• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dekoder TCS T1P-MH problem

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Konfigurujac swoj zestaw chcialem pozmieniac pewne ustawienia w loku z dekoderem TCS T1P-MH. Jako ze zmiany nie dawaly zadnych widocznych efektow w jezdzie dla proby zmienilem adres loka. Okazalo sie ze teo tez nie przyjal. Efekt jest taki ze nie moge zaprogramowac niczego w tym dekoderze. Sam lok na tych ustawieniach co ma jezdzi i reaguje na komendy Probowalem go zresetowac tez nic. Inne loki programuja sie bez problemu na tym samym zestawie. Czy znacie ten dekoder i ktos moze ma jakis pomysl co jeszcze moge zrobic? Co mu odbilo ze ma taka totalna blokade programowania?
 
OP
OP
Artee

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
MultiMousem. Ale wczesniej tez tym ustawialem ten dekoder i chodzilo. Wiecnie wiem czy sie w taki dziwny sposob zepsul czy cos sie poblokowalo.
 
OP
OP
Artee

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
karol_mar napisał(a):
One mają blokadę programowania, może ją włączyłeś ?
No bardzo mozliwe, z tym ze jesli nawet to nieswiadomie. Jednak w instrukcji jaka mam nie ma nic na ten temat stad moje pytanie tutaj na forum.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#6
Decoder Lock When CV 15 = 0 all decoders with the same address are unlocked - - when CV 15 equals
CV 16 all decoders are locked except the decoder in CV 16 - - when CV 15 = 7 all are locked.
If you have two of any type decoder, give the second one a sub address of 4, 5, or 6 in CV 16. Record

Spróbuj ustawic CV15=0.
 
OP
OP
Artee

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
O tym czytalem jako element jazdy wielokrotnej. Ustawialem 15 na 0 i tez nic. Pojde jeszce pokombinuje w kombinacjami CV15 i 16 moze to cos dac choc watpie.
 
OP
OP
Artee

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
karol_mar napisał(a):
To jeśli nic nie pomoże spróbuj jeszcze wykonac reset.

Hehe. Od resetu to ja zaczalem. Wyglada na to ze cos w nim padlo tylko ciekawe w jaki sposob skoro normalnie przy tych ustawieniach co ma moge nim sterowac a tylko programowac sie nie chce.
 
OP
OP
Artee

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
W MM nie za bardzo jest co przestawic, zwlaszcza ze inne sie programuje (ale nie mam drugiego TCS). Zrobie pozniej jeszcze probe programowania poprze3z GBBkolejke i zobaczymy co wyjdzie ale to i tak bedzie szlo przez MM wiec moze byc roznie.

No wlasnie okazalo sie ze da sie programowac jak robie to z programu GBBKolejka. Z myszy nie idzie. Wczesniej z myszy szlo. Wiec teraz pytanie co sie w myszy moglo zmienic ze ten dekoder tego nie przyjmuje??
Druga sprawa ze nie wszystko sie programuje. Np CV3 da sie a CV4 juz nie. Co jest dziwnego z tym dekoderem??
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#12
Dekodery TCS to nic nie warte gluty, takie zachowanie wcale mnie nie dziwi. Zdarzało się tak że po wpięciu do gniazda dekoder diabli brali, a po wpięciu innego dekodera o podobnych parametrach wszystko było jak trzeba.
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#13
To i ja muszę się podłączyć do tej konwersacji.
Otóż kiedyś tam kupiłem sobie kilka dekoderów tej firmy, w tym dwie sztuki takich jak w tym temacie dokładnie.
Chcąc sprawdzić szybko czy dekodery po zakupie w ogóle działają, uruchomiłem je, podłączając do stanowiska testowego firmy ESU. Do samego sterowanie także używam MultiMousa Roco. Silnik się kręcił reagując na różne pozycje pokrętła na myszce, światła się załączały. Później dla zabawy chciałem sobie pozmieniać parę jego ustawień. Na początek moc świateł. Jednak zmiana w ustawieniach nie dawała zupełnie żadnego efektu. Ostatecznie wszystko rozłączyłem, uznając, że albo (wbrew instrukcji, bo może coś źle zrozumiałem) zmieniam nie to CV co potrzeba, albo robię to nie tak jak należy.
Parę dni temu znów wszystko połączyłem do "kupy", bo potrzebowałem sprawdzić LED-y pod dekoderem. Znów zechciałem zmienić moc świecenia, i znów "dupa blada". Później chciałem zmienić, by zamiast światła ciągłego było migające. I znów zero efektu. W końcu mnie tknęło, że może ten dekoder nie przyjmuje zmian ustawień. Zmieniłem więc adres dekodera. I co? Nic! MultiMouse nie wywala żadnego błędu. Czyli coś tu jest nie tak, a ja także nie wiem co teraz z tym zrobić.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#15
A to muszę kiedyś sprawdzić, jakie ja mam.

A co do wypowiedzi Krzycha. Kiedyś kupiłem dekoder MRC. Działał, jednak zmiana różnych podstawowych CV dawała niewielkie efekty. Dlatego następnym razem postawiłem na firmę TCS. A tu znów zonk. :devil:
 
OP
OP
Artee

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Po kilku probach z trybem programowania udalo sie juz wszystko ustawic z poziomu GBBKolejki. Nie wiemco jest z tymi dekoderam a najdziwniejsze jest to ze pierwszy raz programowalem je wlasnie z MM. Ale w tej chwili jak dla mnie problem rozwiazany bo wszelkie ustawienia zaprogramowalem.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#20
Artee napisał(a):
Po kilku probach z trybem programowania udalo sie juz wszystko ustawic z poziomu GBBKolejki. Nie wiem co jest z tymi dekoderam a najdziwniejsze jest to ze pierwszy raz programowalem je wlasnie z MM. Ale w tej chwili jak dla mnie problem rozwiazany bo wszelkie ustawienia zaprogramowalem.
Ciekawe, Bo GbbKolejka podłaczona do MM programuje dekoder przez MM dokładnie tak samo jak MM przez siebie... :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 1
DCC 35
DCC 1
DCC 10
DCC 13

Podobne wątki