• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tor pod H0e

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#1
Dobry wieczór,

Pytanie kieruję do osób, które deklarowały chęć budowy segmentów w podziałce H0e lub które miały do czynienia z materiałem torowym H0e Roco i Tilliga: otóż które tory są wg. Waszej opinii lepsze jakościowo? 73-centymetrowe flexy od Roco, czy 68-centymetrowe Tilligi? Za flexa pierwszego producenta trzeba dać 22 PLN. Tilligowskie są tańsze o ok. 2 PLN. Pytam, ponieważ nie miałem jeszcze do czynienia z żadnym z tych produktów, a potrzebuję zakupić na skrzyneczki.


Pozdrawiam Userów forum.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#4

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#5
Nie pamiętam kiedy dokładnie, ale w Parowoziku kupiłem flexa H0e, Roco w cenie 14zł - chyba

Sprowadzanie z USA trudne nie jest. Wystarczy chcieć. :cool:
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
#6
które tory są wg. Waszej opinii lepsze jakościowo?
Osobiście stosuję tory Tilliga. W/g mnie, są bardzo dobre jakościowo. Zresztą chyba tylko Tillig oferuje tak duży asortyment torów i różnych "dupereli" do HOe (mówię o splotach torów i ciekawych rozjazdach HO/HOe).
Z Roco mam tylko trzy rozjazdy, na nie - też nie narzekam :D
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#7
Misiek napisał(a):
Nie pamiętam kiedy dokładnie, ale w Parowoziku kupiłem flexa H0e, Roco w cenie 14zł - chyba
No tak, tyle że obecnie oferta Parowozika jest uboga, jeśli chodzi o materiał torowy w podziałce H0e.
Misiek napisał(a):
Sprowadzanie z USA trudne nie jest. Wystarczy chcieć.
Nie mam doświadczenia w sprowadzaniu towaru z USA. A tory Tilliga lub Roco po odpowiednim zamodelowaniu na makiecie również prezentują się bardzo ładnie.
Młodzikowski napisał(a):
Zresztą chyba tylko Tillig oferuje tak duży asortyment torów i różnych "dupereli" do HOe (mówię o splotach torów i ciekawych rozjazdach HO/HOe).
Podzielam zdanie kolegi w tej kwestii.

Dziękuję Panowie za odpowiedzi.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
#8
obecnie oferta Parowozika jest uboga, jeśli chodzi o materiał torowy w podziałce H0e
Przedstawicielem Tilliga w Polsce jest wrocławska firma AMC. Proponuję napisać lub zadzwonić - z pewnością pomogą. W czasie ostatniej mojej wizyty w AMC - było w czym wybierać do wąskotorówki.
Zresztą ostatnio pojawiły się wyroby Bemo - no ale to nie dla takiego biedaka jak ja ;)
 
Reakcje
0 0 0
#15
Kamil Kopera napisał(a):
....które miały do czynienia z materiałem torowym H0e Roco i Tilliga: otóż które tory są wg. Waszej opinii lepsze jakościowo? ...
Miałem flexy obu wspomnianych producentów. Bardziej podchodzi mi Tillig. Rozjazdy H0e też ma lepsze w wyglądzie krzyżownicy (tylko geometria w rozjazdach do bani - zresztą w sprawie geometrii, Roco też nie zachwyca - przymałe jak na PKP promienie łuków, ale nie wiem czy ci to będzie przeszkadzało).
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#16
Dziękuję za opinie. Co do geometrii rozjazdów to owszem.. nie zachwyca.
UNIVERS napisał(a):
przymałe jak na PKP promienie łuków, ale nie wiem czy ci to będzie przeszkadzało
Na dzień dzisiejszy nie martwię się o rozjazdy. Obecnie nastawiony jestem na budowę szlaku.
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#19
Darek W napisał(a):
jakis feler czy to tak jest co jakis kawałek??
To nie feler. Tillig tak ma. Podklady sa w kawalkach zwykle ok 20cm. I kazda taka sekcja zaczyna sie jednym podkladem bez imitacji srub po to zeby mozna bylo wsunac tam zlaczke. To co pasuje na poczatku szyny w miejscu jej laczenia glupio wyglada w srodku flexa gdy dwie wypraski podkladow sie spotykaja i obok siebie pojawia sie dwa podklady nietrzymajace szyny. Mozna je odciac i zsunac sekcje podkladow ale trzeba miec jakies podklady w zapasie bo potem brakuje na koncach :smile:
 

Podobne wątki