• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Białe koło czyli...

OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#3
Ty-2 na biało miały malowane chyba jedynie bandaże a nie środek?
W każdym razie na moim zdjęciu nie jest to seria Ty-2, aczkolwiek typ parowozu się zgadza :)
 
P

Paweł Piotr

Gość
#4
Coś mi się widzi Waćpanie, że to zdjęcie pojedynczego egzemplarza, a nie seryjnego parowozu...
Jest to czwarta oś (licząc od silników), a parowóz ma osi wiązanych 5 - pozostałe elementy konstrukcyjne wskazują na serię Ty.
Z białymi środkami kół spotkałem się tylko w parowozie Ol49-15 (dawny skansen w Krzeszowicach - obecnie parowóz ten jest chyba w Pyskowicach...) i w parowozie Ty51-9 w lokomotywowni Kraków Płaszów.
Z niecierpliwością czekam na rozwiązanie i zdjęcie całego parowozu - pozdrawiam
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#5
Typ ten sam co Ty2, brawo, ale seria inaczej sie nazywa.
Schemat malowania na biało środków kół tyczył się też innych serii w tym kraju z którego pochodzi zdjęcie (nie pisałem przecież że to polski parowóz, za łatwe by było ;),
chociaż białe bandaże i czerwone środki też bywają.
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#7
Nie kojarzę aby Niemcy na biało cokolwiek na kołach malowali,
a co do osi, to jedni i drudzy zostawiali je raczej metaliczne.
Choć może były jakieś wyjątki.
W każdym razie to nie te oznaczenia :)
 
P

Paweł Piotr

Gość
#8
Jest to zatem seria BR52 (type 52, class 52, Bauraihe 52), tyle, że w malowaniu innego zarządu, niż niemiecki (np. jakieś Bałkany...).
Pozdrawiam
 
P

Paweł Piotr

Gość
#11
Nagrodę proszę przekazać przez Tomka K. w klubie w poniedziałek ... ;)
Pozdrawiam
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#12
OK, przygotuję na poniedziałek CD z serią 33 w akcji.
Na razie zapraszam do oglądania zdjęć tego parowozu, pracującego (jak wiele innych) w Bośni, w zagłębiu węgla brunatnego w okolicach Tuzli:
www.mczapkie.prv.pl -> Trains -> 2007 -> Parowozy w bylej Jugoslawii
 

Podobne wątki