• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

dekodery Zimo

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#3
Mam już takie dwa, do BR 218 i Taurusa ale będę mógł coć o nich powiedzieć dopiero po świetach, jak pojadę do mojego torta by je wypróbować.
Zagłebiając się w instrukcję jest to urzadzenie z potężnymi możliwościami. Jak je wypróbuję dam znać.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#5
Moim zdaniem warto zainwestować w dekodery ZIMO.
Miałem troche mało czasu bo święta i trzeba z rodziną posiedzieć ale kilka ustawień już przerobiłem.
Pierwsze to przygaszanie swiateł na postoju można je ustawić w dowolnej konfiguracji i daje to miły dla oka efekt.
Inne ustawienie jest ciekawe dla osób, które nie mają rozwinietej na makiecie elektroniki, chodzi o zatrzymywanie w okreslonym miejscu. Można tak loka wysterować, że kiedy przekręci się pokrętło na zero, w ustalonym miejscu na makiecie to bez względu na szybkość lokomotywy stanie ona w okreslonym miejscu.
Jeśli chodzi o dżwięki to już kwestia indywidualnych upodobań.
Bardzo dobry dekoder również do mniejszych skal ze wzgledu na fenomenalną wydajność głośników, w poniższych linkach lokomotywy mają głośnik wielkości 6x10x5mm. Ich wydajność jest taka sama jak fi 20mm głośnika ESU z pudłem rezonansowym.

U mnie grają one tak:
Taurus
http://pl.youtube.com/watch?v=eEyOjpL6r ... re=channel

BR 218
http://pl.youtube.com/watch?v=_K0y31PHP ... re=channel
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#6
Zaciekawiła mnie w tym drugim filmie jedna rzecz. Otóż widać tam, że światła raz się świecą słabo, a raz mocno. Czyli zasymulowano światła normalne i przyciemnione (przygaszone). Czy ten dekoder oferuje to tak na dzień dobry, czy może to Ty coś kombinowałeś by tak było?
Napisz proszę, bo bardzo mnie to ciekawi, jak w tym modelu rozwiązano efekt przygaszonych świateł.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#7
W dekoderach TCS można np taki efekt przypisać do klawisza funkcyjnego, po włączeniu wybranego F światła przygasają do zaprogramowanego poziomu
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#9
Super. Właśnie mam kupować dekodery funkcyjne tej firmy, a ten efekt by mi automatycznie rozwiązał jeden z problemów oświetleniowych.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#11
W Zimo efekt przygaszania ustawiasz na CV 60 (0-255, na filmie ustawione jest 40), włączając światła F0 odpalasz przygaszone, potem F6 dajesz pełną moc.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#15
Dostałem niedawno dekoder Zimo do parowozów, w wersji europejskiej. Zamierzam zainstalować go BR39. Jak będą efekty wizualne i fonetyczne to dam znać.
 

PawelMa

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
A możesz coś więcej napisać? Jaki dekoder: MX620, MX640, czy wersja z NEM652 czy jakaś inna? Jaka lokomotywa/silnik? Czy w tej lokomotywie inny dekoder działa? Albo ten sam dekoder w innym loku?
Jeśli jest nowy, to zawsze możesz reklamować. Jeśli kupiłeś od p. Skąpskiego, to na pewno nie będzie z tym problemów.

Ja niedawno kupiłem MX640R i w rocowskim gagarinie nawet przed "fine-tuningiem" działał od razu świetnie.
 

baktrian

Aktywny użytkownik
Reakcje
171 3 0
#18
dekoder MX640 ,przeznaczony do Ty 3 (BR 42) Liliputa.W związku z tym,że montaż w tym loku jest mordęgą,testwałem na Ol 12 Kleina(jeździ bez problemów z esu lok pilt v3).zmobilizowałem się i włożyłem też do tego nieszczęsnego liliputa i też nic (pięknie jeździ z dek.kuhen).Zimo nie reaguje na nic,zero jazdy,świateł i dźwięku....
 

baktrian

Aktywny użytkownik
Reakcje
171 3 0
#20
sprzedawca obiecał,że nie bedzie problemu,a że już u niego trochę kupowałem nie mam powodu aby nie wierzyć...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 8
DCC 3
DCC 3
A
DCC 33
DCC 4

Podobne wątki