• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zestaw PIKO ze sterowanie dcc

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Sądzę,że tak.Aczkolwiek na Piko też się słabo znam.Tak na luzie skoro tu rozmawiamy to w Piko bym się nie bawił.Chyba,że na tym chcesz poprzestać i jeździć sobie po podłodze.
Sterowanie kilkoma zwrotnicami i lokami z Multimausa Roco to niezły wyczyn,a tu to bym się nie podjął.Poza tym w Piko mozesz zmieniac tylko jeden parametr.CV1 czyli usuwanie i dodawanie loków i akcesoriów.Jakbyś chciał zmienić drogę hamowania czy prędkość maksymalną to nie da rady tego zrobić(w Roco Multimaus mozna,choć też jest pewien haczyk-myszka pokazuje wartości domyślne bez względu co wpiszesz,trzeba mieć dobrą pamięć albo zeszyt do zapisywania wartości.Jedyny plus jaki widze to bezprzewodowe sterowanie,ale nie wiem jak skuteczne,bo to podczerwień,nie fale radiowe,teoretycznie trzeba celować w odbiornik.
Piko chyba moze sterowac 128 lokami i 256 akcesoriami-tak jest w instrukcji.
Inna sprawa,że chciałbym zobaczyć jak ktos to robi z tego pilota.
Tory mają dobre i wagony też,ale dekodery......No cóż-lista skarg na nie jest dłuższa od rolki papieru toaletowego :D
Żartuję.Ale faktem jest,że skargi są.Np. na zaniki napięcia,że loki szarpią.Nie pchałbym się w to.Moje zdanie.Są tacy co sie z nim nie zgodzą.
Dam ci radę-moim zdaniem dobrą.
Kup to:
http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=17_129_526&products_id=9965&<osCsid>
Lepsze i TAŃSZE!!(o 167 złotych)

Wysłałem ci link do swoich filmów na YouTube cobyś sobie zobaczył jak Roco działa.Ale jest tego multum.Roco to cała klasa wyżej niż Piko.
Sądzę,że wielu modelarzy z tego forum się zgodzi z tym.To oni-doradzili mi Roco a nie Piko.Do końca swoich dni ich za to będę błogosławił :D
Ja jestem zachwycony,nie wiem jak inni.
Za kasę co ci zostanie( 167 złotych) możesz do zawartej w zestawie zwrotnicy dokupić dekoder i napęd elektryczny-poniżej link
http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=17_369_513_515&products_id=9622&<osCsid>

(dekodery swietne zreszta robi kolega z forum Martinezo,kupiłem kilka i jestem happy)
Na dzień dobry będziesz miał już pierwsza frajdę ze zdalnie sterowanej zmiany zwrotnicy,koniec z "ręka Boga" zmieniająca ręcznie zwrotnicę.A to dopiero poczatek.Ja mam juz takich kilka,a za pare dni dostanę dekoder i elektrycznie i zdalnie sterowany tor rozprzęgający pozwalający na odłączanie lokomotywy od wagonów bez ich dotykania ręką.Naprawdę Roco daje mozliwości,choc nie za najniższą cenę :cry:
 
