• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Połączenie PC--BOOSTER--TORY

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#1
Pytanie moje jest takie:
Jak się połączyć za pomocą GBBKolejki przez PC i Booster o ten aby móc sterować przez PC lokiem, już chyba będę umiał dodać dekoder.

Głownie mam na myśli jak skonfigurować program.
 

Artee

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
No musi być jeszcze centralka, jakis interfejs np. GenLi. Sam booster to w końcu tylko wzmacniacz poziomu impulsów sterujących (uogólniając). Ktoś te impulsy musi "wyprodukować" czyli jakaś centralka...
Sam program i booster nie wystarczy się obawiam.
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#3
tia, ale jak podawałem paczki informacji, i mierzyłem na oscyloskopie to jakiś sygnał na tory szedł.

a w moim przypadku komp jest centralką
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#4
Program DDW-server generuje sygnał DCC na porcie szeregowym. Do portu RS232C dołączasz wzmacniacz (booster) i jazda! Tak działa np. mój mikrobooster. GbbKolejka współpracuje chętnie z DDW.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#5
Musisz uruchomic serwer DDW, GbbKolejka sie z nim łączy, a DDW generuje pakiety DCC i wysyła na port szeregowy, ja tak tego boostera używałem i działało. W zasadzie wystarczy tylko 2 przewody podłączyc do portu RS232
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#6
coś nie mogę się połączyć. Ustawiam na DDW Lokomotywy, booster w gniazdku, i program daje mi taki komunikat:
Nie można nawiązać połaczenia, ponieważ komputer docelowy go odmawia.

Co mam zrobić??
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#7
Prawdopodobnie próbujesz się połączyć na zły adres IP lub port serwera, jeśli oba programy pracują na tym samym komputerze spróbuj adres 127.0.0.1
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#13
Pobierz wersję 0.78, bo właśnie zauważyłem, że ta najnowsza nie działa.
Aby korzystać z portu COM pod windowsem NT/2000/Xp potrzebujesz jeszcze drivera IO, dostępny na tej samej stronie jako "Treiber für Windows NT".
Rozpakuj oba zip-y do jakiegoś katalogu na dysku i napierw uruchom driver "ddw_ntdriver"; w okienku, które się pojawi trzeba kliknąć najpierw "Install driver", później "Start driver".

Następnie uruchom DDW (ddwserver) i wywołaj okienko konfiguracyjne, tam możesz ustawić parametry portu COM oraz serwera.
 

Załączniki

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#14
paziu1000000 napisał(a):
to ja muszę mieć jakiś ddw zainstalowane? co to jest??
Zdecydowanie... :D To jest CENTRALKA twojego systemu. GbbKolejka nie jest (i na razie nie będzie) centralką w systemie...

Przypomnę jeszcze, że musisz mieć wyjście RS232... :LOL:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 1
DCC 0
DCC 8
DCC 10
DCC 11

Podobne wątki