• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

łańcuch oczkowy prosty

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#1
-pytanie do tuzów manualnych o możliwość wykonania najmniejszego łańcucha(" działającego"),
- pierwszym ideałem "wielkości" -niech będzie przykład wielkości łańcucha od naprężaczy sieci trakcyjnej starego typu (teraz stosuje się linę stalową do tego celu),
- drugim ideałem byłaby "wielkość " mniejsza o co najmniej pół w stosunku do tej pierwszej - a więc , -czy jest możliwy super ideał ?....
- jeżeli jest to możliwe , to proszę o kontakt na priv, zlecę zamówienie i nie dyskutuję o cenie , długość minimum 200 mm w obydwu przypadkach wielkości.
-Sprawa bardzo pilna.
-chyba , że jest możliwość wykonania trzeciej wersji totalnie mikro?
-materiał(surowiec) dla mnie obojętny .
 
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#4
-napisne wyżej po co mi ta pierwsza wielkość , -natomiast ta trzecia minimikro dla uwięzi kurków wyczystkowych na bokach dymnicy trumana w modelu H0 , nad którym to pracuję ,
-jasne już Szanowny Kamilu Feliksie Sztarbalo ?
pozdrawiam serdecznie
 
Reakcje
0 0 0
#6
dla mnie było jasne od początku.. sam bym się ucieszył z oferty na realistycznie wyglądające łańcuchy w wersji mikro
a u jubilera raczej nie trafi się odpowiedniego łańcuszka- i nie chodzi tu o gabaryty, a o kształt ogniw
 
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#7
Mirkoskopia

-pytam zatem fachowca wpierw -Białostoczczanina- MIRKA 555K i jego hutę- jest takie coś możliwe - Panie Jubilerze Właścicielu Huty Jubilerskiej "MIREK"?
-myślę , że chętnych na mirkoskopijne łańcuchy(H0) by nie brakowało , :!:
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#8
Już kiedyś myślałem o jubilerach, ale nikt nie chciał się podjąć zrobienia czegoś co ma oczka poniżej 1mm.
Srebrne łańcuszki z oczkiem 1mm są tanie, 7zł sztuka, ale w H0 to jest odpowiednik łańcuchów co kościół Mariacki okalają.
A przydało by się coś do mocowania dłużycy itp.
 
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#10
..wodnym , - którym jest zacumowany do boi na środku akwenu , żeby nikt go nie skradł , (chyba)- na pewno właściwie myślałeś Trakerze ;)
-o takiej wielkości podstawowej łańcucha cumowniczego do rowerów wodnych mowa pisana tu w tym wątku Trakerze cały czas,
 

Traker

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
to można z jakiegoś druta oszlifowanego jak łańcuch(taki krzyżyk na przekroju) i z wywierconymi dziurkami na tych płaskich częściach. Roboty może i dużo ale efekt może być fajny ;)
 
Reakcje
0 0 0
#12
Łańcuch przywieziony z Wiednia dł. - 1m, śr. - ok. 0.5-0.6mm (trudno pojedyncze ogniwo zmierzyć) barwiony ciemny brąz.
1.jpg-robione w trybie makro przez lupę.
4.jpg-dla porównania z szpilką krawiecką śr. 0,6mm
Mniejszej średnicy to już chyba tylko produkty łańcuchopodobne. Wg. mnie nadaje się do dłużycy i naprężaczy sieci (kompromis skali).
 

Załączniki

OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#13
- to interesująca informacja , jeszcze daleka od fazy trzeciej , ale drążymy dalej - przeciez to w interesie zainteresowanych
-ten łańcuch -ogniwa tego łańcuch -myślę , że można jeszcze spłaszczyć , zagniatając mozolnie każde jedno ogniwo hiper cienkimi szczypczykami, robiłem takie coś co prawda na grubo większych ogniwach , ale myślę , że dla zegarmistrza to śniadanie z rana- właśnie !!!zegarmistrz , UWAGA Proszę Państwa , - czy jast na forum Zegarmistrz ? :!:pardą Pan Zegarmistrz
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#16
Hoart, jeśli masz na zbyciu około $130000 plus cło i podatki to daj znać, możesz mieć działający łańcuch z ogniwami grubości nawet 100µm ;-)
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#18
Drogi Panie Hoart,
takiego mikrusa nikt Ci nie zrobi „na piechotę” w warunkach warsztatowych. Mam na myśli drut 0,15 i oczko 0,5. Takie rzeczy robią komputerowe łańcuszkarki . Oczywiście ze złota bo jest najbardziej plastyczne, a tym samym najbardziej ciągliwe. Kpt.Nemo dobrze Ci doradził, znajdż coś podobnego w sklepie jubilerskim.