• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wymiana dekodera

Reakcje
0 0 0
#1
Witam
Mam pytanie odnośnie mojej BR 218 z fabrycznym dekoderem jazdy, wracając do mojego modelu chciałbym go wymienić na Golda, z tym, że mam mały problem z racji, że w elektronice jestem ziekony, poniżej link do zdjęcia pokazującego dekoder
http://ds5.agh.edu.pl/~qz...++d%BCwi%EAkiem
rozumiem że ta płytka to dekoder, dobrze rozumuję? jakie jest gniazdo, ilu pinowe, czy żeby go wyjąć trzeba odlutować te czarne kable?
Proszę o pomoc :mad:
Pozdrawiam
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#5
Gołym okiem widać, że dekoder jest dość mocno przywiązany do lokomotywy. Po co go wymieniać? Jeśli już wymieniać, to trzeba wszystko odlutować i przylutować do nowego dekodera. Pozostanie problem świateł - diody świecące są wlutowane w dekoder. Trzeba byłoby zastąpić je jakimś innym oświetleniem, w dodatku pasującym mechanicznie do lokomotywy. Moim zdaniem gra nie warta świeczki.
 
OP
OP
Marek Brzezińsk
Reakcje
0 0 0
#8
...dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem /zwłaszcza jeżeli chodzi o ilość wyświetleń/, bo z pomocą już tragicznie, tylko dwie osobystarały się pomóc, jeszcze raz potwierdzacie, że to forum jest dla zawodowców, a nie dla początkujących, tym co zabrali głos serdecznie dziękuję,...
a może jednak moja br nie zostanie bez dźwięku...
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Podepnę się,bo mam te samo pytanie.Jaki dekoder wybrać? Myślę o ESU Loksound,ale może znacie inne dobre?
Pytanie drugie-czy jeśli lok ma dekoder fabryczny moze być problem z montażem-bo w instrukcji piszą,że trzeba wpiąć do gniazda ,i gotowe.Tyle,że na fotkach nie widzę,gdzie go niby trzeba wpiąć.Acha,jak zdjąć górę z BR 218 Roco? Nie wiem gdzie chwycić a połamać nie chcę.
Czytałem wątki na ten temat i doszło kolejne pytanie-ktoś wyskoczył z tekstem o samych dźwiękach.Czy dek ESU to jednocześnie dekoder jazdy i dźwięku czy nie??????
Ja dekoder jazdy mam przecież-tylko dźwięki mi potrzebne.Da się to zrobić?
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
EDIT-chyba jednak oba razem-a sam dźwięku? A może ją wysłać gdzieś do przeróbki albo co-na razie inwestuję w tory nie chcę ładować kasy w nowy lok,ale dźwięk by się przydał.
 

PawelMa

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Najprostsze moim zdaniem wyjścia:
1. Dodać sam dekoder dżwięku na wyjściu SUSI do istniejącego dekodera jazdu. Ale pod warunkiem, że dekoder jazdy ma wyjście SUSI - takie wyjście ma np. Lenz Gold. Low-endowe dekoderki Roco Piko itd. tego nie mają, więc odpadają.
2. Zutylizować dekoder jazdy i w jego miejsce zamontować dekoder "dwa w jednym" - czyli dekoder jazdy i dźwięku. W grę wchodzą dekodery ESU Loksound 3.5 i dźwiękowe ZIMO np MX640. Uwaga - i ZIMO i ESU robią też dekodery tylko do jazdy.
Subiektywne porównanie - ESU jest o kiladziesiąt złotych droższe od ZIMO (niekoniecznie lepsze) i ma dźwięki do większej liczby lokomotyw. Z kolei Zimo ma moim zdaniem lepszą jakość dźwieku i ma więcej mozliwości jeśli chodzi o sterowanie jazdą, dodatkowe funkcje (co najmniej jak w Lenz Gold).
3. Wiecej - m.in o dekoderach amerykańskich, o zaletach ZIMO i ESU - za pomocą linku "Szukaj".
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 3
DCC 5
DCC 2
DCC 21
DCC 6

Podobne wątki