• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Śląskie klimaty

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#1
Witam

Zaczynam nowy temat, który powinien się przyjąć, jako że jest tu dość duża grupa Ślązaków na forum.
Miło by było, gdybyście tu wklejali fotorelacje z wycieczek po śląskich stacjach i bocznicach i innych terenach kolejowych tego regionu. Jak tylko zaopatrzę się w nowe akumulatorki do aparatu i skończę rok szkolny, wyruszam z synem na szlak. Póki co...
Zaczynam od relacji mojego szwagra z wycieczki rowerowej po Zabrzu. Biskupice i Rokitnica.
 

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#2
C.d.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#3
Nigdy nie byłem tak na prawdę na Śląsku, bo liznąłem tylko Rudy i Pyskowice. Zawsze podobały mi się te klimaty znane z filmów czy zdjęć, więc bardzo chętnie będę tu zaglądał.
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#4
Na wielu zdjęcia tzw."ślaskie klimaty" identycznymi są z innymi krajowymi klimatami, ciężko je odróżnić od nieśląskich, chyba że śląskość mają ukrytą, zapisaną tajnym pismem, atramentem sympatycznym np.
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#5
..no to mam się gdzie wyżyć.. :) Niech no tylko dorwę aparat.. zobaczycie, skąd pył węglowy w płucach, ołów w kościach, rolady i mój lokalny patriotyzm się bierze.. :D
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#6
dawajcie te klimaty:)łącznie z tymi już zapomnianymi i zdewastowanymi....;)tyle sie wybieram by ten prawdziwy śląsk zobaczyć
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#8
To ja Wam przedstawię kilka zdjęć z mojego miasta Wodzisławia Śląskiego.Stacja , która kiedyś tętniła życiem i można było napić się lanego , ciemnego piwa.
Szlak kierunek Chałupki i kierunek Rybnik.
 

Załączniki

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#9
I jeszcze kilka fotek
 

Załączniki

OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#10
Cieszę się, że podchwyciliście ideę :)
To teraz moje fotki, robione w ciągu ostatnich 3 lat. Na obecne będzie trzeba poczekać do wakacji ;)
Z każdego miasta będę wklejał w osobnym poście.
Bielsko-Biała:
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#14
To samo co Dominik chciałem napisać. Kolejowe śląskie fajne klimaty to były kiedyś, teraz śląskie kolejowe klimaty kojarzą mi się z plenerem do kręcenia post-apokaliptycznych filmów, np. Pyskowice:

(fotocytat ze strony http://www.e-gory.pl/forum/viewtopic.php?t=4488 )

Natomiast wciąż (mimo prób upupiania) są bardzo fajne śląskie klimaty tramwajowe.
Ostatnio 3h wracałem z Rybnika do Krakowa, ponieważ będąc spłukany do grosza omijałem bramki na A4 i zabłądziłem w Mysłowicach.
Gdy zabłądziłem, to wsiąkłem - te jednotorowe linie, znikające tajemniczo w gąszczu drzew lub w podwórkach familoków, stare słupy trakcji elektrycznej - no po prostu szok.
Znawcy komunikacji zapewne wzruszą ramionami,
ale ja mimo że domyślałem widząc z okna pociągu jednotorową linię tramwajową, iż może być dalej coś ciekawego, i zawsze chciałem to sprawdzić, ale mimo to mnie zaskoczyło.
Parę obrazków, ponury pochmurny wieczór:

IMG_2248.jpg
IMG_2252.jpg
IMG_2253.jpg
IMG_2254.jpg
IMG_2255.jpg

IMG_2256.jpg


Na koniec typowe dla Górnego (bo o nim mowa w wątku?) Śląska pomieszanie industrialu i lasów:
IMG_2257.jpg
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#15
ta fotka z początku lat siedemdziesiątych u.w.wycięta przeze mnie z..? hm ..-może nawet z "Panoramy" fotograf nieznany(jak na razie) oddaje moc totalu symbiozy człowieka z naturą ,- element kolejowy prawie niewidoczny jest wszech obecny
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#16
ta fotka z początku lat siedemdziesiątych u.w. [...] oddaje moc totalu symbiozy człowieka z naturą [...]
Ja to bym raczej stwierdził, że oddaje moc totalu destrukcji natury przez człowieka, poprzez jej całkowite wyniszczenie (brak zieleni, piękne obłoki dymu z kominów). Chyba że Hoart to co pisałeś miało być ironiczne.

A jeśli powyższa fotografia przedstawia tę hutę co myślę, to osobiście widziałem jak likwidowano jej widoczne tutaj kominy. Siedział gość na samej górze i stopniowo rozwalał, a to co rozwalił spadało w dół.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#17
Świetna fotka Hoart, pamiętam doskonale tę "symbiozę" - przy niej siarka to perfuma - trzeba było zamykać okna i wstrzymując oddech podziwiać przez brudną szybę liczne parowozy.
Najciekawiej było zawsze tam, gdzie najbardziej śmierdziało - tam też były "ferrumki", "śląski", piętrowe skrzyżowania - wiadukt, a nad wiaduktem jeszcze jeden wiadukt, plątanina wąskotorówek, kolei PKP i piaskowych...
Teraz już nie śmierdzi ale zostały nudne resztki - zdecydowanie klimat się zmienił...
Kilka fotek z 2003:
2003DSCN1956.jpg
2003DSCN1988.jpg
2003DSCN1994.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#18
Te Wasze śląskie klimaty maja swój urok i nawet jeśli w tej chwili większość bocznic czy obiektów jest w rozsypce to trzeba przyznać że tematów na dioramy zarówno kolejowe jak i samochode można znaleźć sporo.Kiedyś będzie trzeba zorganizować wycieczkę na śląskie tereny i ofocić to co niestety umiera.
 

Podobne wątki