• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ESU LokPilot nie chce się programować

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#1
Witam

Mam następujący problem.

Posiadam zestaw DCC z Multimausem. Oraz OKo1 (BR78) Fleischmanna z zamontowanym dekoderem ESU LokPilot (wtyczka 6-pinowa). Lokomotywa nowa. dekoder sam montowałem.

Lokomotywa jeżdzi bez problemu, ale nie przyjmuje żadnych komend programujących. Tak jak standardowo jest ustawiona na adresie nr3, i ni jak nie mogę jej przeprogramować na inny adres.

Czy poradzicie coś?

Pozdrawiam
Bartek
 
OP
OP
G

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#8
Wersja softu: 1.02

Nie szarpie przy programowaniu.

Mam też dwa inne lokpiloty. Z tym że 8-pinowe, zamontowane w Roco (Ty5/Tw1). I te działają zupełnie prawidlowo i bez zarzutów.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#11
FENIX napisał(a):
daj cv29 na 2 i koniec
To nic innego jak ustawienie w dekoderze 28/128 kroków prędkości. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że to pomoże.
No może jeszcze tyle, że wyłączy się w ten sposób jazdę na analogu.
 
OP
OP
G

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#12
Panowie...wygłupiony jestem całkowicie...

Otóż, zabrałem model do kumpli. Tam identyczny zestaw Roco z Multimausem, przeprogramował go przy pierwszym podejściu.
Stwierdziłem że to moje sterowanie cos nawala, ale jakie było moje zdziwenie gdy po powrocie nagle moja mycha też bezproblemowo przeprogramowuje adres.... :???:

No nic...temat się zakończył, choc nadal nie wiem jaka była przyczyna
 

Podobne wątki