• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dźwięk w Roco Ty5

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#3
No Roco oryginalnie nie ma 50-tki z dzwiękiem, ale Dracula wkładał do swoich (głosnik pod dachem budki maszynisty).

Ja jednak sobie Ty5 podaruje... mam juz tego od Draculi, a ten Rockowski mnie zawiódł....
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#4
Grzeju napisał(a):
No Roco oryginalnie nie ma 50-tki z dzwiękiem, ale Dracula wkładał do swoich (głosnik pod dachem budki maszynisty).

Ja jednak sobie Ty5 podaruje... mam juz tego od Draculi, a ten Rockowski mnie zawiódł....
jeśli cie zawiódł
to sobie chyba darujesz a nie podarujesz , dobrze rozumiem ?
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#6
gbbsoft napisał(a):
A jakiś dekoder dźwiękowy do tej Ty-5 łatwo wejdzie?
:roll:
Właśnie zamontowałem do niej Zimo MX640, dekoder mieści się w tendrze bez problemu, a głośnik trzeba podkleic na przykład pod dachem budki.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#7
karol_mar napisał(a):
gbbsoft napisał(a):
A jakiś dekoder dźwiękowy do tej Ty-5 łatwo wejdzie?
:roll:
Właśnie zamontowałem do niej Zimo MX640, dekoder mieści się w tendrze bez problemu, a głośnik trzeba podkleic na przykład pod dachem budki.
Bardzo dobry pomysł :) A włożyłeś ten głośnik z pudełm rezonansowym czy jakiś inny?

Ja dałem ten z pudłem i dźwięki jest lepszy niż z ESU które Drakula dawał do swojej przeróbki Ty5.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#9
Fotki zrobię poźniej, generalnie jeszcze by wypadało wymienic kabelki od głośnika, bo na razie zostawiłem fioletowe i je trochę widac.

Głośniczek z kompletu, taki mały prostokątny z przeźroczystym pudełkiem podklejony na taśmę pod dachem. Jeśli chodzi o dźwięk, to faktycznie jakośc na tym głośniczku lepsza niż z ESU (mam jeden do ST44).

Muszę jeszcze pobawic się tym dekoderem bo nie mogę z MM przeprogramowac CV wyższych niż 255. Wpisuję pierwszą cyfrę do CV7 ale wydaje mi się, że nic się nie zmienia.

Poza tym nie mogę w instrukcji znaleźc dla jakiej wartości CV256 włącza się dźwięki BR50, a domyślnie nie wiem jaki dźwięk jest ustawiony. I jeszcze trzeba popracowac nad synchronizacją dźwięku z prędkością lokomotywy, bo też chyba jest zbyt szybko (4 ciuf na jeden obrót koła :) )
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#10
karol_mar napisał(a):
Poza tym nie mogę w instrukcji znaleźc dla jakiej wartości CV256 włącza się dźwięki BR50, a domyślnie nie wiem jaki dźwięk jest ustawiony. I jeszcze trzeba popracowac nad synchronizacją dźwięku z prędkością lokomotywy, bo też chyba jest zbyt szybko (4 ciuf na jeden obrót koła :) )
Dla BR 50 musisz ustawić 4 (1 jest na BR01 w wersji 3 cylindrowej)
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#11
W każdym MX640 z "uniwersalną kolekcją dźwięków" jest taka malutka karteczka w pudełeczku ;)

Programując dźwięki za pomocą... MM http://www.cosgan.de/images/midi/boese/a050.gif do CV7 wpisujesz 220 i zaraz potem wpisujesz wartość CV pomniejszoną o 200.
 

Załączniki

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#12
Dzięki, właśnie o to chodziło. A próbowałeś może to zmieniac przy pomocy Roco MM ?
Pytanie o MM już nieaktualne, bo WM-MODEL był szybszy :).

Z wartością 220 w CV7 nie próbowałem, z instrukcji wywnioskowałem, że tam trzeba wpisac 2.
Zobaczymy wieczorem.

A co do karteczki to rzeczywiście jest, przyznaję się bez bicia, olałem ją i nawet nie spojrzałem, od razu ściągnąłem PDF-a z manualem :)
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#13
Nie, nie próbowałem, nie mam takich duperelnych problemów :razz:
Używam wyłącznie MiniBox'a, a ten programuje CV do 999 :D

"2" na poz. setek oznacza, że wpisywana w trybie "pseudoprogramowania" wartość żyje aż do resetu dekodera, "2" na poz. dziesiatek podwyższa wartość programowanego CV o 200, a "0" to... "0" :D
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#17
Wpisanie 220 do CV7 faktycznie działa, wczoraj musiałem coś namieszać, bo próbowałem z 20-stka a to też powinno działać.

Standardowo MX640 ma głośność ustawioną na ok 30% (wartość 65 w CV266) a i tak dźwięk jest przy tej wartości głośniejszy i bardziej wyraźny niż w ESU przy maksymalnej głośności.

Zrobiłem trochę głośniej to już jest w ogóle fajna zabawa :)
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#18
A czemu się tak upieracie montować głośniki w budce czy w tendrze? Przecież to brzmi tak trochę... śmiesznie :roll:
W moim budowanym Ty2 ;) odciałem kawałek ciężarka ze środka, ten mały głośniczek Zimo akurat pasuje jakby miał tu być :D
I bedzie grał stąd, skąd powinien brzmieć dźwięk parowozu, gotowych dziur na zewnątrz zresztą jest w tym miejscu pod dostatkiem :D

Odcięty kawałek waży ok. 25g, co czyni tak cirkaebałt mniej niż 10% całej wagi parowozu, bez tendra oczywiście. ;) A jak trzeba będzie, to się dociąży paseczkami blaszki ołowianej z ciężarków wedkarskich :D
 

Załączniki

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#19
Też o tym myślałem, muszę rozebrać loka i zobaczyć jak tam wygląda. Poza tym trochę ciężko u mnie z odpowiednim warsztatem do takich przeróbek.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 24
DCC 12
DCC 9
DCC 20
DCC 0

Podobne wątki