• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

5,28 m2 tortu z MICRO świata METALu i KITu

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
K

Konrad 0

Gość
#1
Zaczęliśmy budowę 5,28 m2 tortu pod wdzięczną nazwą jak w tytule. Przedstawiamy początki naszej 4-tygodniowej pracy. W między czasie dojechała do nas Tr11-131 z Micro FeinMechanik / Micro Metakit doprowadzona przez Kolegę CORWINA.
c.d.niebawem.
 

Załączniki

  • 468,4 KB Wyświetleń: 12.805
  • 507,8 KB Wyświetleń: 12.832
  • 505,9 KB Wyświetleń: 12.728

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Gratulację już wygląda to super! Fajnie by było zobaczyć całość z "lotu ptaka" i plan całości. :D
Oby więcej takich realistycznie wyglądających tortów, motywują do działania ;)
 
Reakcje
1 0 0
#4
No to doczekaliśmy się pięknej roboty "Archico-Projekt". Brawo i gratulacje. Mam nadzieje, że w bardzo skromym stopniu miałem w tym jakiś minimalny udział ;) . Zarąbiste!
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#5
Piękne ! ....brawo !
Szczególnie zaciekawił mnie ten peron (rampa ? ) z desek ? ( belek ? ) bardzo ciekawe i niespotykane rozwiązanie ! . Napiszcie o tym coś więcej , co to jest ? jakie przeznaczenie ? czy ma swój odpowiednik w realu ? Jeśli można to proszę o linki , zdjęcia.
 

Załączniki

  • 200,9 KB Wyświetleń: 266

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#9
No szacunek. Bardzo ładnie zrobiona makieta. Najfajniejszy jest ten motyw z mostem kolejowym nad stacją. Powodzenia przy budowie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#10
Przyłączam się do słów zachwytu nad jakością i podziwu dla tempa budowy i czekam na dalsze zdjęcia! Ta drewniana konstrukcja faktycznie wygląda na przykrycie kanału pędniowego, czy się nie mylę?

A przy okazji pytanie: jeśli to jest tort, to domyślam się, że łuki mają niezbyt wielki promienie. Ciekaw jestem, jak przez nie przejeżdża Tr11 Mikro-Metakit? Ich modele zwykle wymagają min. 900 mm promienia łuku.

Pozdrawiam
 
OP
OP
K

Konrad 0

Gość
#11
Torcik będzie z końca epoki I i początków IIa z rejonu Prus K.P.E.V.
W późniejszych czasach pojedzie także PKP z epok II i III.
Zaczęliśmy razem z "DanielemLoco" 5 lipca i jeszcze po drodze były 2 tygodnie przerwy na wakacje. Praca jak dotąd w ok. 8 godzin dziennie przez 1,5 osoby. Największe opóźnienia są przez ZNANE nam wszystkich sklepy modelarskie :D - obiecują i obiecują, że zamówiony towar zaraz będzie, więc robimy z czego mamy...
Drewniana konstrukcja (z zapałek modelarskich) jest pokładem między-peronowym dla wózków bagażowych. Jeszce nie obsypane do końca szutrem...
Pędnie jeszcze nie zaczęte.
Obrzeża peronów z odlewów gipsowych.
Trawy, ziemia, piasek i szutry różnych firm: PolakModel, Heki, Faller, Auhagen totalna zbieranina, bo nic nie można w naszych sklepach obejrzeć w naturze, więc "na wpół ślepo" zamawiamy próbki i z nich zlepiamy...
Tort ma 440 x 120, więc i łuki w tunelach są "ostre". Micro Metakity będą prowadzane okazjonalnie tylko na prostych wybiegach, a ich miejscem stacjonowania jest specjalna rurowa gablota.

Dziękujemy za słowa uznania :oops: i postaramy się jeszcze czymś Was zaskoczyć :D
Pozdrowienia
 

Załączniki

  • 497,4 KB Wyświetleń: 12.043
  • 505,7 KB Wyświetleń: 12.012

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#12
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Nie no szacunek coś pięknego !!!!!!!!!
Ale aż trudno uwierzyć że powstało to w tak krótkim okresie czasu.
BRAWO
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#13
przyłączam się do gratulacji, piękna robota.
teraz Wasze żonki będą spokojniejsze o Was.
Czy mój teigrek już tam przecierał tory?
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#14
Niewiarygodne :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Żeby w tak krótkim okresie czasu zrobić coś tak pięknego to naprawdę wielkie mistrzostwo!!!!!!!!!! Nie mogę oderwać wzroku :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Wielki kawał dobrej roboty odwaliliście. Wielkie gratulacje!!!!!!!!!!

Pozdrawiam
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
#15
Tylko pozazdrościć umiejętności, żebym to ja tak umiał ;)
Gratulacje.

Szkoda tylko, że nie zdecydowaliście się na budowę skrzynek umożliwiających udział we wspólnych imprezach - byłoby co pokazać.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#16
Młodzikowski napisał(a):
Szkoda tylko, że nie zdecydowaliście się na budowę skrzynek umożliwiających udział we wspólnych imprezach - byłoby co pokazać.
Skrzynki mają jedną wadę... są za wąskie, przez co bardzo trudno jest pokazać otoczenie kolei. Tutaj makieta ma przewagę nad modułami.
 
A

Adam-H0

Gość
#17
Dokladnie popieram kolege ;)
juz zaczalem dwie skrzynki z Krzyskiem i zostaly sprzedane na poczatkowym etepie rozbudowy 8)
i byly na podwojny szlak 50 cm mnie sie wydaje ze juz 70 cm dawaloby troche wiecej swobody ??
Ja tez wrocilem do domowego wariantu z makieta - robie wlasnie dla niej miejsce. ;)

zostala jeszcze paczka z profilami do skrzynek - tez bede musial to sprzedac bo ten system zarzucilem - makieta oczywiscie jak ma sie gdzie jest znacznie milszym zajeciem i non stop pod reka.

Panowie dalej w takim tempie a bedzie co podziwiac. ;)
 
OP
OP
K

Konrad 0

Gość
#18
No tak teraz już nie mam najmniejszych wątpliwości kto, a raczej co ukradło mi męża :twisted:
Co gorsze widzę ile to coś jeszcze wymaga pracy i CZASU
 
A

Adam-H0

Gość
#19
Przynajmniej zawsze wiadomo gdzie go szukac :D
moja zona na poczatku narzekala - teraz jest zadowolona, bo wie gdzie i na co wydaje forse ;)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki