• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zwrotnice sterowanie cyfrowo

ta60320

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Dostałem od Mikołaja zestaw startowy PIKO:Digital Start set Feuerwehr mit BR218 #57156. Pilot działa jak należy, ale moje pytanie co zrobić żeby można było zmieniać zwrotnice pilotem? Mam oczywiście napęd. Co jest jeszcze potrzebne? Z góry dziękuję za pomoc ale to moje początki w cyfrówce...
 

jedsok

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Podlacze sie do watku... Co bedzie potrzebne do sterowania zwrotnicami trixa c-gleis z mobile station? Czy wystarczy dokupic odpowiedni naped? Ktos z Was testowal to w praktyce?
 

Larry

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
jedsok napisał(a):
Podlacze sie do watku... Co bedzie potrzebne do sterowania zwrotnicami trixa c-gleis z mobile station? Czy wystarczy dokupic odpowiedni naped? Ktos z Was testowal to w praktyce?
Z tego co wiem to Mobile Station jest tylko do sterowania lokomotywami. Nie ma możliwości sterowania zwrotnicami. Tak więc zwrotnicami nim nie posterujesz.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#13
... chyba, że użyjesz dekoderów akcesoriów zaprogramowanych na adresach lokomotyw (i działających na przyciskach funkcyjnych)

PS. Tylko pytanie: skąd je w obecnych czasach wziąć?
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#16
No niestety "stare" Mobile Station nie obsługuje dekoderów zwrotnic, ale w nowym już to porawili i można sterować aż 320 akcesoriami (z tego co pojołem po Niemiecku :grin: ) - czyli zwrotnicami, chyba semaforami itp.. A tak a propo to Mobile Station to jest coś takiego jak zwyczajny Lokamus , czyli tylko manipulator, a coś takiego jak to MultiMaus to Central Station, dlatego też MS1 nie obsługuje zwrotnic. A Mobile Station jest całkiem fajne :grin: .
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#17
EVB420 12 napisał(a):
A Mobile Station jest całkiem fajne .
Jeżeli to jest ten Mobil Station, który ja trzymałem w ręku, to wcale fajny nie był. Miał takie pokrętło do szybkości i ni jak nie byłem wstanie bez patrzenia na wyświetlacz poprawnie ustawić prędkość. Kręciłem pokrętłem i raz urządzenie odczytało, że pokręciłem, a innym razem - nie. Nie byłem wstanie szybko zatrzymać loka, bo raz dochodziłem do prędkości 0, a innym razem - nie, mimo, że robiłem to samo. Zawsze musiałem spojrzeć na wyświetlacz i sprawdzić, co z tego co zrobiłem urządzenie odczytało. :cry:
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#18
No, a miałeś go w ręku ile razy? No, ale to jest twoje zdanie i się nie sprzeczam, przecież żyjemy w wolnym kraju. Po kilku razach Byś się przyzwyczaił i nie patrząc na wyświetlacz loka Byś rozpędził lub zatrzymał. A jeśli chodzi o moje to cały czas dobrze czyta prędkość :grin: , choć ma już ponad rok. No dobra może nie jest idelane, ale nie ma rzeczy idealnych na tym świecie... A zobaczymy jakie będzie MS2...
 

Larry

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Mam i MM i Mobile Station i moim zdaniem do samego sterowania lokomotyw lepsze jest to drugie. Oczywiście do modułów nie nadaje się wogóle, ale jak na domowe warunki i sterowanie zwrotnicami w analogu bardziej przypadło mi do gustu. Problemu z pokrętłem nie zauważyłem, może GBB miałeś w rękach popsuty egzemplaż, albo ja się przyzwyczaiłem :D , bo wg mnie to pokrętło bez pozycji "0" to największy atut MS.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 17
DCC 1
DCC 6
DCC 3
DCC 29

Podobne wątki