• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Roco Multimaus a dekoder MRC

Marcin2000

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam!

Mam problem ze wzmiankowanym dekoderkiem. Czy jest możliwe że winę ponosi mycha Roco (software 1.02)?
Wcześniej próbowałem także dekoder Bachmanna - również bez efektu.
Dekodery nie odpowiadały na jakiekolwiek próby ustawienia CVek. Po włożeniu do loka dekodera Kuehna (145) - nie było żadnego problemu (ROCO EU43).

Może którys z Kolegów ma pomysł gdzie leży problem?

Pozdrawiam
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.058 140 0
#3
Coś musi być nie tak z dekoderami MRC
U mnie nie dało się przestawić CV za pomocą Fleischmann TwinCenter
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#4
Rzeczywiście kiedyś już coś było na ten temat na forum.
Ja sam kiedyś kupiłem jeden dekoder tej firmy i miałem z nim same problemy. Obecnie leży gdzieś i nawet nie chce mi się za niego zabierać.
A co było dokładnie? Dekoder niemal wcale nie reagował na zmiany w CV. Raczej wtedy nie utożsamiałem to z problemem z programowaniem, czy nawet w ogóle brakiem możliwości programowania, a też mam Multimouse Roco. Wyglądało mi na to, że zmiany w CV odpowiedzialnych za prędkość przyspieszania czy zwalniania, oraz za prędkość maksymalną dawały niezwykle małe różnice w zachowaniu modelu. Przestawianie na skrajne wartości dawać powinno diametralną zmianę sposobu zachowania się modelu, a dawało niewielką.
 
OP
OP
M

Marcin2000

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
U mnie nie ma żadnej reakcji - dla spokoju będę chyba obchodził wszystkie "hamerykańskie" deki z daleka. Zostanę przy sprawdzonych Lenzach, ESU i Kuehnach.
W drodze jest dekoder Rubikusa - zobaczymy czy ten będzie działał.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#6
Do mnie idą TCS, też amerykańskie.
Wobec braku dostępu do deków Martinezo, oraz jak sam Martinezo napisał zawieszenia prac nad najnowszym dekoderem, chyba postaram się przestawić na coś co jest wciąż dostępne i dobre, czyli Lenz. Ale jest ich kilka typów, więc musiałbym porównać je i zdecydować w co się bawić. Lenz, z tego co tu czytam od jakiegos czasu, zbiera największe pochwały, za to bardzo mało wad ma chyba.
 

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Marcin2000 napisał(a):
dla spokoju będę chyba obchodził wszystkie "hamerykańskie" deki z daleka. Zostanę przy sprawdzonych Lenzach, ESU i Kuehnach.
Bzdury Waść opowiadasz niesamowite .
Po pierwsze to Roco system DCC to najgorsza padaka jaka się do tej pory wykluła ,i nie ma siły nawet przestawić CV .
A po drugie to trzeba wiedzieć co kupić ,żeby było dobre ,rzucacie się na taniznę a potem narzekacie .Tanie kości to psy jedzą .
Ja dla odmiany nie mam ani jednego dekodera z EU ,i jakoś nie narzekam ,a chodzi mi wszystko extra .
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#9
Ja wiele dekoderów nie mam, obecnie chcę zobaczyć ile warte są te firmy TCS.
Chcę też kupić zestaw sterowania Prodigy Advance. Patrząc na jego możliwości, wygląda to wszystko nieźle, a napewno lepiej niż Roco Multimouse. Cena nie jest zbyt wysoka. Ale ostatnio dopiero się zorientowałem, że to też MRC, która to firma podpadła mi byle jakim dekoderem, co napisałem wyżej. I już mi nieco się odechciało, bo sie boję że też nie wszystko będzie tak działać, jak powinno, czyli jak producent zapewnia.
 

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
CoCu napisał(a):
Ja wiele dekoderów nie mam, obecnie chcę zobaczyć ile warte są te firmy TCS.
Chcę też kupić zestaw sterowania Prodigy Advance. Patrząc na jego możliwości, wygląda to wszystko nieźle, a napewno lepiej niż Roco Multimouse. Cena nie jest zbyt wysoka. Ale ostatnio dopiero się zorientowałem, że to też MRC, która to firma podpadła mi byle jakim dekoderem, co napisałem wyżej. I już mi nieco się odechciało, bo sie boję że też nie wszystko będzie tak działać, jak powinno, czyli jak producent zapewnia.
Dlatego napisałem że trzeba wiedzieć co kupić .
MRC w dekoderach do lokomotyw zawsze było trochę nie ten teges .
Oni maja po prostu za małą rozpiętość ,to znaczy ich widełki nastaw są od 0 do 32
gdzie u innych jest od 0 do 255 .Ja nawet jak mam ich dźwiękowy dekoder to do silnika pakuję drugi NCE .
Digitrax jest dobrej jakości ale niektóre nie mają POMu .
U siebie osobiście używam dekoderów NCE ,przystępna cena za dobra jakość .
http://www.ncedcc.com/d13srjv35.pdf
i jest w czym wybierać
http://www.ncedcc.com/.
Natomiast MRC system Prodigy udał się znakomicie ,i do domowej makiety dla osób nie potrzebujących trzech laptopów żeby zapalić światła w loku jest wyśmienity .
 
