• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo płytki chodnikowe

czarek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, kolega ciekma pomógł mi w sprawie płytek na perony za co serdeczne dzięki, ale mam pytanie czy warto pomalować je przed ułożeniem szczególnie że chcę uzyskać choć lekko ciemniejsze lub jaśniejsze?
 
Reakcje
0 0 0
#2
jak nasączysz je wikolem będą ciemniejsze, ale to nie najlepszy pomysł, przyklej je po prostu do peronu czy gdzie tam chcesz je mieć i pomaluj plakatówkami, tylko trzeba je będzie wymieszać(biała i czarna) żeby wyszedł odpowiedni kolor
 
OP
OP
C

czarek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
No jakoś panowie nie za bardzo chcą podpowiedzieć w onym temacie. Oczywiście spróbuję tego co napisał Traker. Mam jeszcze jedno pytanie czy między "kalami" da się spreparować trawkę czy szkoda zachodu?
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
24 0 0
#7
Przede wszystkim jak je chcesz malować plakatówką to je najpierw czymś zaimpregnuj.
Lepiej aerografem, podzieliwszy na kilka grup malowanych kolejno jaśniejszym minimlnie kolorem każda, następnie zmieszanych aby uzyskać przypadkowość w układzie.
Trawkę da sie spreparować jak płytki układasz pozytywowo to jest to nawet proste. (pozytywowo to znaczy bezpośrednio na makietę, negatywowo najpierw do góry nogami na płasczyźnie transferowej a potem tak uzyskana płaszczyznę na makietę).
Negatywowo: weź taśmę klejącą, przyklej do niej trawkę (ukladając ją 3,14xdrzwi pod kątem prostym do linii tasmy, następnie wytnij od linijki pasek tak aby trawa miała równa krawędź. Pasek taśmy powinien mieć wysokość ciut < wysokości płytki. Potnij na odcinki równe bokom płytki. Reszta oczywista.
Wersja prostsza, pozytyw - układasz płytkę, smarujesz bok klejem, dociskasz trawę trzymaną w pęsetce i utrwalasz kolejną płytką.
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
24 0 0
#9
I tak będzie dłuzsza od szczelin i nie wejdzie, chyba że płytki od lat nieuzywane - ale one raczej całe pokrywają się piachem czy ziemią a nie robią tylko wałków nad szparami... To juz teoretyzuję. Może popróbuj z elektrosadzarką żeby trawa chciała "rosnąć" do góry... No nie wiem...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 94
Techniki modelarskie 4
Techniki modelarskie 6

Podobne wątki