• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Wiadukt

Szymlis

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Według mnie może być i taki i szerszy. W obu przypadkach utrzyma całą konstrukcje
Ważna że górna część jest szeroka. Jakiej długości planujesz ten wiadukt?
 
OP
OP
1
Reakcje
0 0 0
#4
ok 22,5 cm ,mam jeszcze jedno pytanie czy wiadukt może być z kartonu?Dam na nim tor PIKO 23cm więc jego brzegi bedą wystawą i wiadukt chyba się nie załamię.
 

Szymlis

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
jeśli chodzi o wąskotorówkę to ja nie wiem :D Osobiście proponował bym ci jakieś cieniutkie drewienko a jak chcesz tym kartonem to jednolitym.
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#7
Odpowiadam:
Wąskotorówka:
H0m: Tor od TT (12mm ?) = 1000mm w realu
H0e: Tor od N (9mm) = 750mm
H0f: Tor od Z (6,5mm) = 600mm
 

Szymlis

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Ja dziś zaczynam robienie mostu i będę go robił na czymś takim :) (fotka) obie części które widzisz dają mi po połączeniu 35cm i mam 100% pewność że mi wytrzyma.
http://images43.fotosik.pl/168/62e0aedc2cf40696med.jpg
 

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#15
Pytałeś czy wiadukt może być z kartonu. Oczywiście że tak i nie ma obaw że się załamie przy takiej długości skoro tor PIKO który na nim będzie jest od niego niewiele, ale dłuzszy. Najpierw musiałby się załamac tor :p
Zamiast kartonu polecam polistyren. O wiele fajniejszy w obróbce i bardziej wytrzymały.
1,5cm po obu stronach toru w zupełności wystarczy
 

Szymlis

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Racja :) ale ja wole robić z czegoś innego niż karton, bo nie mam do niego zaufania... A jeśli chodzi o mojego koziołka to na razie tyle :D wiem, że brzydko wygląda ta cyna, ale to po zamalowaniu nie będzie widoczne :)
http://images47.fotosik.pl/169/1e9572d2c44daf50med.jpg
Sorki za jakość ale mi bateria w aparacie padały :) Musiał szybko kliknąc i nawet nie zmieniałem ustawień...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 6
Techniki modelarskie 11
Techniki modelarskie 5

Podobne wątki