• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

BR 216 z dekoderem sliver szaleje !

simonto

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam

Koledzy mam BR 216 PIKO, ktora posiada złącze 8 Pinowe dekodera. Zapodalem jej (zdigitalizowałem loka) dekoder LENZE Silver. Zaprogramowalem .. i:
- działa
- jedzie
- troszkę szarpie przy przyspieszaniu.
- oświetlenie włącza się kiedy chce - a chce głównie przy większych prędkościach
- Oswietlenie "mryga" na prędkościach mniejszych

Dekoder podłaczyłem - chyba ok, ale nie wiem bo przeciez odwrotnie (góra /dół) tez pasuje - i wtedy tez jedzie ale nie działa oświetlenie.

Pytanko: jak okiełznać oświetlenie, jak poprawić płynność jazdy. Programuję lokmałsem 2.

Pozdrawiam
Simonto
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#7
CV3 i CV4 nie mają wpływu na "szarpanie" ( "szybkość" przechodzenia między krokami przy przyspieszaniu i zwalnianiu jest kosmetyką zbliżającą jazdę do rzeczywistości - rozpędzanie i wyhamowywanie masy )
CV2 i CV50 - tak.
 

Karol

Użytkownik
Reakcje
10 2 0
#8
Można oczywiscie pogmerać troche w CV ale to nie za bardzo pomoże, ponieważ silniki w kolejkach piko hobby właśnie mają taką tendencje że szarpie przy ruszaniu. Jak masz takie objawy to jest niechybna oznaka że dek pracuje na max swoich możliwość, a niebawem prawdopodobnie pójdzie ci z dymem :sad:
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#9
Karol napisał(a):
Można oczywiscie pogmerać troche w CV ale to nie za bardzo pomoże, ponieważ silniki w kolejkach piko hobby właśnie mają taką tendencje że szarpie przy ruszaniu. Jak masz takie objawy to jest niechybna oznaka że dek pracuje na max swoich możliwość, a niebawem prawdopodobnie pójdzie ci z dymem :sad:
Niezupełnie ;)
Szarpać może choćby dlatego że kompensacja nie może się dopasować do silnika w najtrudniejszym momencie - start silnika.
Szybciej "uwali" komutator ostrym PWM.
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#12
krzychu12231 napisał(a):
To trza dekoder przeprogramować na silnik 3-polowy. W LP V3.0 ESU to trza zmienić wartości CV2, CV53, CV54, CV55, ale w Lenzu to nie wiem...
Po co wkładasz tu paremetry dla innego dekodera, nawet innego producenta...
Pomieszasz Facetowi w głowie...
LENZ - tak jak napisałem - CV2 i CV50
 
OP
OP
S

simonto

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Dziękuję koledzy - gbbsoft miał rację - przeprogramowanie CV29 pomogło, CV 50 pozostało na 0 -ale faktycznie steoreanie było ustawione źle. Dopiero utawienie na 28/128 pomoglo ruszyć loka na pełnej prędkości bez szarpania.
Teraz wszystko gra - dziękuję i pozdrawiam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 14
DCC 4
DCC 3
DCC 16
DCC 13

Podobne wątki