• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Biegunowość w Roco multimaus

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#1
Mam do was takie pytanie:
Mam sterowanie multi maus i przykładowo loko z dekoderem.. Przód lokomotywy jest po mojej prawej... Jak kręce pokrętłem prędkości w lewo to loko jedzie przykładowo do tyłu czyli moje lewo w jak kręce w prawo to do przodu czyli moje prawo. Ale jak odwróce lokomotywe to jak kręce w lewo to loko jedzie w prawo. i teraz pytanie: Czy da się odwrócić w sterowaniu biegunowość ,żeby nie odwracać lokomotywy? ( czy jest taka opcja?
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#3
Ja Cię kręcę...

Właśnie to jest przewaga cyfry nad analogiem.
Przód loka jest ZAWSZE przodem.

Wystarczy pamiętać że w prawo to "do przodu"...

PS.
Wyobraź sobie Twój "problem" w sytuacji gdy masz obrotnice :D albo pętle :grin:
Będziesz CV29 zmieniać ??

... i "odwrÓć"... się...
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#11
martinezo napisał(a):
Nie- poważnie pytam - które lokomotywy mają dwa przody ?
GBB miał pewnie na myśli loki o dwóch kabinach... ale w każdej lokomotywie są one ponumerowane.

popowe -kręcąc pokrętłem w prawo lokomotywa jedzie do przodu, a w lewo do tyło. To nie ma żadnego związku z "prawo lewo".
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#13
krzychu12231 napisał(a):
ale w każdej lokomotywie są one ponumerowane
Dla niektórych są takie same, np: dla mnie do teraz. Tego nie wiedziałem, ale teraz już wiem. Dzięki. :D
Rzeczywiście przyjrzałem się mojej M62-1261 i są literki A i B...

A jak jest z takimi lokami, co mają kabinę po środku... :?:
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#15
Zawsze lok ma "kierunki".

Wracając do pytania z pierwszego postu ;)
Zakładam że Kolega jeździ na makiecie - krótko mówiąc "w koło.
Co zrobisz mając dwie stacje - jedną przed sobą - drugą po drugiej stronie makiety.
Stoisz cały czas po jednej stronie.

Powiedzmy że sobie "dopasujesz" bit'em 0 z CV29 "strony loka" jak stoi na stacji obok Ciebie.
Tylko że jak ten loczek przejedzie na druga stacje to stwierdzisz ze zgrozą że "dopasowanie trak szlafił"...

I co wtedy ??
:D

Wartość bit0 w CV29 zmienia sie RAZ - jeżeli jest jakiś problem z prawidłowym zgraniem "przodu dla dekodera" z "przodem lokomotywy" !!

To nie jest parametr "do zabawy". Czemu ??
Bo można się w pewnej chwili "zdziwić" jak zapomnisz "jak zostawiłeś" bit0 w CV29... wczoraj....
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#17
Dlatego - temat = gadka szmatka ;)
Bo można jeszcze z góry i dołu makiety...

TRIX i tak krzywa tabliczka... :devil:

Co jest na krawędziach ostoi/pomostu pod drzwiami ?
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#19
martinezo napisał(a):
I co wtedy ??
:D
Wcześniej przemyśliwszy... moja makieta to jak narazie Kawałek prostej poniewasz jest to coś na wzór segmentówki(możesz zobaczyć w moim temacie "Moja makieta ...lat70tych" A
w moim przypadku pierścienia gdzie ja stoje w środku jakbym się nie odwrócił i tak ciuchcia bedzie jechać przodem w lewo lub w prawo zależności od kierunku Tak więc nie ma mowy o przypadku o którym opisujesz.

Ale z cv 29 sobie poradziłem i teraz mam broblem z cv11 bo w wyjaśnieniu pisze "
Określa maksymalny czas (w sekundach), podczas którego dekoder będzie utrzymywał aktualną prędkość, bez otrzymania jakiegokolwiek poprawnego pakietu adresowanego do tego dekodera.
[shadow=red]Po tym czasie lokomotywa albo powoli zatrzyma się[/shadow], albo przejdzie na zasilanie analogowe (CV29 bit2)."

co zrobic by po czasie wpisanym w cv11 loko się zatrzymała bo mi się nie zatrzymuje :sad:
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#20
popowe napisał(a):
Po tym czasie lokomotywa albo powoli zatrzyma się, albo przejdzie na zasilanie analogowe (CV29 bit2)."
co zrobic by po czasie wpisanym w cv11 loko się zatrzymała bo mi się nie zatrzymuje :sad:
A robisz tak że lok przejeżdza z DCC na tor analogowy ??
gbbsoft napisał(a):
Zdjęcia można powiększać...
Ponad oryginalną rozdzielczość ?? ;)
Nie ma po co - nic nie widać.
Poszukaj 1 - 2, A - B lub - niemieckojęzyczny: V - H ;) - nawet z przodu kabiny.
 

Podobne wątki