• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

kabel fioletowy i zielony w dekoderze do czego wykorzystać.

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Koledzy,napiszcie jak w praktyczny sposób można wykorzystać kable zielony i fioletowy w dekoderze,tzn co można za ich pomocą podłączyć lub co można zrobić w modelu przy ich wykorzystaniu,z góry dzięki za rady i sugestie co do wykorzystania tych wyjść. :D
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#2
A to zależy czy to parowóz czy dizelek, a może elektrowozik. Możesz zasilić generator dymu, możesz sterować sprzęgami, możeszw dizelku sobie zapodać ruchomy wentylatorek, możesz przerobić oświetlenie i wysterowywać np. oświetlenie manewrowe. Możeszz tego dekodera przez odpowiednie sprzęgi oświetlaćwagony. Opcji jest wiele zależą tylko od Ciebie.
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
więc,tak od Wtorku zacznę budować SU46 i zastanawiam się jak wykorzystać te wyjścia w tej lokomotywie,jakieś sugestie coś co by dodało realizmu??
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
karol_mar napisał(a):
Ja wykorzystałem właśnie do świateł manewrowych: Galeria, możesz też np zrobic oświetlenie kabiny.
A mógłbyś po krótce opisać jak to ma być podłączone i ewentualnie jakbyście mogli opisać jak podłączyć silniczek dal wentylatora w stalinówce.
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#10
detlaw napisał(a):
to wiem,ale które przewody i jak mam polutować
żeby to uruchomić??
Może zacznij od "miania" tego silnika...
Nie masz i już chcesz lutować :neutral:
Jak już będziesz "mieć" - zamelduj o jego parametrach.
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
martinezo napisał(a):
detlaw napisał(a):
to wiem,ale które przewody i jak mam polutować
żeby to uruchomić??
Może zacznij od "miania" tego silnika...
Nie masz i już chcesz lutować :neutral:
Jak już będziesz "mieć" - zamelduj o jego parametrach.
Ok,mam silniczek z Sony Ericssona T610 taki malutki 0,4 x 1,1 cm a teraz co mam jak z nim polutować jak to by było ważne jest na nim naklejka z napisem 4409
 

Załączniki

Traker

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
rzadko wiadomo w którą stronę silniczek się kręci al zwykle górą do minusa...
podłączasz to eksperymentalnie pod zasilacz stabilizowany ustawiając na najniższą pozycję i stopniowo idąc w górę aby nie spalić nowej zabawki :grin:
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#13
detlaw napisał(a):
Ok,mam silniczek z Sony Ericssona T610 taki malutki 0,4 x 1,1 cm
Wymiary są fajne...
Jednak NAJWAŻNIEJSZE są parametry elektryczne :roll:
Traker napisał(a):
zasilacz stabilizowany
REGULOWANY
Traker napisał(a):
ustawiając na najniższą pozycję i stopniowo idąc w górę
od 1V DC do MAX 3,5V DC.
Jeszcze miernik do pomiaru prądu skombinuj ;)
 

Traker

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
regulowany ma możliwość zmiany natężenia jednak to przy silniku DC niewiele daje bo dla silnika jest najważniejsze napięcie
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#16
Traker napisał(a):
regulowany ma możliwość zmiany natężenia jednak to przy silniku DC niewiele daje bo dla silnika jest najważniejsze napięcie
:?: przeca napisałem:
martinezo napisał(a):
REGULOWANY
......
od 1V DC do MAX 3,5V DC.
To regulacja napięcia ;)

Zasilacza z regulacją prądu i napięcia raczej Kolega nie kupi ;)
Do jednego pomiaru...

Miernik o który "poprosiłem" potrzebujemy do zmierzenia właśnie prądu przy wybranym napięciu....
 

Traker

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Zasilacz Regulowany-Regulacja NAPIĘCIA I NATĘŻENIA prądu
Zasilacz stabilizowany-Regulacja tylko i wyłącznie NAPIĘCIA prądu

E:A właśnie, że kupi:http://allegro.pl/item639143074_regulowany_zasilacz_stab_inradio_in_450_9_15v_45a.html
 
OP
OP
detlaw

detlaw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Traker napisał(a):
E:A właśnie, że kupi:http://allegro.pl/item639143074_regulowany_zasilacz_stab_inradio_in_450_9_15v_45a.html
taa,jasne jeszcze na łeb nie upadłem,ale swoją drogą napiszcie jakieś konkrety bo narazie to jak dla mnie nie ma opisu jak zamontować wentylator z silniczkiem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 8
DCC 20
DCC 6
DCC 6
DCC 4

Podobne wątki