• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ST44-1028 Roco

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#1
Mafia napisał(a):
UNIVERS napisał(a):
To czemu w sklepach piszą że dostępny będzie pod koniec czerwca 2011, a na stronie Roco, że czerwone lampy mają być --- http://www.roco.cc/produkteshop/uebersi ... sound.html ???

Zauważ, że link do strony Roco który podałeś dotyczy wersji bogatszej z dekoderem i dźwiękiem. Może w tej wersji będą czerwone światła?? Mam taką nadzieję, bo dla mnie brak czerwonych lamp jest także przykrą niespodzianką. Poza tym model jest bardzo fajny, a inne drobiazgi można poprawić samemu.
No właśnie... Czytajcie dokładnie: na stronie Roco jest podane, że wersja cyfrowa, nr kat. 62764 (z dźwiękiem) ma światła zmienne białe/czerwone zależnie od kierunku, a model ma być dostępny od 25-tego tygodnia 2011, czyli w ostatnim, pełnym tygodniu czerwca. Wersja analogowa (nr. 62763) jest już dostępna (kolor zielony) i ma światła zmienne, ale tylko białe. Jedna rzecz, która się nie zgadza, to epoka: w obu modelach podano epokę IV, a o ile dobrze odczytałem ze zdjęć zamieszczonych wcześniej w tym wątku, model ma rewizję z 2006 roku.

A tak w ogóle, to model bardzo fajny, choć ja sam też mógłbym ponarzekać: ponieważ zbieram przełom epok III i IV, wolałbym oznaczenia odpowiadające latom 1970-tym, no i oczywiście powinien mieć srebrną listwę ozdobną na czołach, a nie białe poręcze (w tym momencie nie ma dla mnie znaczenia, jak są one mocowane).
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#2
Andrzej Harassek napisał(a):
Mafia napisał(a):
UNIVERS napisał(a):
To czemu w sklepach piszą że dostępny będzie pod koniec czerwca 2011, a na stronie Roco, że czerwone lampy mają być --- http://www.roco.cc/produkteshop/uebersi ... sound.html ???

Zauważ, że link do strony Roco który podałeś dotyczy wersji bogatszej z dekoderem i dźwiękiem. Może w tej wersji będą czerwone światła?? Mam taką nadzieję, bo dla mnie brak czerwonych lamp jest także przykrą niespodzianką. Poza tym model jest bardzo fajny, a inne drobiazgi można poprawić samemu.
No właśnie... Czytajcie dokładnie: na stronie Roco jest podane, że wersja cyfrowa, nr kat. 62764 (z dźwiękiem) ma światła zmienne białe/czerwone zależnie od kierunku, a model ma być dostępny od 25-tego tygodnia 2011, czyli w ostatnim, pełnym tygodniu czerwca. Wersja analogowa (nr. 62763) jest już dostępna (kolor zielony) i ma światła zmienne, ale tylko białe. Jedna rzecz, która się nie zgadza, to epoka: w obu modelach podano epokę IV, a o ile dobrze odczytałem ze zdjęć zamieszczonych wcześniej w tym wątku, model ma rewizję z 2006 roku.

A tak w ogóle, to model bardzo fajny, choć ja sam też mógłbym ponarzekać: ponieważ zbieram przełom epok III i IV, wolałbym oznaczenia odpowiadające latom 1970-tym, no i oczywiście powinien mieć srebrną listwę ozdobną na czołach, a nie białe poręcze (w tym momencie nie ma dla mnie znaczenia, jak są one mocowane).


I tu jeszcze jedna ciekawostka -

http://www.roco.cc/produkteshop/uebersi ... -rail.html
Ta M62 w wersji bez dekodera ma mieć czewone światła :?: :roll: :?:
Rozumiecie coś z tego :?:
 

OSA

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 1 0
#3
Dobra wiadomość dla tych, dla których bliższa sercu jest Warszawa niż Białystok :devil: Od 1 stycznia 2011 roku ST44-1028 przynależy do CT Warszawa.. :)
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#5
OSA napisał(a):
niż Białystok :devil:
O prowokatorze :!: ;) A co ten biedny Gagar ma niby teraz robić w Warszawie? I jak można pisać o braku bliskości dla serca :!: . Szopa i cały ROS Białystok, to była zawsze (tzn odkąd pamiętam) wypustka Centralnej DOKP (choć obok były Olsztyn i Lublin, a według starych map miał to być okręg wschodni). To z Wa-wy (Odolan) trafiały pierwsze Fiaty na białostocczyznę. Ślę wielkogębiasty uśmiech do Roco i czekam na cyfrówkę - nabędę na 100% nawet jeżeli pod wpływem OSY ;) zmienią przydział Gagara na Odolański.
 

