• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ludziki

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
#1
- to kolejny temat "goły"w przynajmniej poprawny efekt , wszystko może być hiper super , dymy bajery , ale zawsze jak się pojawia ten motyw to pewny jest problem ,
-takie pytanie do Szanownych forumowiczów odnośnie tego zagadnienia , - kto według Państwa oceny i wiedzy robi najbardziej prawdziwe i żywe ludziki? oczywiście skala 1:eek:siemdziesięciu siedmiu,
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#2
Żywych to niestety chyba jeszcze nikt, chociaż jakby pokombinować ze stopem z pamięcią kształtu i odpowiednio skumulowanymi promiennikami szybkozmiennego pola elektromagnetycznego, to można by próbować ożywić :)

ale tak na serio - czy Preiser lub inna firma robią ludziki w stylu "środkowo-europejskim" - damy z chustami, dżentelmeni z berecikami lub uszankami?
Bo tu: http://www.modelmania.com.pl/product_in ... ts_id=5701 cięzko się dopatrzeć ale dominują tyrolskie kapelusiki...
 
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
#4
jako pierwszego człowieczka pracy (zawodu)- możnaby zrobić maszynistę czy jak kto woli mechanika jakiegoś kopciucha , czy jak kto woli lokomotywy parowej , -człowieczka w wieku dojrzałym z wyglądu osobistego i odpowiednio zaobserwowanego co do "wyglądu" zawodu , który to on "wykonuje",- musi być ów człowieczek akuratnie uchwycony , zaobserwowany , - ów człowieczek musi byc mobilny , plastyczny i prawdziwy w określonej sytuacji , na przykład , siedzący w budce i czekający na wolną drogę ,- a więc w wyrazie twarzy lekki letarg , ale też czujność na to co sie dookoła dzieje , troche zamyślonego , -w przypadku zawodu kolejarza -mechanika parowozu naszych kolei , dodatkiem stosownym i wymogiem , - jest posiadanie przez niego nakrycia głowy w postaci określonej daną epoka - czapki, ....- ale też nagle po przez odpowiednie nasze ręczne ułożenie dżentelmena , może on wyglądać w innej pozie przez okno budki i na przykład patrzeć uważnie na to co się dzieje .. z inzektorem , jak takie urządzenie oczywiście par. posiada - za każdym razem scenki stałej lub prawie dynamicznej musi być z nim dobrze to znaczy musi być przekonywujący w swej akcji, -mam taką oto koncepcję - wykorzystać odpowiednią głowę męską -praisnera , nanieść na nie metodą fotograficzną wizerunek jakiejś , może być autentyczna , ale może być fotomontażem-facjatę i ową głowę osadzić na cienkim a plastycznym długowytrzymałym na zginanie druciku , -dalej korpus , ,ręce nogi oblepić silikonem w kolorze ciała i uforować na podobieństwo Boże , a następnie nanieść na tułów , ręce i nogi ubranie za pomocą odpowiedniego : pędzelka zwilżanego cały czas w przypadku użycia silikonu w innym kolorze lub silikonowej farby , - pozostają dłonie i stopy , wiadomo na stopy włożyć odcięte buty trzewiki praisnera , a na dłonie - właśnie ? -Chyba byłoby dobrze najbardziejszy uniwersalny wzór dłoni ( mogą być te dłonie w rękawicach )Ale!! wykonane owe dłonie muszą być z lateksu , gumy , silikonu. -Całość postaci na kręgosłupie (drucik o którym wcześniej wspomniałem i również druciki na nogi i ramiona , -wypadałoby , żebym pierwszy udał się do swojego laboratorium i zaczął eksperyment, - dygresja - nazwa miasteczka - a słynna przez nazwę monstrum na cały świat jest wszakże tylko kilkadziesiąt kilometrów od mojego domu, brr -wiecie co mam na myśli !
- do dzieła
 
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
#5
Traker , czy Ty widziałeś zwłaszcza jak taki ruch i pracują maszyny , zeby jakiś robotnikt tańczył solo z sipą i to na rozrzarzonym asfalcie i to na stacji benzynowej w którą to akurat wjechał autokar widmo?
- zwróc uwagę na pracowników fizycznych w realu , zwróć uwagę na ich szczególną chęć do roboty , a o tańcu ..
taka scenka nie powinna mieć zawodnych magnesów napędowych , tylko być zrobiona jak klasyczny film animowany , ale na taki efekt to trzeba się na prawdę trochę natyrać , żeby było jak żywe - jasne ? Trakerze
 

Załączniki

OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
#6
- nie Szanowny : ciekma , Mc zapkie , -ja mam swoje laboratorium na Wielkiej Wyspie a dokładnie na Dżingo , -ale nie mam imienia dla kolejarza jeszcze..O! - kolejarz Dżingo - juz mam ! hihihi
- elektrosadzarka jest do robienia trawy tak wytrzymałej na ciężar , ze można na niej postawić wagon dwuosiowy to na pewno -Tak proszę państwa , do czego to doprowadzono ?!- ....do robienia pięknych nieużytków , znakomitych imitacji łąk i pastwisk a nie do - właśnie dlaczego by mi ona potrzebna była ? -podpowiedz proszę ..
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
No i mamy postęp techniczny - ruchome figurki na makietę w skali H0 po stówce z ogonkiem sztuka. Faceci wznoszący toast kufelkiem piwa, gospodarz rąbiący drwa, kury dziobiące ziarno... Tylko generalnie to wszystko jest raczej w wykonaniu - zabawkowe, w klimacie - takie niemieckie że aż piszczy, a w ostatecznym rozrachunku - nieskuteczne, bo reszta makiety tym bardziej wygląda na martwą. Trochę nie o taki efekt nam chyba chodziło.
 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#13
Jak sobie stryjenka uważa. Pisałem już przy okazji jednego z tych trzech że jako moderator na www.freha.pl przyzwyczajony jestem do innej filozofii a nawet moim obowiązkiem jest banować ludzi którzy zamiast "odkopywać" stare wątki rozpoczynają nowe - ale co kraj to obyczaj. Po Waszej reakcji widzę że tutaj są inne zwyczaje, a skoro tak, to się do nich oczywiście dostosuję.
A jedną łopatę z fototrawionego zestawu narzędzi ogrodniczych H0 pomaluję sobie na złoto i postawię na makiecie, a co mi tam! ;)
Pozdrawiam!