• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

oświetlenie manewrowe

OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#2
tia... chodzi mi o mozliwość podłączenia oswietlenia pociągowego (w składzie i luzem) i manewrowego, zmiennego zależnie od kierunku jazdy
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#3
Wiem... wiem... ;)
Nie ma takiej funkcji.
Przecież płytki w lokomotywach nie mają standardowo porozdzielanych świateł, więc dekoder nie ma mozliwości sterowania każdą lampeczką osobno. Tak mi się wydaje, że bez dodatkowej "logiki" się chyba nie obejdzie.
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#4

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#5
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a020.gif
Czytaj robaczku co napisałem: nie ma funkcji włączania świateł manewrowych w dekoderze MX620.
Jak sobie zrobisz dodatkową "logikę" to będziesz miał.
I nie ma żadnych kontaktów dla dodatkowych eFek, ale można do wykorzystać do tego kontakty S.U.S.I.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#6
skoro ma 4 wyjścia funkcyjne, to nie ma problemu, nawet wystarczyłyby 3.
Dwa do świateł, tył-przód i trzecie do manewrowego. Tomek 05 robił ostatnio taką igruszkę ;)
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#8
WM-MODEL napisał(a):
nie ma funkcji włączania świateł manewrowych w dekoderze MX620.
To jeszcze nie wyklucza możliwości podłączenia.
WM-MODEL napisał(a):
I nie ma żadnych kontaktów dla dodatkowych eFek, ale można do wykorzystać do tego kontakty S.U.S.I.
srutututu.
 

Załączniki

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#9
Generalnie ustawiając tylko CV nie znalazłem takiej opcji.
Ale dokładając dodatkową "logikę" na zewnątrz na pewno da sie to zrobić.
6 wyjść jak najbardziej jest.
Są one dowolnie podczepiane pod Fx za pomocą CV.
Kwestia tylko dogadania szczegółów i zrobienia dodatkowej płytki, która przełoży sygnały z wyjść na światła.

PS. Ja mam takie coś w "Gagarinie" od Draculi, tylko tam jest więcej miejsca...
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#11
Kurde... a co ja piszę :?:
Po lewej na obrazku:
-wyjście F02
-wyjście F01
-SUSI zasilanie
-SUSI zegar LUB F03
-SUSI dane LUB F04
-SUSI masa.
:razz:
Po prawej standardowo.

Jedynie to, że te od SUSI są jakieś "małoprądowe" czy cuś, wymagają wzmocnienia :D
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#12
gbbsoft napisał(a):
Kwestia tylko dogadania szczegółów i zrobienia dodatkowej płytki, która przełoży sygnały z wyjść na światła.
Jeśli jest jakiś chętny, poproszę info na PW.
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#14
Ech, ludziska! Wszystko da się zrobić, ale kto to zamówi i kto za to zapłaci?

Zrobiłem oświetlenie LED białe/czerwone do lokomotyw Trix i Piko Hobby - znalazł się jeden klient plus moje dwie lokomotywy. Dekodery wagonowe BD60, obecnie już w trzech wersjach, są w sprzedaży od 4 miesięcy, a klientów brak, tylko zachwyty słychać. Projekt BD10 - dekodera lokomotywy z pełnym, niezależnym sterowaniem 12 świateł (w tym możliwością programowania manewrowych) leży gotowy i czeka na środki na realizację, które miały pochodzić ze sprzedaży BD60, albo na chętnego na zamówienie min. 10 szt. Dwa następne dekodery - BD50 i BD20 czekają posłusznie w kolejce.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#15
Blue napisał(a):
ale kto to zamówi i kto za to zapłaci?
No przecież wiadomo: Hugwa...
Zgłoś się na PW.
Blue napisał(a):
klientów brak, tylko zachwyty słychać
A to ty o tym nie wiedziałeś? Trzeba było się spytać, to bym ci powiedział.
Pamiętaj, że w tym hobby przeciętny kupujący "myśli" o kupnie takich rzeczy ok. roku.
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#19
tia, pokitwasiło mi się z jakimś tematem Kozaka. Ale były takie czasy. <autocenzura>
 
OP
OP
hugwa

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#20
gbbsoft napisał(a):
nie załatwia "manewrowe zmienne w zalezności od kierunku jazdy"
Zalatwia, ta zmienność w zależności od kierunku jazdy była pogmatwanym skrótem dotyczącym oświetlenia we wszystkich możliwych konfiguracjach, ale po porannych rozważaniach obciąłem póki co zapotrzebowanie na fajerwerki. Człowiek jest cholernie rozsądny o 5:30.
Zobaczymy co Blue wykombinuje, na razie ten patencik wystarczy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 71
DCC 11
DCC 6
DCC 39
DCC 45

Podobne wątki