OSA

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 1 0
#6
bstok70 napisał(a):
OSA napisał(a):
niż Białystok :devil:
O prowokatorze :!: ;)
Jaki prowokator :p Swojego gagara przeniosę do wawy, ale Tobie bstok70 wiem, że bliższy przydział białostocki ;)
Chociaż trzeba przyznać, że w Białymstoku był najdłużej ( 1997-2011 ).

Tak dla potwierdzenia:

ST44-1028 M62-3872/1980
[PKP] MD Kędzierzyn-Koźle
[PKP] MD Gliwice
[PKP] MD Kędzierzyn-Koźle (del.)
[PKP] MD Gliwice
[PKP] MD Czeremcha
[PKP] MT Białystok 1997-07-01
[PKP] MZ Białystok 1999-04-01
[PKP] CM Białystok 1999-09-01
[PKP Cargo] CM Białystok 2001-10-01
[PKP Cargo] CT Białystok 2009-01-01

[PKP Cargo] CT Warszawa 2011-01-01
 

ST44-613

Ostrzeżony
Reakcje
1 0 0
#7
Dzień Dobry Mariuszu.

Swoją drogą bardzo spodobał mi się post "białostocki":

bstok70 napisał(a):
OSA napisał(a):
niż Białystok :devil:
O prowokatorze :!: ;) A co ten biedny Gagar ma niby teraz robić w Warszawie? I jak można pisać o braku bliskości dla serca :!: . Szopa i cały ROS Białystok, to była zawsze (tzn odkąd pamiętam) wypustka Centralnej DOKP (choć obok były Olsztyn i Lublin, a według starych map miał to być okręg wschodni). To z Wa-wy (Odolan) trafiały pierwsze Fiaty na białostocczyznę. Ślę wielkogębiasty uśmiech do Roco i czekam na cyfrówkę - nabędę na 100% nawet jeżeli pod wpływem OSY ;) zmienią przydział Gagara na Odolański.
Jako ktoś kto jeszcze nie tak dawno mieszkał przy ulicy, nomen omen, Odolańskiej, bardzo cieszy mnie, że niniejszym potwierdziłeś moje nieśmiałe przypuszczenia na temat "migracji" rzeczonego "tajgowego werbelaka" do Warszawy. "Odolański Gagarin", hm... jak to ładnie brzmi!

Pozdrawiam

Jeż Jerzy

P.S. Może byś tak wreszcie odezwał się do mnie w "wiadomej" sprawie, hę...?
 

UNIVERS

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Mafia napisał(a):
Zauważ, że link do strony Roco który podałeś dotyczy wersji bogatszej z dekoderem i dźwiękiem. Może w tej wersji będą czerwone światła?? Mam taką nadzieję, bo dla mnie brak czerwonych lamp jest także przykrą niespodzianką. Poza tym model jest bardzo fajny, a inne drobiazgi można poprawić samemu.
Racja :oops: Nie dopatrzyłem.
Rzeczywiście, wg tego co sugerują ikonki na stronie Roco.cc model z dekoderem i dźwiękiem ma mieć czerwone lampy. Oby. Mam taką nadzieję, bo ten na ten właśnie czekałem. Skala H0 ma na tyle duże możliwości, że brak czerwonego oświetlenia w modelu z roku 2011 to okaleczenie go. Na razie odetchnąłem z ulgą i czekam na wersję cyfrową.
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#9
W końcu pomyślano, że w Białymstoku też jest kolej i znaczący dla kraju od zawsze węzeł strategiczny, a przy tym lokomotywownia, za dobrych czasów posiadająca na stanie kilkaset jednostek trakcyjnych i półtora tysiąca ludzi do obsługi 8)
Żal tylko, że w biegu historii nikt nie dbał o zachowanie spuścizny narodowej. Może dlatego, że to tylko Polska B. Ale my to zmienimy, przyłączysz się bstok70 :?:
Zaczniemy c-Петербурго-Варшавской железной дороги
 

