• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ś.P. Jan Raczyński

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#1
Dopiero dzisiaj dotarła do mnie wiadomość o tym, że tuż przed Świętami zmarł nagle śp. Jan Raczyński, inicjator i współzałożyciel wydawnictwa EMI-PRESS, które w 1994 roku rozpoczęło wydawanie czasopisma "TTS - Technika transportu szynowego". Wydawnictwo EMI-PRESS przejęło później wydawanie znanego miłośnikom kolei czasopisma "Świat kolei" - obecnie wydawcą obu pism jest Instytut Naukowo-Wydawniczy "TTS" Sp. z o.o., którego współwłaścicielem był też Jan Raczyński. Informację o śmierci Jana Raczyńskiego podał 21 grudnia na swojej stronie Urząd Transportu Kolejowego, gdzie Janek ostatnio pracował, a za UTK również portal Rynek Kolejowy.

Jana Raczyńskiego znałem od ponad dwudziestu lat, współpracowałem z nim zarówno służbowo, jak i w zakresie wydawania obu czasopism. Janek był świetnym specjalistą i znawcą współczesnej kolei i jej problemów, był mocno zaangażowany m.in. w prace zmierzające do stworzenia w Polsce pierwszych linii dużych prędkości. Był wielkim propagatorem i popularyzatorem kolejnictwa i w takich kategoriach traktował również swoją działalność wydawniczą.

Cześć Jego pamięci!

Edycja: poprawiony rok rozpoczęcia wydawania TTS - moderator
 
Ostatnio edytowane:

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#3
Szanowni Koledzy.
To bardzo smutna wiadomość. "TTS" był w latach 90 chyba jedynym ogólnodostępnym profesjonalnym periodykiem o kolei.
Cześć pamięci p. Raczyńskiego. Dla Rodziny i Najbliższych szczere kondolencje.
M. Guminiak - stały czytelnik
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#5
Choć osobiście nigdy się nie spotkaliśmy, to miałem okazję współpracować z Panem Janem przy okazji pisania artykułów do obu, wyżej wspomnianych, tytułów.
Bardzo smutna wiadomość.
[*]
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#8
Przeszukałem szybko twardy dysk i znalazłem tylko jedno zdjęcie Janka, jakie zrobiłem podczas prezentacji Traxxów na Dworcu Wschodnim w Warszawie w sierpniu 2011 roku. Dalej trudno mi uwierzyć, że już go więcej nie zobaczę i nie spędzimy kolejnej godziny gadając przez telefon...

Jan Raczyński.JPG
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#9
Smutna wiadomość. [*] Miło było poznać kogoś, kto z takim zapałem działał na rzecz Kolei Dużych Prędkości w Polsce.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Sala Pamięci 13
Sala Pamięci 2

Podobne wątki