• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] TORT-MAKIETA WITKOIM-a

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#1
Witam
prezentuję Wam mojego torcika, w miarę wolnego czasu umieszczę więcej zdjęć
niektórzy napewno znają już ją z martela.....ja też stamtąd uciekłem :grin:
 

Załączniki

OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#3
no to fajnie,że komuś się podoba torcik
a pracy jeszcze duuuuuużo przy nim, tylko czasu nie ma. Każda wolną chwilę spedzam przy kolei :grin:

wieczorem dorzucę parę fotek
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
#5
Lubie torty, bo lubie gdy się coś dzieję, czyli gdy po prostu jeżdzą pociągi. Na takiej makiecie jak Twoja mozna sobie nieźle pohasać taborem. Rzeczywiście widać, że jeszcze sporo szczegółów masz do poprawek, uzupełnień - mnie się rzucił w oczy najbardziej brak podsypki na torach, ale jak mniemam to tylko kwestia czasu. Pomalowanie szyn również drastycznie poprawi wygląd. Pozdro!
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#6
Hej garcia Ramirez :grin:
kiedyś byłem u Ciebie na muranowie (kupiłem od ciebie z allegro maty...pamiętasz??)
Też masz fajny pomysł na zabawę w pokoju...mam tu na myśli rozwiązanie.

Co do wykonczeń.......tak,z gadza się-jeszcze sporo pracy (posypka,malowanie itp będzie)
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
#7
Witaj. Pewnie, że pamiętam. Dobrze że sobie zostawiłem trochę tych mat, to teraz, jak nadejdą długie wieczory podłubie przy swojej sypialnianej makiecie, bo dawno ( wakacje) nic już nie robiłem. A jak to przy makiecie - zawsze jest coś do zrobienia. Niebawem wkleje tutaj foty swojego dzieła.
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#9
Torta buduję już ponad 1,5 roku z przerwami (wiadomo do pracy trzeba chodzić) i jeste wiele, wiele do zrobienia,ale jak garcia napisał idzie zima i coś się zacznie robić.....szykuję sie do jeziora i otoczenia, ale na wszystko naraz nie moge się zabrać - niestety

obiecane foty


i dziś przyszła mega paczka - będzie fontanna z prawdziwą tryskającą wodą, wiatrak,a raczej generator wiatrowy na prąd - taki sam jak na trasie do Władysławowa i inne rzeczy
 

Załączniki

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#10
Bardzo fajnie, odostanio oglądanych prywatnie fotek widzę duzy postęp prac, tak trzymać, ja za niedługo zostane bzerobotnym, to chyba zacznę jednak coś budować jak skoncze remont taboru - na szczęście nie swojego :D
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#11
no tak
pytacie mnie jak tam wchodzę i co jak tabor wykolei sie w tunelu.....

otóż torcik jest zbudowany tak,że ma dwa poziomy, jeden na górze czyli stacja itd, a drugi poziom jest pod stacją...robiłem to celowo,aby pociąg, który rusza ze stacji, wjeźdza do tunelu i tam na rozjeździe zjeźdza w dół na tak zwaną "bocznicę", a wyjeźdza inny pociąg z dołu. Jakis efekt jest, no i nie jeźdzą te same składy. Na raz może jeździć 8 składów. Ale opanować to wszystko w analogu jest trudniej niż się wydaje. Pulpit też mam "ręczny" i muszę pomyśleć chwilke zanim puszczę pociąg w trasę :grin:
mam tory izolowane,więc mogę puszczać lub zatrzymywac składy jak chcę....zabawa przednia

co do wykolejeń jeżeli takowe są w tunelu...

otóż wszystko co znajduje się po obrzeżach jest na stałe umocowane,a środek czyli miasto-jest to zdejmowany moduł, aby wejść na środek makiety i ewentualnie coś poprawiać

do tunelu dostaję się różnię tzn. np. autostrada jest podnoszona, potem most dla br185 jest podnoszony (nie ma tego na zdjęciu), jezioro i otoczenie również i ostatni moduł czyli wiejskie klimaty też będą podnoszone do góry....
tak to wymysliłem

przypomne tylko, że ta makieta ma 1,6x4,6 metra więc bez tego bym nie sięgnął pod ścianę-tym bardziej do tunelu

o okablowaniu tego nie wspominam, bo już metrów kabli nie liczę :grin:

a na komodę-podstawę wchodzę po drabinie,ale muszę powoli myśleć nad patentem jak będę mieć 60lat jak tam się dostawać :LOL:

pozdrawiam
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#14
Hej
Mam do Was pytanko w sprawie torów roco 2,5mm
otóż czy do zwrotnic łukowych 58260 i 58261 pasuje naped elektryczny ze zwrotnic 58242 i 58243 - moze ktoś je przekładał do łuków i może mi pomóc czy to sprawdza się i nie ma problemów z podmianką napędów zwrotnic ???

U mnie duże zmiany-kto czytał wie- teraz czekam na zamówiony towar, mieszkanie powoli wraca do ładu i porządku po mojej przebudowie torta teraz mnie czeka urlop w lipcu, ale potem ruszam ostro z kopyta bo tabory nie mogą stać za długo potem zdjęcia wrzuce z mojego torta (nowego)

A więc koledzy..... pomozecie z tymi napędami ??? da radę zamienić je z prostych na łukowe ???

ps
te zdjęcia makiety-torta to juz archiwum :cry:
ale budowa nowa się dopiero zaczyna i bede wrzucał foty z postępu prac
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#15
pobokowisko

trzy fotki z mojej "demolki" torta- na całe szczęście tragicznie to wygląda, ale nic nie uległo zniszczeniu, komoda skrócona i ustawiona na swoim miejscu i wszystko gotowe, aby zacząć nowy tort- czekam tylko na tory od pana Adama i ruszam powoli do przodu. Układ torów jest, a i ostatnio dokupiłem zwrotnice łukowe roco 2,5+napędy- ciężko było dostać ,ale są. Dół torta jak pisałem ma być z roco2,5, a góra 2,1mm. Dołu i tak nie widać to szkoda kasę wydawać. A więc po urlopie z nowym zapałem i wizjami ruszam z budową. Pozdrawiam i dobranoc
 

Załączniki

OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#17
no niektóre rzeczy będę sprzedawał na allegro, ale dopiero po urlopie- bo teraz kicha jest, aby sprzedawać... wpierw dostanę tory, potem układ i ustawienie domów itp "na sucho", reszta co nie zmieści się lub nie będzie pasować pójdzie pod młotek. W końcu skróciłem komodę z 1,6 na 1,25m, no i tory 2,5mm też niektóre pójdą pod młotek
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#19
po armagedonie przyszedł czas na spokój i ciszę, po burzy zawsze wychodzi słońce- dziś już powoli zaczyna to wyglądać. Trzy fotki z "dolnego poziomu"- czyli niewidoczne bocznice.
Niedługo będą następne foty z dalszych prac, tylko trzeba uzbierać pieniądze na płyty mdf na "górny poziom". Potrzebne rzeczy już zamówione są, ale poczta jak to poczta, nie spieszy jej się
pozdrawiam
michal

ps
piętruś pkp z cargo jeźdzą na próbę, czy tory są prosto :D
 

Załączniki

Podobne wątki