• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Scenografia przyrodniczo kolejowa makiety w Niemczech.

Reakcje
1.731 13 0
#1
Witam cipelo. Postanowilem ze w kilku foto sprawozdaniach zdam relacje zbudowy i powstawania scenografii makiety z okolic Halle(Salle). :p Dosc spora powierzchnowo makieta, typowa dla modelarstwa niemieckiego jest w ksztalcie litery C i zajmuje powierzchnie okolo 11 m kwadratowych i nie jest dokladna kopia tych terenow, aczkolwiek zalozeniem bylo jak najwierniejsze oddanie klimatu przyrodniczego pory wczesno - jesiennej owej okolicy .Wszelkie pytania odnosnie torowisk i usytuowania roznych artefaktow na tej makieto-dioramie prosze kierowac na forum Nexus Modellbahn w Niemczch. Moja dzialka jest tylko wykonanie calej przyrodniczej scenografii na makiecie , zrobienie peronow, lekkie spatynowanie i sklejenie niektorych budynkow,oraz spatynowanie torowisk .Same torowiska byly juz wczesniej polozone Nie dlugo pierwsze fotki :D .Ps. Sorki za niedokladna pisownie, ale pisze z niemieckiego kompa. :D
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#2
Witaj witaj
Miło będzie znowu pooglądać twoje dzieło.
Fakt ten cieszy mnie podwójnie ponieważ planuje zrezygnować z lokomotywowni i powierzchnie ponad 3m2 zagospodarować terenem zielonym.
Może twoja relacja znów pomoże podjąć trudne decyzje.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#7
nawierzchniaoraz juz poprawiona i dokonczona droga :p poza tym juz powstaly pierwsze preony z bordowej kostki klei sie i patynuje dworzec. Makieta jest projektowana nie przeze mnie wiec robie tylko zielenine i czesc infrastruktury kolejowej.
Oznaczenia drog i tak dalej to ma robic sobie wlascicel. Zobaczymy w praniu jak i co dalej bedzie sie toczyc. Teraz kolejne elementy jak czesciowa trakcja elektryczna, ustawianie lapmp przy drodze i szutrowanie calosci torowisk :D ,
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#9
Witam miło :D i trzymam kciuki! Jak wyszło z automatycznego tłumacza - wszyscy tam podzielają zdanie, że jesteś mistrzem!!.
Z rzeczy od Ciebie niezależnych, a nieco zaskakujących to BR218 bodajże, zwrócił uwagę na zelektryfikowane tory - jest między nimi łącznica, która nie jest pod drutem - ciekawe dlaczego?
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#11
bstok70 napisał(a):
Witam miło :D i trzymam kciuki! Jak wyszło z automatycznego tłumacza - wszyscy tam podzielają zdanie, że jesteś mistrzem!!.
Z rzeczy od Ciebie niezależnych, a nieco zaskakujących to BR218 bodajże, zwrócił uwagę na zelektryfikowane tory - jest między nimi łącznica, która nie jest pod drutem - ciekawe dlaczego?
Będzie na pewno . Jeszcze nie skończyłem całej trakcji i jeszcze część drutów się ''suszy'' po wybarwianiu - z elektryfikacją jeszcze nie koniec.Teraz mały urlop dwutygodniowy i od 5 maja zasuwam znów i teraz druga część makiety do zrobienia. Na pierwszej części został do zrobienia plac przy magazynie, który będzie wykończony kostką bukową, przejazd przez tory prowadzący do tegoż magazynu i wmontowanie lamp peronowych i lamp ma terenach przylegających bezpośrednio to terenu przydworcowego. no i oczywiście jeszcze przybędzie trochę drzewostanu ,który trzeba zgrupować gatunkowo w tzw. kępy. :D
 

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Piękna zieleń Daniel!!! Na początku patrzę a te drzewka takie mocno kontrastujące, rude, purpurowe, to znowu jasnozielone; taki zabawkowy klimat miały. Ale jak pojawiło się więcej zieleni i więcej fotek to widać w tym rękę Mistrza i wieeeeelkiiiii realizm!!!
Daniel, Ty to jesteś nasze modelarskie dziedzictwo narodowe... :)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#13
Co do makiety To:
Wykonanie bardzo ok Daniel jak zawsze odwala super robote
Projekt jakoś nieteges, nie przypadł mi do gustu, Pan z za odry nie przyłożył się do projekt.
Ale to tylko moje zdanie.
 
OP
OP
daniel loko

daniel loko

Zieleninka
Reakcje
1.731 13 0
#15
Dzięki Chłopaki ,ale ta robota to jeszcze nie skończona .W czwartek znów jade do Niemiec i teraz to juz na opór jadę z robotą do końca. Mam nadzieję ,że bedzie ładnie :p
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#16
Nowe fotki na Nexusie- link powyzej-strona 4 :p . Ps. Jak wroce do kraju to natychmiast umieszcze wielkieee foty na swoim watku.Pozrawiam Wszystkich .
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#17
Wlasnie dzisiaj skonczylem cala scenografie i dekoracje makiety w Niemczech :p . Pozostaly male piedrdulki do zrobienia jeszcze ,wiec na 3 dni za dwa-trzy tygodnie wracam ,by juz to na tip top dokonczyc. Cale stworzenie zieleni , szutrowanie i patynowania torowisk, sklejenie i takze spatynowanie wszystkich mostow i budynkow, stworzenie konkretnego klimatu i dopasowanie calosci do tla makiety trwalo od 2 kwietnia 2011 do 25 maja 2011 r, w miedzy czasie byla dwutygodniowa przerwa. W weekend umieszcze zdjecia calej makiety na tym watku i oczywiscie beda to zdjecia duze ,a nie malutkie jak na Nexusie. Szeczerze powiedziawszy nie zdawalem sobie sprawy ze tak szybko uda mi sie te makiete w calosci wykonczyc. W sumie to 11 m 2,wiec nie w kij duchal .ale majac do dyspozycji materialy jakie tylko potrzebowalem, komfortowe warunki pracy ,zero stresu,luksusowe mieszkanie, oraz fantastyczego Wlasciciela Makiety calosc poszla jak burza. Dzieki Steffenowi (wlasciciel makiety), tworzenie kompozycji na makiecie, bylo wielka przyjemnoscia, za co mu bardzo goraco dziekuje i pozdrawiam :D .
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#18
A oto obiecane wcześniej fotki makiety :p
Mniej więcej po kolei i od początku:
 

Załączniki