Załączniki

Ł

Łukasz K

Gość
#10
Panowie ale czy ta lokomotywa fizycznie przeszła na stan Odolan ?
Przecież obecnie trwa w najlepsze konsolidacja zakładów PKP Cargo. M.in. Skarżysko-Kamienna nie jest już samodzielne tylko zostało wchłonięte przez zakład wschodni.
Słyszałem też, że Warszawę połączyli z Białymstokiem. Dyrekcja tego zakładu jest w Warszawie. Więc być może to chodzi o tą kwestię, a nie fizyczną "teleportację" lokomotywy.
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#11
Łukasz K napisał(a):
Panowie ale czy ta lokomotywa fizycznie przeszła na stan Odolan ?
Przecież obecnie trwa w najlepsze konsolidacja zakładów PKP Cargo. M.in. Skarżysko-Kamienna nie jest już samodzielne tylko zostało wchłonięte przez zakład wschodni.
Słyszałem też, że Warszawę połączyli z Białymstokiem. Dyrekcja tego zakładu jest w Warszawie. Więc być może to chodzi o tą kwestię, a nie fizyczną "teleportację" lokomotywy.
Próżne wahadło z Sokółki do Suwałk z rana pociągnęła ;)
Zapewne już dojechała :D
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#12
Mirek555k napisał(a):
przyłączysz się bstok70
Ba :D :!: Oczywiście :!: . Aczkolwiek myślę, że za białostocki przydział należy podziękować tej osobie, która przygotowywała dokumentację. Bo czy tam w ROCO wiedzą coś o Polsce? Powoli przygotowuję Rodzinę na zakup dwóch loków - może się uda :roll: . Mój pomysł to urządzenie imprezy dla wielu osób, każdy się złoży i wtedy jeden Gagar będzie finansowany z budżetu centralnego (domowego), a drugi (analogowy ale z gniazdem) od imprezowiczów. :arrow: W ten sposób w zeszłym roku wyrósł mi las drogich drzewek 8)
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#13
bstok70 napisał(a):
Mirek555k napisał(a):
przyłączysz się bstok70
Ba :D :!: Oczywiście :!: . Aczkolwiek myślę, że za białostocki przydział należy podziękować tej osobie, która przygotowywała dokumentację. Bo czy tam w ROCO wiedzą coś o Polsce? Powoli przygotowuję Rodzinę na zakup dwóch loków - może się uda :roll: . Mój pomysł to urządzenie imprezy dla wielu osób, każdy się złoży i wtedy jeden Gagar będzie finansowany z budżetu centralnego (domowego), a drugi (analogowy ale z gniazdem) od imprezowiczów. :arrow: W ten sposób w zeszłym roku wyrósł mi las drogich drzewek 8)
Że też ja na to nie wpadłem, widzisz ty, imprezę wystarczy w mieście ogłosić, a kasa sama się przyklei :D
W ROCO wiedzą nie tylko o Polsze ;)
...i nie tylko w ROCO :D
 

UNIVERS

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Wracając do gagara od Roco chciałbym dodać, iż firma ta podaje na swojej stronie, że model przedstawia lokomotywę z epoki IV (czyli do 1985 roku mniej więcej). Tymczasem malowanie zaprezentowanego modelu przez ALA to rok 2006. Tyle nieścisłości. Po za tym model oczywiście jak najbardziej OK.
 

Załączniki

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#15
UNIVERS napisał(a):
Wracając do gagara od Roco chciałbym dodać, iż firma ta podaje na swojej stronie, że model przedstawia lokomotywę z epoki IV (czyli do 1985 roku mniej więcej). Tymczasem malowanie zaprezentowanego modelu przez ALA to rok 2006...
Karta katalogowa opisuje model cyfrowy - może będzie rzeczywiście w innej epoce.
 

UNIVERS

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Rafał G. napisał(a):
Karta katalogowa opisuje model cyfrowy - może będzie rzeczywiście w innej epoce.
W opisie obu wersji piszą o maszynie przedstawionej z roku 1980. Ikonki pokazujące epokę potwierdzają opis - dla analogowego też podają IV (to jedyna nieścisłość obecnie), bo malowanie mamy najnowsze z rewizją 2006 roku... Nie to, abym narzekał, pisze o wyłapanych niedogadaniach roco... heh, pewnie im się "V" z "I" pomerdały :D i zamiast IV mamy VI...
 

Załączniki

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
UNIVERS napisał(a):
Wracając do gagara od Roco chciałbym dodać, iż firma ta podaje na swojej stronie, że model przedstawia lokomotywę z epoki IV (czyli do 1985 roku mniej więcej). Tymczasem malowanie zaprezentowanego modelu przez ALA to rok 2006. Tyle nieścisłości. Po za tym model oczywiście jak najbardziej OK.

Już o tym pisałem na początku wątku. ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 5
Tabor 3
Tabor 6
Tabor 36

Podobne wątki