• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kabel MM-Booster

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#1
Ostatnio przy zabawie w DCC uległ uszkodzeniu owy kabel (a właściwie element wtyczki blokujący go w gnieździe myszki/boostera. Mam pytanie: czy muszę kupować kabel ROCO/Lenz, czy mogę go zastąpić 6-cio żyłowym kablem telefonicznym? Pytam, bo kiedyś coś mi się o uszy obiło, że kable telefoniczne mają przeplotkę, a wiem, że jej być nie może. Proszę o pomoc.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#2
Kable telefoniczne mają przeplot, a ty MUSISZ mieć kabel bez przeplotu.
Możesz po prostu poprosić o zrobienie takiego kabla (6 przewodowego) kogoś (nawet w sklepie) tylko musisz powiedzieć, aby nie robił przeplotu. Po zrobieniu sprawdź, czy kolejność kolorów w obu wtyczkach jest IDENTYCZNA. Inaczej grozi to popsuciem myszki (przynajmniej LM2 się psuła - można było ją używać tylko jako slave).

Jak masz kabel, to może możesz po prostu zacisnąć nową wtyczkę na końcu, zamiast tej popsutej...
:grin:
 
OP
OP
krzychu12231

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#3
Miałem okazję zajechać do Wolsztyna to wpadłem do elektronicznego. Chciałem kupić 2 wtyczki do kabla telefonicznego -niestety nie mieli. No to kupiłem cały kabel (coś koło 2-3zł, a kabel ROCO 20zł więc chciałem przełożyć wtyczki). I cóż się okazało -kabel telefoniczny 6-cio żyłowy nie ma przeplotu. No idealny.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#4
Kabel sam w sobie nie ma przeplotu . Przeplot ma kabel z firmowo założonymi końcówkami do telefonu. Przeplot jest zrobiony na końcówce, nie w kablu... :D
 

cyruss

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
317 1 0
#6
Po pierwsze primo: wtyczki są jednorazowego użytku i nie dadzą się przełożyć.
Po drugie primo: Kabel telefoniczny nie powinien mieć przeplotu, ale ponieważ w telefonach to nie ma znaczenia, zdarza się że ma... :-( No i trzeba wymienić wtyczkę.
Po trzecie primo: niestety kabel telefoniczny najczęściej ma dwie żyły, rzadziej cztery, a już całkiem rzadko sześć... :-(
 

Podobne wątki