OP
OP
M

Marcin2000

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Mariusz C napisał(a):
po drugie to trzeba wiedzieć co kupić ,żeby było dobre ,rzucacie się na taniznę a potem narzekacie .Tanie kości to psy jedzą
Każdy jedzie na tym na co go stać. Osobiście też mam w dalszych planach wymianę Roco na coś innego. Póki co muszę walczyć z Multimausem.
Roco najwyraźniej nie jest do konca kompatybilne z produktami zza wielkiej wody i to miałem na myśli.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.058 140 0
#14
Mariusz C napisał(a):
Bzdury Waść opowiadasz niesamowite .
zgadzam się z przedmówcą/przedpiścą

moje 25 lokomotyw amerykańskich jeździ lepiej z digitraxami, TCSami niż te kilka europejczyków co miałem w nich lenze
CoCu napisał(a):
Do mnie idą TCS, też amerykańskie.
właśnie sobie wlutowałem Z2 w dwie lokomotywki ;-)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#15
Ja czekam na dwie sztuki T1P. Parametry i możliwości podawane przez producenta robią na mnie wrażenie.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#16
Mam dekodery TCS i nie mam się do czego przyczepic, BEMF działa bez zarzutu, silniki pracują bardzo płynnie i cicho, a same dekodery oferują tez sporo funkcji. Jesli chodzi o programowanie z MM to też nie mam żadnego problemu.

A jeśli chodzi o MRC to żeby programowac z MM może byc koniecznośc włączenia w szereg rezystora 47 om. Chociaż kiedys kupilem dekoder akcesoriów MRC i po wielu próbach dystrybutor poinformował mnie, że nie jest kompatybilny z systemem Roco i będzie współpracował tylko z aparaturą Prodigy Advance.
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#17
Nie pamiętam co to było ale nie "problem" rezystora :(
Coś z softem. Nie przyjmował zmian CV z MM (z LM2 tak).
I rzeczywiście zauważalne zmiany (małe) były widoczne po "potężnych" zmianach wartości w CV (oczywiście poza adresem ;) ).
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#18
Też mam podobne doświdczenia z dekoderami MRC, które opisał wcześniej Martinezo.
I dlatego używam tylko dekoderów MRC samego dźwięku w połączeniu z dekoderem Roco. Można wtedy programować CV bez odłączania jednego z nich, co nie jest już możliwe z dekoderami Lenza i Zimo, gdzie programowanie odbywa się osobno dla każdego z dekoderów.
Co do dekoderów TCS - kupiłem w sumie kiedyś 5, trzy przy moim multimausie odmówiły współpracy, najprawdopodobniej był za duży pobór prądu na oświetlenie. Dwa które pracują dają sobie świetnie radę. Jeden z nich został założony do starej Pikowskiej lokomotywy, w której przy dekoderze Roco nieźle buzował silnik, po podłączeniu TCS buzing znikł.
 

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
DarekW napisał(a):
Co do dekoderów TCS - kupiłem w sumie kiedyś 5, trzy przy moim multimausie odmówiły współpracy, najprawdopodobniej był za duży pobór prądu na oświetlenie. Dwa które pracują dają sobie świetnie radę. Jeden z nich został założony do starej Pikowskiej lokomotywy, w której przy dekoderze Roco nieźle buzował silnik, po podłączeniu TCS buzing znikł.
I jaki z tego wniosek :?:
To nie dekodery są złe ,tylko sterowanie Roco to przedpotopowe dziadostwo ,nie dostosowane do współczesnych dekoderów .
Jakby było inaczej ,to samo zjawisko powtarzało by się w druga stronę,a jakoś tego nie zauważyłem .Ani Prodigy ani NCE a tym bardziej Digitrax nie ma problemu z programowaniem dekoderów made in EU .
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#20
Mariusz C napisał(a):
... a tym bardziej Digitrax nie ma problemu z programowaniem dekoderów made in EU .
Z cefałkami to mają akurat na poziomie rokowskiego multibadziewia :razz:
Aparatury Digitrax'a nie mają dostępnego pełnego zakresu CV :sad:
 

Podobne wątki