• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa pierwszej makiety-realizacja marzeń z dzieciństwa

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#1
Witam Szanownych Kolegów.Podobnie jak autor poprzedniego temetu od dawna obserwuje to forum i staram sie jak najwięcej od Was nauczyć.Nadszedł odpowiedni czas i dla mnie aby moc zrealizowac swoje plany z młodych lat:))Ale do rzeczy.Na mojego torta przeznaczam miejsce o pow.2.45x1.4m.Długo kombinowałem i powstało coś takiego...Co o tym myslicie?
 

Załączniki

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#2
Zdajesz sobie sprawę, że masz dwie pętle, które (w analogu jak i w cyfrze) powodują stałe zwarcie. Będziesz się musiał z tym zmierzyć... :D
 
OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#3
Tak,wiem o tym.Sterowanie będzie DCC.Wspolnie z kolegą robiłem juz proby z modułem pętli,i nawet sie udało!!
 

Maciej41

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Ja na twoim miejscu zrezygnował bym z pętli. Z uzyskanych torów mógłbyś ułożyć kilka bocznic lub stację towarową, przy niej magazyn kolejowy itp. Może jakaś parowozownia? Również pomyślałbym nad wdrożeniem dwutorowego bezkolizyjnego szlaku. Zastanów się również, gdzie chciałbyś mieć perony na stacji, ponieważ z planu wynika, że miałbyś mało miejsca. Jaka skala?
 
OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#5
Skala H0.Perony wraz ze stacją mam zamiar umieścic na przodzie makiety.Lokomotywownia jest juz gotowa,jednostanowiskowa,będzie gdzies po lewo.Pętle wymysliłem zeby ruch składów nie odbywał sie tylko w jednym kierunku.Dzieki temu bedzie ciekawej....?
 

pawelbul

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
R@dek napisał(a):
Pętle wymysliłem zeby ruch składów nie odbywał sie tylko w jednym kierunku.Dzieki temu bedzie ciekawej....?
Jadąc w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara nie masz możliwości zmiany kierunku przy takim układzie torów.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#9
pepej napisał(a):
gbbsoft napisał(a):
Zdajesz sobie sprawę, że masz dwie pętle, które (w analogu jak i w cyfrze) powodują stałe zwarcie. Będziesz się musiał z tym zmierzyć... :D
dzibi - gdzie ty widzisz dwie pętle ?
Zgadzam się, że w zależności jak się patrzy to jest jedna albo dwie pętle. W tym sensie, że trzeba użyć jedne albo dwa układy pęłtli...

Poniżej wersja z dwoma pętlami... :razz:
 

Załączniki

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
ogest napisał(a):
hmm jakoś nie widziałem, tego :p No ale zgadzam się teraz. Są dwie pętle :p

Ja tam nadal widzę jedną :D to co Dżibi zaznaczył na zielono i czerwono to nic innego jak ósemka, gdyby nie te rozjazdy po lewo na łączeniu zielonego z czerwonym to moduł pętli byłby zbyteczny, a tak wystarczy jeden moduł przełączający separujący ów rozjazd i po kawałku czerwonego i zielonego - zaznaczyłem na foto :LOL:
 

Załączniki

OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#13
Witam.Widze że dyskusja w toku....Docelowo będzie jeszcze jeden wjazd na pętle z przeciwnego kierunku,dzieki temu składy mogą zawracać jadąc w obu kierunkach.
 

Załączniki

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#15
Tylko pamiętaj, ze w środku musisz zrobić podjazd, aby się wznieść ponad drugi tor, i to na łuku. Więc tak łatwo nie skracaj tych odcinków, gdzie ma się znajdować ten podjazd... :grin: I tak ten podjazd na oko będzie bardzo stromy!
 
OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#16
Aha,pamiętam.Częsc torów tych pod pod wzniesieniem będzie lekko opuszczona w doł własnie poto zeby podjazdy nie byly za strome.
 
OP
OP
R@dek

R@dek

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 0 0
#17
Witam po dość długiej przerwie....A to zasługa niewielkiej ilość wolnego czasu i prace przy przygotowaniu piwnicy na mego torta.Jak widać układ torów jest gotów.Mam jednak pewne
wątpliwości czy tak moze zostac itp.Chętnie poznam Wasze opinie:))
 

Załączniki

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#18
wiedzę, że twoja makieta jest tak usytuowana, że jest do niej dostęp tylko z jednej strony. Jęsli nie mam możliwości jej wysunięcia z tej "nory" :D możesz mieć problem z dostępem w miejscach od ściany!!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 5
Planuję 67
Planuję 38
Planuję 74
Planuję 105

Podobne wątki