OP
OP
K

karolus555

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Przekonałeś mnie jednak do ROCO. Lecz mam trochę torów piko w tym 2 zwrotnice. Czy da sie połączyć te tory?Czy mechanizmy będą działać od roco do piko?
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Trudno powiedzieć.Podobno można i podobno niektórzy tak robia,że mają A gleisy a sterowanie Roco.Wolą tak,bo to lepiej na makiecie wygląda niż szare wystajace do góry nasypy Roco.Minus to koniecznośc szutrowania i wystajace napędy(w Piko są albo obok na wierzchu,albo pod spodem wystają,w Roco nic nigdzie nie wystaje,bo napęd i dekoder mieszczą się we wnęce pod nasypem-za to z wymianą jest problem wtedy).Ja postawiłem na Geoline z uwagi na to,ze stawiam na "fun".A nie na 100% realizmu,a Roco pod względem bajerów oferuje więcej.Ja zaś nie znam sie na elektryce na tyle,żeby bawić się w sprzęganie różnych producentów.Nie tylko ja zresztą.Sa tacy co całe makiety na Geoline robią.Może nie wygląda to powalająco ale zadanie spełnia.
Lecz mam trochę torów piko
Z tym bym uważał.Jak "masz trochę" torów z np. 1980 roku i chcesz z tego budowac to odradzam.Czas dla torów zwłaszcza starszych nie jest zbyt łaskawy(ważne jak były przechowywane).Nieraz sa pordzewiałe,zasniedziałe.A tory musza prąd przewodzić.Widziałem juz takich eksperymentatorów.Co chwila palcem popychali loka.A jak są dobre,to mogą być na odmianę pokrzywione.Też koszmar.Jak już chcesz to kup nowe Piko A - Gleis.Stare tory to dobre są dla kolejki entuzjasty którego nie obchodzą krzywe tory,makiety nie robi tylko trzyma to jako eksponat muzealny "na chodzie"
 
OP
OP
K

karolus555

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Nie no moje tory mają 1 rok i 10 miesięcy . Więc są nowe.I dlatego tak upierałem się na piko . Ogólnie to mi się piko bardzo podoba , tylko musiałbym znalezc sposob na 2 lokomotywy na jednym torze .
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
karolus555 napisał(a):
Nie no moje tory mają 1 rok i 10 miesięcy . Więc są nowe.I dlatego tak upierałem się na piko . Ogólnie to mi się piko bardzo podoba , tylko musiałbym znalezc sposob na 2 lokomotywy na jednym torze .
Nie musisz szukać żadnego sposobu.Sterowanie cyfrowe umożliwia to.I Piko i Roco.Jak kupisz zestaw startowy Roco lub Piko to masz wszystko co trzeba,aby system działał.Nie wiem jak Piko wydala prądowo,ale mi jeden zasilacz i system ciągnie 3 lokomotywy,oświetlone wagony,kilka-naście zwrotnic,a lokomotywy wybajerowane.Fakt,że zasilacz Roco wygląda jak cegła i swoje waży,ale wydajność ma sporą.Mówię o takim,bo taki powinien być w zestawie:
http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=212_507_865&products_id=9969&<osCsid>
Sądze,że do 4 lokomotyw uciągnie bez problemu.Kupujesz lokomotywę z dekoderem,wsadzasz na tor-ustawiasz CV1 na jakis numer,taki sam ustawiasz w myszce i jeździsz.Ważne tylko,zeby sie nie machnąć przy wyborze.Bo np. Marklin ci nie pojedzie na Roco torach.Poza pewnymi wyjątkami systemy są kompatybilne ze sobą,bo są robione wg.pewnych norm.Na upartego w razie czego,wystarczy kupowac lokomotywy Roco jak masz Roco i sie nie pomylisz.Ale trzeba sie starać,żeby się pomylić.Piko i Roco działają wg. tego samego standartu jeśli się nie mylę.
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Ja,naturlich.Ich habe grubą babe-jakby powiedzieli Niemcy :D
Ale sa plusy.temat wytłumaczony to raz.Może spłyną zamówienia na dekodery-dwa :D
 

ciamacz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Wątek stary, ale mam nadzieję, że ktoś zauważy mój wpis :)

Bo np. Marklin ci nie pojedzie na Roco torach.Poza pewnymi wyjątkami systemy są kompatybilne ze sobą,bo są robione wg.pewnych norm.Na upartego w razie czego,wystarczy kupowac lokomotywy Roco jak masz Roco i sie nie pomylisz.Ale trzeba sie starać,żeby się pomylić.Piko i Roco działają wg. tego samego standartu jeśli się nie mylę.
Aktualne z tym Marklinem? Widziałem jakiś zestaw dla dzieci marklina i chciałem dać dzieciakom pojeździć po makiecie, gdzie są tory pico. Nie da rady?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 4
DCC 6
DCC 21
DCC 3
DCC 41

Podobne wątki