertę na Ebayu zaznaczając lokalizację przedmiotu z całego świata podczas wyszukiwania frazy : "1/18 Trailer". Drugim miejscem zapoznania się z ofertą MNTrailers jest Facebook. Należy wpisać w wyszukiwarce hasło "MNTrailers". To niesamowite, jakie kolekcje mają kolekcjonerzy z całego świata na ich stronie. Również nie jest to tani zakup. Niestety to aż 720 euro z przesyłką. Myślę, że niejedna kolekcja forumowiczów jest więcej warta, niż ta naczepa, więc zdradzam cenę. Na tą chwilę myślę o zakupie innego rodzaju naczepy do przewozu aut, ponieważ moja (wzór sam wymyśliłem, czyli kolor i oznaczenia biało - czerwone w takim formacie, jak widać) niestety posiadała zbyt wąskie tory jazdy dla modeli marki Rolls - Royce, Bugatti, Ferrari (Enzo), Lamborghini (Murcielago, Aventador) - tylna oś tych modeli jest za szeroka dla tych torów jazdy. Firma MNTrailers produkuje naczepy różnego rodzaju. Fajne są lory, ale podobają mi sie również 3 - osiowe naczepy do transportu trzech aut. Jak pozyskam nową naczepę, to wstawię zdjęcia.

P.s. Cieszę się, że mój temat dotyczący kolekcji w skali 1/87 został zamknięty, ponieważ nerwowo nie wytrzymywałem obrażania mnie z strony osób, które uciekałyby, gdybym zdenerwowany ich obrażaniem mnie chciał ich ukarać w rzeczywistości. Proszę zrozumieć, że ja jestem człowiekiem, który nie pozwala sobie na obrażanie mnie przez przypadkowych ludzi. To forum darzyłem uznaniem zanim się tu zarejestrowałem, dlatego piszę kulturalnie nawet wtedy, gdy obraża mnie jakiś (nie chcę pisać), więc proszę o docenienie mojej postawy. Nie uczestniczę w internetowych sprzeczkach, ponieważ zwykle są to ludzie, którzy nie umieją się bić, tylko przez internet umieją kogoś obrazić. Ja nie obrażam innych przez internet, ponieważ to jest dla dzieci i osób, które lubią być mocni pisząc na komputerze złe słowa w stronę innych. To jest beznadziejne. Tak, czy inaczej pisząc o swojej kolekcji w skali 1/87 mogłem sobie pozwolić na uznanie tej kolekcji za wyjątkową, ponieważ wiem, jak trudno było mi pozyskać niektóre modele i ile kosztowały. Nie zajmuję się 1/87 (H0) od pół roku, dlatego wiem, że moja kolekcja była wyjątkowa. Nie pisałem, że kolekcje innych są beznadziejne, ponieważ wiem, że są również wyjątkowe. Każdy według własnego zdania uważa daną kolekcję za wyjątkową albo zwykłą. Proszę zapamiętać, że jeśli chcecie negatywnie wyrazić się na temat moich modeli, to ja to zrozumiem, bo to jest normalne, że ktoś może mieć inne zdanie, ale jeśli ktokolwiek chciałby o mnie coś złego napisać, to niech nie pisze na forum, tylko poprzez prywatną wiadomość napisze mi, że jestem taki, czy inny i ja wtedy odpiszę po swojemu, co o nim sądzę i zaproszę na osobiste spotkanie po 22:00 na parkingu Leroy Merlin przy AL. Jerozolimskich 244 w Warszawie, skąd przeniesiemy się w miejsce pozbawione kamer i ustalimy, że nie zgłosimy niczego na policję. Nie ma mowy, żeby byle kto obrażał mnie. Moją kolekcję można krytykować, ponieważ to jest normalne, że może się komuś nie podobać. Czasami z krytyki można wywnioskować mądre rzeczy, dlatego bez stresu czytam negatywne komentarze odnośnie moich kolekcji. Jednak każde wyśmiewanie mojej osoby przez byle kogo doprowadza mnie do dużej złości. Ja nikogo nie obraziłem pierwszy. Ja nawet nie miałem zamiaru kogokolwiek obrazić. Byłem gotowy przyjąć krytykę, jak i pochwałę, ale spotkałem się z obrażaniem mojej osoby. To jest niedopuszczalne. Nie mam pretensji do administratorów o to, że pozwalali swoim kolegom obrażać mnie, ponieważ rozumiem, że na forach modelarskich kolekcjonerzy znają się od lat i lubią, co powoduje solidarność nawet wtedy, gdy Ci kolekcjonerzy obrażają nowego forumowicza. Apeluję o spokój i rozsądne komentarze pod moimi postami. Tak, jak wcześniej napisałem, zanim zarejestrowałem się na tym forum, darzyłem je uznaniem. Darzę je uznaniem cały czas. Nie znacie mnie, dlatego traktujcie mnie poważnie. Ja traktuje Was poważnie cały czas. To niewiarygodne, że taki człowiek, jak ja potrafi prowadzić kulturalną konwersację z ludźmi, którzy mnie obrazili, ale robię to, ponieważ darzę uznaniem to forum. Interesuję się modelarstwem, chociaż nie wyglądam na takiego. Przeprowadzałem odbiory osobiste i widziałem różnych kolekcjonerów - są to ludzie spokojni w życiu. Tylko raz sprzedając lokomotywę w Ząbkach na działce zobaczyłem dużego człowieka, który od razu wysiadając z samochodu wyjął pieniądze, żeby mi pokazać, że przyjechał odebrać model, a nie dokonać napadu, czy ataku na mnie. Z nim byłoby ciężko wygrać, lub bym przegrał, ale to był naprawdę duży człowiek. Podsumowując pragnę spokoju i normalnej wymiany zdań. Kilka miesięcy musiało minąć, zanim się uspokoiłem i napisałem post. Musiałem stłumić w sobie złość na ludzi, którzy mnie obrażali, żeby nie dać się ponieść emocjom i nie napisać czegoś złego, za co bym został zbanowany. To jest dowód na to, że zależy mi na byciu na tym forum. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane:

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#9
poniosło Cię konkretnie z tym "P.S" - tam gdzie nie ma kamer, bo pod kamerami trochę cykam ;-) dobra rada, zapisz się na jakieś sztuki walki jak taki bojowy jesteś, odreagujesz trochę, a tu jednak pozostań przy modelach ;-)
 

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#10
Widziałem ich ofertę na ebayu. Super są te przyczepy od nich. Jednak perspektywa wydana 720€ na przyczepę plus jakieś 250€ za Actrosa od NZG wraz z przesyłką trochę przeraża. Gratuluję posiadania.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#11
poniosło Cię konkretnie z tym "P.S" - tam gdzie nie ma kamer, bo pod kamerami trochę cykam ;-) dobra rada, zapisz się na jakieś sztuki walki jak taki bojowy jesteś, odreagujesz trochę, a tu jednak pozostań przy modelach ;-)
Ciemny widzę dla Ciebie tutaj pole do popisu bo mógłbyś stworzyć taką lore w tej skali za znacznie mniejszą cenę, i zrobić niezły biznes ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:18 78

Podobne wątki