• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mysz Piko

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#1
Witajcie jako ze ostatnimi czasy steruje makieta mysza Piko moje pytanie bedzie o niej.

Dzis zrobilem dluzsza zware a jako ze nie uzywam zasilacza Piko a 2 A, poszedl sie rybkac tranzystor sterujący D1803, najego miejsce wlutowalem BD 139 ale nie wiem czy ukladowi nic nie grozi?

Czy może ktoś bawil sie z ta mysza, przerabiał ją?
Do czego sluza PRki na laminacie?
Czy mozna jakos poprawic prace tej myszy?


Wiem wiem to Piko ale po uszkodzeniu LM317 usialem czyms jezdzic a i tak jak tylko uzbieram na PAII przejde na DCC dekodery juz leza
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#2
Do Wszytkich używających tychże sterowników, mozna troche wyciągnąć z tego:

Wymieniamy tranzystor sterujacy na BD 139, tenże zaopatrujemy w radiator ja wykorzystalem blaszke 1,5 mm i dopasowalem ja do srodka, od spodu wiercimy troche dziurek by poprawic chłodzenie wnętrza
Potem stawiamy loka na torowisko i zaczynamy regulowac, w srodku mamy trzy potencjometry srodkowy sluzy do ustalenia punktu ruszenia ustawiamy go w pozycji srodkowej, a potem tymi dwoma pionowymi Prkami regulujemy tak by nasza lokomotywa startowala jak najplynniej i tyle róznica jest naprawde spora. umnie najlepsze efekty uzyskalem gdy oba byly w połowie
 

Podobne wątki