• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń Purex

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Witam Panow:) Zakupilem fajna rzecz...Polak Purex 4154 ...wyglada ciekawie. Chce tym podrasowac moj modol...tylko.jak i do czego mozna cos takiego uzyc??? Prosze o ewentuale porady lub jakies ciekawe linki odnosnie tego. Pozdrawiam
 
OP
OP
Bipa1966

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#5
Witam i dziekuje za podpowiedz:) Tak tez myslalem...posiac gdzies fragmentami....wyglada jak skupisko....mchow:) Moze by sprobowac drzewka obsypac??? Takia imitacja swiezych listkow .W kazdym badz razie ..dzieki...cos poeksperymentuje :D
 
Reakcje
0 0 0
#7
A jak wyglądają fabryczne drzewka, wszyscy wiemy... :?
Moze by sprobowac drzewka obsypac?
Receptura dla leniwych ;) :
Zainwestuj w listki NOCH 07140. Kolor dość neutralny - oliwkowy.
Potrzeba jeszcze komosy ciernistej i kleju w aerozolu DL283 (bywa często na allegro).
Efekt po kilkunastu minutach pracy:
 

Załączniki

OP
OP
Bipa1966

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#8
mmm...dzrzewko wyglada bardzo ladnie...zeby nie powiedziec wrecz...naturalnie ;) Tyle tylko ze trzeba jeszce miec troche ...praktyki aby takie cos uzyskac :)
A co do tego Purex'u...jak toto na makiete klasc....klejem pryskac ???
Bo na drzrewko to chyba nie bardzo sie nadaje...za mala granulacja??
 
OP
OP
Bipa1966

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#9
Takie cos powstalo u mnie...tylko jak to wykonczyc??? Kupilem Polak statdekor 7853....to co tam wisi :) I tne i rwe i nie wychodzi . Moze jakas mala porada???
Nie wiem czy moge na ten temat w tym watku???? Ale to w koncu...zielsko :)
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#10
Te druty wiszące w dół bym mocno skrócił. Trochę rzadki ten świerk ale ujdzie.
Od spodu trzeba spryskać gałęzie klejem w aerozolu i obsypać ciemnozieloną trawą 6mm.
Odwrócić i mocno dmuchnąć z góry aby przyklejona trawa zwisała z gałązek.
Po wyschnięciu ponownie od spodu spryskujemy gałęzie klejem w aerozolu i...
No właśnie. W swojej krasnoludzkiej skali daję posypkę Faller 171305. W HO można by popróbować z trawą 1mm sadzoną elektrostatycznie.
Mnie jeszcze bez tego dmuchania takie wyszły:
 
OP
OP
Bipa1966

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#11
Nie...no teraz to juz zupelnie poleglem :) Choineczki jak sie patrzy....mi nigdy takie nie wyjda :(
Co do tego mojego suszku...doloze troszke konarow i za rada...poprzycinam galazki:) Sprobuje takze z tym...dmuchaniem:) Ale jak sie stosuje ten Statdekor???
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Bipa1966 napisał(a):
No moze tym razem :)
U siebie stosowałem podobny produkt heki jako listowie na drzewkach z komosy - montaż na lakier do włosów, zdarzało się również i służył mi tez do cieniowania trawy :) w sumie przydatna sprawa :)
 
OP
OP
Bipa1966

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#14
Z tego co widze ten caly Purex ma kilka zastosowan:). A moze by z tego jakies krzaczyska porobic??? Z tym lakierem do wlosow niezly pomysl...tylko czy aby trzymal bedzie dobrze?? I czy sie nie swieci??
Mam tylko 1 odcien...czy da sie to pomalowac??
 
OP
OP
Bipa1966

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#16
Mmm...zmiana klimatu widze nie ominela takze Szuflandii :D Liscie spadaja co 2 lata?? Dlugie te sezony:)
Ale....chyba jednk poszukam tego kleju....zawsze to jakas wieksza gwarancja trwalosci:)
Mam taka mala sugestie....wiem ze jest tu juz sporo napisane o roslinkach...krzaczkach...zieleni. Ale nasuwa mi sle jedna mysl...ciezko z tym zielskiem generalnie. Skrzynke wykonac...teren wyprofilowac...wash'e na tabor polozyc...jest to dosc proste. Ale jak sam na swojej skorze odczulem i czytalem wiele watkow TO wlasnie jest glowny problem . To wlasnie zielen nadaje calego realizmu i uroku modulom...makietom:) Nie ma tu lub czy nie mozna by cos ak tylko i wylacznie z zielonym???? Cos jak....gielda...tabor...techniki ! Tak tylko pytam ;)
 
OP
OP
Bipa1966

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#17
Kilkujadek napisał(a):
Te druty wiszące w dół bym mocno skrócił. Trochę rzadki ten świerk ale ujdzie.
Od spodu trzeba spryskać gałęzie klejem w aerozolu i obsypać ciemnozieloną trawą 6mm.
Odwrócić i mocno dmuchnąć z góry aby przyklejona trawa zwisała z gałązek.
Po wyschnięciu ponownie od spodu spryskujemy gałęzie klejem w aerozolu i...
No właśnie. W swojej krasnoludzkiej skali daję posypkę Faller 171305. W HO można by popróbować z trawą 1mm sadzoną elektrostatycznie.
Mnie jeszcze bez tego dmuchania takie wyszły:
 
OP
OP
Bipa1966

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#18
Mmm...do tego co wyzej :D Nie tak mialo byc ale spoko...jeszcze sie naucze hehe:)
Mnie jeszcze bez tego dmuchania takie wyszly
No wlasnie ...jak mozna TAKIE cos uzyskac ????
 
OP
OP
Bipa1966

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#20
Witam i dziekuje serdecznie za niezla lekturke :) Bedzie co trawic cala sobote....!
Pierwsze wnioski.....genialnie prosta technologia....a jednak :LOL: